Három érem a fővárosból

2017. március 20. (hétfő) 12:41 - spigott

Kiválóan szerepeltek hétvégi versenyükön a Danubius KSE tollaslabdázói, akik összesen három éremmel térhettek haza a Pesti Kupa elnevezésű országos viadalról.

Budapesten, a Pesti Kupa elnevezésű Országos Ranglista Versenyen léptek pályára hétvégén a Danubius KSE tollaslabdázói. A dunaújvárosi fiatalok közül Vagyóczki Roland, valamint Dobrovitz Barabás Zoltán korosztályánál egyel feljebb versenyzett a fejlődés érdekében. Roland az U13-as, míg Zoltán az U17-es mezőnyben igyekezett bizonyítani, s mint azt Jakab János, a Danubius KSE vezetőedzője érdeklődésünkre elárulta, mindkét fiatal színvonalas, szép játékot nyújtva érdemelte ki az elismerést még annak ellenére is, hogy érmet ezúttal nem sikerült szerezniük.

Vagyóczki Dávid, Jakab János és Nagy Bence az eredményhirdetés után (kép: Danubius KSE)

Nagy Bence és Vagyóczki Dávid a velük azonos korosztályúak ellen, az U13-as mezőnyben léptek pályára, méghozzá remek eredményeket elérve. A Danubius KSE tollaslabdázói veretlenül, szettveszteség nélkül zárták a csoportkört, s a legjobb négy közé is magabiztos játékkal jutottak tovább. A véghajrában mindketten érmekért játszhattak tehát, s Nagy Bence végül a második, míg Vagyóczki Dávid a harmadik helyen fejezte be az egyéni küzdelmeket, míg a párosok sorozatában remek játékkal, veretlenül szerezték meg a viadal aranyérmét.

Mint azt Jakab János elmondta, a Danubius KSE versenyzői a közeljövőben sem pihennek, hiszen a közös gyakorlásokat követően, március 24. és 26. között Kiskunfélegyházán, az Országos Tollaslabda Diákolimpiai Döntőn lépnek majd pályára a szakosztály utánpótlás korú versenyzői.

Csúnyán kikaptunk a portugáloktól

2017. március 25. (szombat)

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott az Európa-bajnok Portugália vendégeként világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Kiütéses Kohász-siker

Az első perctől az utolsóig vezetve aratott 35-21-es győzelmet a Siófok elleni ma esti hazai bajnokin a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, mely a játék minden elemében jobb volt vetélytársánál, s ilyen arányban is teljesen megérdemelten diadalmaskodott.

Negyedik hellyel zárta a Világkupát Kovács Zsófia

Talajon a negyedik, míg gerendán a nyolcadik helyet szerezte meg a dohai Világkupa mai döntőiben a Dunaferr SE olimpikon tornásza, Kovács Zsófia.

Parádés győzelem a szezonnyitón

Végig vezetve aratott magabiztos, 41-23-as győzelmet a Budapest Wolves elleni HFL-szezonnyitón a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata. Grátz Vilmos együttese támadásban és védekezésben is remekelt, s parádés teljesítménye meg is hozta a remélt sikert.

Most jobb volt a Kecskemét

Szoros szettekben ugyan, de 3-0-s vereséget szenvedett az 5-8. helyért zajló rájátszás Kecskemét elleni mérkőzésén a Dunaferr SE röplabda csapata a fővárosban ma délelőtt.

Fontos meccs vár a Kohászra

A Siófok elleni hazai bajnokin is a két pont megszerzését tűzte ki maga elé a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Bravúros döntetlen a bajnok ellen

2017. március 24. (péntek)

Hatalmas küzdelemben ért el 4-4-es döntetlent a címvédő Rába ETO elleni mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a felsőházi rájátszás második fordulójában.