Elsősváróban
A Pentelei Waldorf Iskola leendő elsőseinek tanítója Ferenczi Bakonyi Zsuzsa lesz, aki, mint mondta, két évvel ezelőtt elé sodorta az élet a Waldorfot, ahol megtalálta a helyét. Igyekszik majd mindig önmagát adni, a gyerekeket pedig minél szélesebb témába, érdeklődési körbe bevonni.
A tanító kommunikáció-magyar szakot végzett, és hét évet töltött állami iskolában magyar-média szakos tanárként, sőt, még felsős osztályfőnök is volt, de érezte, hogy ez az oktatási rendszer nem az ő világa. Mint mondta, két évvel ezelőtt elé sodorta az élet a Waldorfot, ahol megtalálta a helyét és jól érzi magát benne. Először a Paks melletti Dunakömlődön tanított Waldorf iskolában helyettes tanárként, majd 2016 szeptemberétől a dunaújvárosi intézmény tanári kollégiumának lett a tagja, így lehetősége nyílik, hogy nyolc évig nevelje és tanítsa ugyanazt az osztályt. Pálfáról fog bejárni mindennap a dunaújvárosi iskolába. Már a terem új berendezését is megtervezte, igyekszik majd mindig önmagát adni, a gyerekeket pedig minél szélesebb témába, érdeklődési körbe bevonni.
Jelenleg a Pentelei Waldorf Iskola napközis tanítója, így ő felügyeli a gyerekeket tanítás után. Hetente kétszer van kézműves foglalkozás délután, amikor nemezeléssel, vagy fonalakkal foglalkoznak, illetve most a farsangi időszak alatt díszek, maszkok hajtogatása, ragasztása a feladatuk. A legtöbbször azonban szabad játék van, sokáig kint vannak az udvaron, három óra körül uzsonnáznak, jó idő esetén odakint piknikeznek, majd fél öt tájékán végeznek a napköziben.
Az eddigi játszóházakban és előadásokon, nyílt napokon, illetve az óvodai bemutatkozáson már találkozott a nagy valószínűséggel ide jelentkező gyerekekkel és szüleikkel. Az iskolai jelentkezésre március 10-ig van lehetőség, majd ezt követően kerül sor a felvételi játékra, ami április elejéig tart, mivel előreláthatóan az április 10-ével kezdődő héten lesz a beiratkozás. Március 4-én lesz az utolsó játszóház, 25-én pedig egykori waldorfosok érkeznek az iskolába, hogy tapasztalataikat megosszák a jelentkezőkkel.
A rovat további hírei: Oktatás
DSTV: a Móricztól is búcsúztak
2025. júl. 07.
A tanév vége felé településünk összes iskolája megtartotta a hagyományos ballagásokat és évzárókat, derül ki a DSTV összegzéséből. A sorból természetesen nem maradt ki a Móricz sem – az intézményből két osztály 46 tanulója ballagott. Hangkép.
Új diplomásokat köszöntöttek az egyetemen
2025. júl. 01.
Összesen 327 magyar és 57 külföldi hallgató tett sikeres záróvizsgát Dunaújvárosban. A frissen végzett egyetemistákat a városvezetés nevében Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester köszöntötte s kívánt nekik sok sikert a pályafutásuk következő szakaszára.
DSTV: lakatoltak a zeneiskola búcsúzói
2025. jún. 30.
Kitört a vakáció a Sándor Frigyes Zeneiskolában is, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ünnepélyes évzáró ünnepség keretében a hagyományoknak megfelelően idén is felkerültek a lakatok az intézmény melletti szoborra. Hangkép.
DSTV: ballagás a Szabó Magda iskolában
2025. jún. 29.
A legutóbbi ballagással lezárult egy korszak a BIROK Szabó Magda Tagintézményében, derül ki a DSTV összegzéséből. Az iskolából a tanév végén egy osztály ballagott – az az osztály, amely még a Szilágyiban kezdte meg a tanulmányait. Hangkép.
DSTV: elballagtak a Rosti gimnazistái is
2025. máj. 17.
Ahogy az év végéhez közeledve mindenütt, a Rosti iskola gimnazistái is ballagással búcsúztak intézményüktől a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény több okból is különleges volt. Hangkép.
DSTV: elballagtak a Rudas végzősei
2025. máj. 16.
Az intézmény és a végzős diákok számára is fontos mérföldkő a ballagás, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rudas középiskolában 4 osztály 104 diákja vett búcsút a közelmúltban az alma matertől. Hangkép.
A diákcserét ünnepelték a Dózsa iskolában
2025. máj. 15.
Bensőséges ünnepség színhelye volt a fennállása 45. évét ünneplő Dózsa György Általános Iskola a napokban abból az alkalomból, hogy éppen 25 éve indult útnak Németországba a partnerintézmény meghívására az első dózsás diákcsoport.