"A munkaerő biztosítására kell fókuszálni Dunaújvárosban"
Harminchat vállalat, foglalkoztató volt jelen a Dunaújvárosi Egyetemen tartott Karriernapon és állásbörzén. Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, a harminchat vállalat, nagyfoglalkozató jelenléte ezen a napon azt mutatja, hogy a munkaerőpiac igényli a szakembereket.
Az önkormányzat és a Fejér Megyei Kormányhivatal a TOP 6.8.2-15 pályázat keretében, a „DUNA-MUNKA-TOP – Helyi foglalkoztatási együttműködések Dunaújvárosban és járási területén” című projekt részeként Karriernapot és állásbörzét rendezett kedden délelőtt az egyetem „A” épületében.
A börze célja az volt, hogy elősegítsék a munkaadók és munkavállalók közötti kapcsolatfelvételt, hogy a résztvevők megismerjék a térség munkaerő-piaci igényeit, valamint a közvetlen, személyes találkozó által egymást is. Az állásbörzén harminchat vállalat képviseltette magát, köztük a térség nagyfoglalkozatói, mint például a Hankook Tire Magyarország Kft., a Darusín Kft., a Ferrobeton Zrt., a Hamburger Hungária Zrt., az ISD Dunaferr Zrt.. Mellettük több országos vállalat is jelen volt, úgy mint a Magyar Posta, a MÁV Zrt., vagy az Alcoa Shaerd Services Hungary Kft. A cégek tájékoztatták az érdeklődőket, elsősorban pályaválasztás előtt álló fiatalokat a munkaerő-piaci igényekről, álláslehetőségeikről. A karriernapon a Fejér Megyei Kormányhivatal, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara, a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum, a házigazda Dunaújvárosi Egyetem pedig a képzési lehetőségekben, a pályaorientációban segítették az érdeklőket. Emellett tizenhárom szakmai előadást is tartottak a délelőtt folyamán.
A megnyitó ünnepségen dr. Simon László, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője úgy fogalmazott, ez a karriernap és állásbörze mérföldkőnek számít, az összefogásról szól, hiszen az önkormányzattal közösen a helyi és térségi foglalkoztatás fejlődése érdekében tesznek lépéseket. Mint mondta, a fejlődés fontos eleme, hogy a fiataloknak biztos jövőképet tudjanak biztosítani.
Izsák Máté, az önkormányzat Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottságának elnöke arról szólt, hogy a rendszerváltás óta nem dolgoztak ennyien Magyarországon, a munkanélküliségi ráta 4 százalék. A kormány célja pedig, hogy még tovább csökkentse ezt a számot. Mint mondta, a munkanélküliség összetett probléma, amelyhez együttműködésekre van szükség, ezért fontos ez a pályázat és a mai állásbörze, mert reagál a munkaerőpiac változásaira, a vállalkozások igényeire, hogy létrejöhessenek új együttműködések, partnerségek, hogy a kitűzött célokat megvalósíthassuk és bővüljön a foglalkoztatás.
Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, a harminchat vállalat, nagyfoglalkozató jelenléte azt mutatja, hogy a munkaerőpiac igényli a szakembereket. Mint mondta, mára ott tartunk, hogy elsősorban nem a munkanélküliség további csökkentésére, hanem a folyamatos szakember utánpótlásra, a munkaerő biztosítására kell fókuszálni Dunaújvárosban és a térségben, mert ezt igényli a munkaerőpiac. Arról is szólt, hogy a karriernap pályaorientációs részén a szakemberek elmondták a fiataloknak, melyek azok a szakmák, amelyekre van kereslet, és amelyeket érdemes tanulni.
A rovat további hírei: Közélet
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.
DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án
2025. aug. 17.
A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.
Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra
2025. aug. 16.
Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.