Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 01. Hugó
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Visszatérne a győzelem útjára a DPASE

Sport
labdarúgás
DPASE
Dunaújváros
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2017. már. 31., 07:58

A Dunaharaszti elleni hazai mérkőzésen szakítaná meg három meccs óta tartó nyeretlenségi szériáját a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Finoman szólva sem alakult jól a Dunaújváros PASE labdarúgóinak legutóbbi három mérkőzése, hiszen a pécsi, valamint a Dabas elleni hazai találkozót követően a Pénzügyőr vendégeként is vereséget szenvedett Dobos Barna együttese, melynek ilyen hosszú pont nélküli sorozata még nem volt az idei szezonban. Érthetően elégedetlen a gárda utóbbi hetekben nyújtott teljesítményével a csapat szakvezetője, aki a DPASE csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a jól sikerült ősz után igyekeztek magasra tenni a lécet, ám úgy tűnik, hogy eddig rendre leverték azt. Ennek egyik oka, hogy a télen szerződtetett játékosok beépítése nem az elvártak szerint zajlik, s az őszöz képest védekezésben és támadásban is látható a visszaesés, igaz utóbbihoz hozzájárul az is, hogy a vetélytársak rendre betömörülő védelmével szemben nehezen találja meg az ellenszert együttesünk.

Kép: DO-archív

A legutóbbi, Pénzügyőr elleni vereséget követően érthetően szomorú volt a hangulat a csapaton belül, ám sok idő nem maradt a búslakodásra, mert a hét elejétől már készülni kellett az újabb feladatra, a szombati, Dunaharaszti elleni hazai bajnoki találkozóra. Együttesünk hétvégi vetélytársa jelenleg a tizenkettedik helyen áll a tabellán, s eddig lejátszott huszonnégy mérkőzéséből huszonhét pontot gyűjtött. A két gárda őszi találkozóján a mieink örülhettek a 2-1-es sikernek, s mint azt Dobos Barna elmondta, abban reménykednek, hogy játékban, magabiztosságban és helyzetkihasználásban is vissza tudnak térni korábbi formájukhoz, s jó játékot nyújtva tartják itthon a bajnoki pontokat. Ebből sajnos az eltiltott Dorogi Renátó biztosan nem veheti ki a részét, s kérdéses Ablonczy Gerjén játéka is, de a csapat többi tagja elszántan, egyértelműen a győzelemért száll harcba a szombaton este hat órakor kezdődő hazai összecsapáson.

A rovat további hírei: Sport

Egerben juthat be a négy közé a DFVE

2026. ápr. 01.

A bajnoki negyeddöntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata az Eger otthonában ma este hét órától.

Bajnoki és nemzetközi érmek a szőnyegen

2026. már. 31.

Kiválóan szerepeltek a DKSE és enyingi fiókszakosztályának fiatal birkózói a fővárosban és Tiszacsegén megrendezett versenyeken március 28-án.

Vasváris remeklés a diákolimpián

2026. már. 31.

Érmekkel, értékes pontszerző helyezésekkel várták a Vasvári iskola diákjai az úszók Szentesen megrendezett országos diákolimpiai fináléját.

Újabb biztos dunaújvárosi siker

2026. már. 31.

Idegenben is kapott gól nélkül győzte le a Pápa együttesét a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata, s továbbra is vezeti az NB II Nyugati csoportjának tabelláját.

Megőrizte veretlenségét a DSE

2026. már. 30.

Tizenharmadik és tizennegyedik győzelmét is megszerezte a DSE Röplabda Akadémia U17-es fiú együttese a korosztályos bajnokság középszakaszában.

Szépen fénylő ezüst a világkupán

2026. már. 30.

Nemcsak az egyéni versenyben, hanem váltóban is remekelt Kovács-Seres Hunor a nyílvízi úszók világkupájának egyiptomi állomásán. A DKSE fiatal kiválósága Fábián Bettina, Nagy Napsugár és Betlehem Dávid mellett szerepelt a 4x1500-as váltó küzdelmeiben. Értékes második helyen végzett a váltó!

Pontosztozkodás a rangadón

2026. már. 30.

Emberhátrányban egyenlítve ért el 1-1-es döntetlent az eddigi listavezető Nagykanizsa otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Könyvtár: kreatív ünnepvárás

  2. Egerben juthat be a négy közé a DFVE

  3. DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

  4. Bajnoki és nemzetközi érmek a szőnyegen

  5. Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

Embedded thumbnail for DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  3. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  4. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

  5. Pontosztozkodás a rangadón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő