A jövő világbajnokai?

2017. május 15. (hétfő) 10:40 - Molnár Emese

Világbajnok motorcsónak versenyzők és ifjú pilóta-jelöltek edzőtáboroztak városunkban ezen a hétvégén.

A Magyar Motorcsónak Szövetség minden évben szervez edzőtábort a szezon kezdése előtt, amelyen a versenyzők kipróbálhatják hajóikat, tesztelhetik a legújabb technikai fejlesztéseiket. Ennek részeként most Dunaújvárosban, a kikötői öbölben szálltak vízre a pilóták, olyan magyar világbajnokok, mint például Havas Attila, Tábori Áron, Bodor Péter, illetve Török Zoltán, Fej Zoltán, Horváth Attila. Bár hajója még a szervizben van, de jelen volt a dunaújvárosi világbajnok, Cserni Béla is.


 

Tábori Áron, a Dunaújvárosi Vízi Sport Klub versenyzője Formula 4-es kategóriájú hajójával vág neki az idei szezonnak. Mint mondta, világbajnokságon ezúttal nem vesz részt, hanem nemzetközi kupaszereplésekkel készül a szeptemberi németországi Eb-re, amelyen mindenképpen valamilyen dobogós helyezést szeretne elérni. Az első verseny június közepén lesz, amelynek rajtjához ő is már továbbfejlesztett hajójával áll.

A rutinos pilóták mellett rengeteg gyerek is készülődött az öbölnél felállított sátorban. Nyíri Andrea, a szövetség főtitkára elmondta, idén nem lesz hazai rendezésű verseny a nagyoknak, ők a nemzetközi futamokon szerepelnek. Ám szeretnének nagyobb hangsúlyt fordítani az utánpótlásra, az utánpótlás erősítésére, és augusztus 9-13. között Formula Future kategóriában egy gyerek világbajnokságot rendeznek Dunaújvárosban, a Szalki-szigeten. Ezeket a hajókat már az idei Boat Shown is megnézhették, a mostani edzőtáborban pedig ki is próbálhatták a vízen, illetve csomózási technikákat tanítottak a mintegy tizenöt fiatalnak, amelyek mind a vébé feladatok között lesznek. Nemcsak városunkból, hanem az ország több pontjáról érkeztek a táborba a gyerekek. Van, aki „hajós” családból jött, de többségük most először ismerkedik meg ezen motoros vízi sportokkal. Nem kell saját hajó, hiszen a versenyen is a szövetség négy, 10-15 lóerős hajójával fognak menni a gyerekek, korosztályuknak megfelelően. A legfiatalabbak egy hátsó kormányos hajóval, amelyben egy felnőtt ott lesz, hogy segítse őket, ha elakadnának. A másik fajta a 14-18 éveseknek való, beülős-kormányos hajó. Minden érdeklődőt szívesen fogadnak, lesz egy, a nemzetközi szövetség által támogatott Formula Future roadshow is május 27- 28-án a kikötői öbölben a 6-18 éves fiatalok számára, hogy a szövetség felfedezhesse a jövő bajnokait.

Motorcsónakosok az öbölben

Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:

A rovat további hírei: Sport

Biztos siker idegenben

Biztos siker idegenben

2019. december 08. (vasárnap)

Szettveszteség nélkül aratott győzelmet a székesfehérvári bajnoki mérkőzésén a Dunaferr SE röplabda csapata.

Kupagyőztes a DUE-Maarsk Graphics!

Kupagyőztes a DUE-Maarsk Graphics!

2019. december 08. (vasárnap)

Heroikus küzdelemben, ötméteresekkel aratott 13-12-es győzelmet az UVSE elleni Magyar Kupa fináléban a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata!

Látogatás a sereghajtónál

Látogatás a sereghajtónál

2019. december 08. (vasárnap)

A megyeszékhelyen folytatja a bajnoki küzdelmeket ma délután négy órától a Dunaferr SE röplabda csapata.

Végül sima vereség

Végül sima vereség

2019. december 07. (szombat)

A hajrában esett szét teljesen a Dunaújvárosi Acélbikák csapata Gyergyószentmiklóson, így nem kerülhette el az újabb vereséget.

Kupadöntős egyetemisták!

Kupadöntős egyetemisták!

2019. december 07. (szombat)

A Szentes elleni sima győzelemmel jutott be a Magyar Kupa fináléjába a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata, mely vasárnap a címvédő UVSE ellen játszhat az aranyéremért.

Segítség a kórháznak

Segítség a kórháznak

2019. december 07. (szombat)

A Szent Pantaleon Kórház neurológiai osztályának rendeznek gyűjtést a szervezők a 2020-as Carissa Kupán.

Újra jégen az Acélbikák

Újra jégen az Acélbikák

2019. december 07. (szombat)

A Brassó elleni szoros vereség után ma már Gyergyószentmiklóson húznak korcsolyát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói.