A jövő világbajnokai?

2017. május 15. (hétfő) 10:40 - Molnár Emese

Világbajnok motorcsónak versenyzők és ifjú pilóta-jelöltek edzőtáboroztak városunkban ezen a hétvégén.

A Magyar Motorcsónak Szövetség minden évben szervez edzőtábort a szezon kezdése előtt, amelyen a versenyzők kipróbálhatják hajóikat, tesztelhetik a legújabb technikai fejlesztéseiket. Ennek részeként most Dunaújvárosban, a kikötői öbölben szálltak vízre a pilóták, olyan magyar világbajnokok, mint például Havas Attila, Tábori Áron, Bodor Péter, illetve Török Zoltán, Fej Zoltán, Horváth Attila. Bár hajója még a szervizben van, de jelen volt a dunaújvárosi világbajnok, Cserni Béla is.


 

Tábori Áron, a Dunaújvárosi Vízi Sport Klub versenyzője Formula 4-es kategóriájú hajójával vág neki az idei szezonnak. Mint mondta, világbajnokságon ezúttal nem vesz részt, hanem nemzetközi kupaszereplésekkel készül a szeptemberi németországi Eb-re, amelyen mindenképpen valamilyen dobogós helyezést szeretne elérni. Az első verseny június közepén lesz, amelynek rajtjához ő is már továbbfejlesztett hajójával áll.

A rutinos pilóták mellett rengeteg gyerek is készülődött az öbölnél felállított sátorban. Nyíri Andrea, a szövetség főtitkára elmondta, idén nem lesz hazai rendezésű verseny a nagyoknak, ők a nemzetközi futamokon szerepelnek. Ám szeretnének nagyobb hangsúlyt fordítani az utánpótlásra, az utánpótlás erősítésére, és augusztus 9-13. között Formula Future kategóriában egy gyerek világbajnokságot rendeznek Dunaújvárosban, a Szalki-szigeten. Ezeket a hajókat már az idei Boat Shown is megnézhették, a mostani edzőtáborban pedig ki is próbálhatták a vízen, illetve csomózási technikákat tanítottak a mintegy tizenöt fiatalnak, amelyek mind a vébé feladatok között lesznek. Nemcsak városunkból, hanem az ország több pontjáról érkeztek a táborba a gyerekek. Van, aki „hajós” családból jött, de többségük most először ismerkedik meg ezen motoros vízi sportokkal. Nem kell saját hajó, hiszen a versenyen is a szövetség négy, 10-15 lóerős hajójával fognak menni a gyerekek, korosztályuknak megfelelően. A legfiatalabbak egy hátsó kormányos hajóval, amelyben egy felnőtt ott lesz, hogy segítse őket, ha elakadnának. A másik fajta a 14-18 éveseknek való, beülős-kormányos hajó. Minden érdeklődőt szívesen fogadnak, lesz egy, a nemzetközi szövetség által támogatott Formula Future roadshow is május 27- 28-án a kikötői öbölben a 6-18 éves fiatalok számára, hogy a szövetség felfedezhesse a jövő bajnokait.

Motorcsónakosok az öbölben

Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:
Motorcsónakosok az öbölben - fotó:

A rovat további hírei: Sport

A nehézségek ellenére is alakul az új keret

A nehézségek ellenére is alakul az új keret

2020. április 02. (csütörtök)

Női kézilabdázóinkat is megviseli a koronavírus-járvány okozta bizonytalanság, s bár sok még a kérdőjel, a DKKA vezetése már a jövőt is tervezi.

Kéthetes edzés-zárlat a külföldről hazatért magyar úszóknak

Kéthetes edzés-zárlat a külföldről hazatért magyar úszóknak

2020. április 02. (csütörtök)

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) a koronavírus-járvány miatt kéthetes teljes edzés-zárlatot rendelt azon válogatott versenyzők számára, akik az elmúlt egy hónapban külföldön tartózkodtak.

Segítségre segítséggel válaszoltak

Segítségre segítséggel válaszoltak

2020. április 01. (szerda)

Nem várt, de nagyon szép fordulattal ért véget a Dunaújváros Tornasportjáért Alapítvány felajánlása.

Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat

Nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat

2020. március 31. (kedd)

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint nagyobb és erősebb lehet a magyar csapat a jövő évi, tokiói ötkarikás játékokon, mintha az eredeti időpontban, idén rendezték volna meg.

Egy évvel halasztva, 2021. július 23-án kezdődik a tokiói olimpia

Egy évvel halasztva, 2021. július 23-án kezdődik a tokiói olimpia

2020. március 30. (hétfő)

Az eredeti időponthoz képest egy év halasztással, 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik a XXXII. Nyári Olimpiai Játékokat Tokióban. Az olimpia elnevezése változatlan: Tokió 2020.

A válogatott tornászok tudnak edzeni

A válogatott tornászok tudnak edzeni

2020. március 30. (hétfő)

A válogatott tagjainak van lehetőségük az edzésre, a többi tornász viszont otthon kell, hogy dolgozzon, árulta el Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke.

Három héten belül döntenek az új időpontról

Három héten belül döntenek az új időpontról

2020. március 28. (szombat)

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) várhatóan három héten belül dönt a jövő évre halasztott tokiói ötkarikás játékok pontos dátumáról.