Dunaújváros Hetilap

Adóbevallás - Éjfélkor lejár a határidő!

doszerk - 2017. május 22. 10:12

Éjfélig kell benyújtani a személyijövedelemadó-bevallást. Ennek legegyszerűbb módja a NAV által készített bevallási tervezet véglegesítése, amit ügyfélkapus hozzáféréssel pillanatok alatt el lehet intézni.

Akinek nincs ügyfélkapuja, annak a postán kapott vagy a NAV ügyfélszolgálatán hozzáférhető tervezet nyújt segítséget a bevalláshoz. Az adó 1+1 százalékáról is már csak ma lehet rendelkezni.

Május 22. éjfél a személyijövedelemadó-bevallás, a 2016-ban szerzett jövedelmek utáni adó befizetése és az 1+1%-os felajánlás határideje. Mivel idén mintegy négymillió magánszemélynek a NAV elkészítette a bevallástervezetét, a legtöbbeknek lényegében nincs teendőjük, ha a tervezet minden adata megegyezik a saját igazolásain szereplő adatokkal, és a kedvezmények is azonosak az igénybe vett, illetve vehető értékekkel.

Azok, akik valamit hiányolnak, illetve év közben nem vették igénybe a rendelkezésükre álló kedvezményt, a tervezet módosításával tehetnek eleget bevallási kötelezettségüknek. A módosítást is el lehet végezni a NAV honlapján keresztül, ügyfélkapus belépéssel. A papíralapú tervezet módosítását a 16SZJA jelű nyomtatvány kitöltésével lehet elvégezni.

Az adó 1+1 százalékának felajánlására ugyancsak ma éjfélig van lehetőség. Aki már korábban benyújtotta bevallását, de nem rendelkezett civil szervezet, egyház vagy a Nemzeti Tehetségprogram javára, az mindezt utólag, a bevallástól függetlenül is megteheti a 16EGYSZA nyomtatvány postázásával, illetve a webes felületen keresztül.

A NAV folyamatosan fogadja az ügyfelek kérdéseit és segítséget nyújt a bevalláshoz ügyfélszolgálatain, illetve az Általános Tájékoztató Rendszerben, a 06-40/42-42-42-es számon este 6 óráig.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat

2025. feb. 16.

Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát

2025. feb. 14.

A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére

2025. feb. 14.

Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő! 

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

Elfogadta a költségvetést a közgyűlés

2025. feb. 13.

Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a  csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat

2025. feb. 13.

Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen. 

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében

2025. feb. 11.

Tóth Kálmán a 9-es választási körzet önkormányzati képviselője. Ő az, akinek a nevéhez különleges, vagy inkább nem hétköznapi számadatok is köthetők. Tóth Kálmán kis megszakítással 2002 óta, közel 25 éve önkormányzati képviselő, kereken 50 évet dolgozott a Dunai Vasműben. Talán kevesebben tudják róla, hogy Dunaújváros rekorder önkéntes véradója, már 156 alkalommal vállalta a „csapolást”.

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

Felújított padokkal a pihenni vágyókért

2025. feb. 11.

Az életközösségek szépítéséhez nem kell mindig hatalmas beruházás. A közterületeken lévő padok felújítását már tavaly megkezdték a szakemberek, idén pedig városszerte folytatják. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester tájékoztatott a gondozási munkálatokról.