Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 17. Gertrúd, Patrik
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Megkezdődött a dunaföldvári gyilkosság ügyének tárgyalása

Sziréna
bíróság

facebook megosztás

doszerk - 2017. feb. 03., 15:28

Megkezdődött a dunaföldvári gyilkosság perének tárgyalása pénteken a Szekszárdi Törvényszéken.

A tényállás szerint 2013. május elsején az otthonában megölték Molnár Antal 42 éves dunaföldvári vállalkozót, majd egy dunaújvárosi ház pincéjében elásták és bebetonozták.

A Tolna Megyei Főügyészség három dunaújvárosi férfi ellen emelt vádat: a 44 éves G. Antalt emberöléssel, kifosztással és magánlaksértéssel, a 32 éves Sz. Józsefet és a 40 éves G. Rolandot emberöléssel kapcsolatos bűnpártolással vádolják. Málinger Marianna főügyészhelyettes a vádiratot ismertetve elmondta: a már 2007-ben emberölésért felelősségre vont G. Antal és későbbi áldozata üzlettársak voltak, kapcsolatuk azonban ellenségessé vált. Molnár Antal hárommillió forintot ígért G. Antalnak, de nem adta oda, ezért az elsőrendű vádlott elégtételt akart venni.

A gyilkosság napján Sz. József másodrendű vádlott G. Antal megbízásából figyelte a férfi házát, és jelezte neki, hogy mikor van otthon. Ezután G. Antal - akit a vele rokoni kapcsolatban álló G. Roland vitt oda gépkocsival - bement a dunaföldvári vállalkozó házába, és megfojtotta őt. A holttestet betették az autóba, és G. Roland édesanyjának felújítás alatt álló dunaújvárosi házához vitték. Ott egy pincében törmelékkel fedték el, majd később falat húztak a holttest elé, és betonnal öntötték le.

Sz. József szolgálataiért megkapta az áldozat 113 ezer forint értékű aranyláncát, majd 1,3 millió forintot G. Antaltól. A vádirat-ismertetés után a törvényszék a tárgyalást elnapolta, miután a védők jelezték, hogy az előzetes letartóztatásban lévő vádlottak nem ismerhették meg a DVD-n lévő nyomozati anyagokat, így nem tudtak felkészülni a tárgyalásra. Rónai Ferenc, az elsőrendű vádlott védője az MTI-nek elmondta, hogy védence részleges beismerő vallomást tett. A másodrendű vádlott szintén beismerte tettét, G. Roland ugyanakkor tagadta a vádakat.

G. Roland 2006-tól volt dunaújvárosi önkormányzati képviselő, 2016 márciusában lemondott megbízatásáról, a Fidesz felfüggesztette párttagságát, a párt helyi szervezete pedig kezdeményezte kizárását az önkormányzati frakcióból.

-MTI-

A rovat további hírei: Sziréna

Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

2026. már. 15.

Airfryer gyulladt ki egy társasházi lakás konyhájában március a Táncsics Mihály utcában még csütörtökön este. A lakástüzek döntő részénél az időben bekapcsoló füstérzékelő megelőzheti a nagyobb bajt, írja az eset kapcsán a katasztrófavédelmi szóvivő.

Autószerelő műhely égett le Perkátán

2026. már. 09.

Komoly tűzesethez riasztották a dunaújvárosi lánglovagokat: autószerelő műhelyben ütött ki tűz Perkátán még pénteken délben. A műhelyben egy kocsi is bennégett, további két jármű az udvaron rongálódott meg, értesült a DO.
 

Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

2026. már. 06.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki valótlanul tett feljelentést. A férfi BV-intézetben volt, és három felügyelőt vádolt bántalmazással, értesült a DO.

Újabb online csalások – milliós kárral is!

2026. már. 02.

Dunaújvárosi lakos is akad a lehúzások sértettjei között; az online térben a gyors haszon ígérete sokakat megtéveszthet. Az elmúlt napokban ismét többen estek internetes csalók áldozatául – a rendőrségi tipptár szerint már az óvatos bizalmatlanság is hasznos lehet!
 

Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

2026. feb. 27.

A Fejér Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és további bűncselekmény miatt vádat emelt a férfival szemben, aki egykori élettársa gyermekével szexuális cselekményt végzett. A bántalmazás egy városkörnyéki településen történt, értesült a DO.

Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

2026. feb. 26.

Nem mindennapi fogásról számolt be a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata: a rendőrök Pusztaszabolcs területén állítottak meg egy ukrán forgalmi rendszámmal közlekedő személygépkocsit – mint kiderült, a jármű eredetével és papírjaival kapcsolatban is komoly aggályok merültek föl.

Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

2026. feb. 24.

A dunaújvárosi buszon használt gázsprayt az a férfi, akit garázdaság miatt keresnek a székesfehérvári rendőrök. Az eset még január elején történt, de csak most fordultak a nyilvánossághoz. Felhívás. (FRISSÍTVE)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Minden éremből jutott a birkózóknak

  2. DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

  3. Örömfotós várostárlat a könyvtárban

  4. Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

  5. Izgalmas, jó meccseket játszottak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő