Csantavéri látogatók

doszerk - 2017. május 23. 12:43

Három napon keresztül látta vendégül a csantavéri U9-es labdarúgókat a Dunaújváros PASE, mely remek programokkal várta a városunkba látogató ifjú focistákat.

Holló Róbert sportvezető kíséretében látogatta meg a Dunaújváros PASE labdarúgóit pénteken a csantavéri (szerbia) U9-es focicsapat. A házigazdák értékes programokkal kedveskedtek vendégeiknek, hiszen pénteken egy olyan minitornán bizonyíthatták tudásukat a gyerekek, melyen a DPASE és a Csantavér is két-két együttessel vett részt. A körmérkőzéses rendszerben megtartott viadal után a csantavériek első számú együttese örülhetett a végső sikernek, megelőzve a DPASE első csapatát, a harmadik helyen a Csantavér II, a negyediken a DPASE II. végzett. Az eredményhirdetésen Andriska Gábor és Dobos László edzők, valamint Petrás Gábor, a DPASE programvezetője adott át egy-egy kupát a legjobbaknak, s természetesen az egyéni kategóriákban is kiemelkedően teljesítő ifjú labdarúgók teljesítményét is elismerték a nap végén.

Szombaton reggel a Duna-parton erőléti edzést tartottak a csantvéri fiúk, majd az uszodában folytatták az edzésmunkát. A délutáni szabadfoglalkozást követően a Dunaújváros PSE – Szentlőrinc SE felnőtt bajnoki mérkőzésen vettek részt, a fiatalok, akik a meccs előtt a hazai öltözőben kívántak sok sikert labdarúgóinknak, s látogatásuk szerencsét is hozott labdarúgóinknak, hiszen kitűnő játékkal, 7-0-s győzelmet aratott együttesünk a vendégek ellen. Másnap a felcsúti Puskás Akadémia múzeumát és a Puskás stadiont járták körbe a gyerekek, ahol láthatták és hallhatták, hogy kitartással, szorgalommal hová lehet eljutni és milyen címeket lehet elérni, ahogy ezt tette Puskás Öcsi bácsi is. A csantavéri gyerekek a nap végére elfáradtak, de rengeteg élménnyel és álmokkal indultak haza, hogy talán ők is egyszer pályára léphetnek a nagyok között. Gyerekek elszállásában a Rudas Közgazdasági Kollégium segített, az étkezésben Sztankovics László és Grábics Gábor nyújtott segítséget a csantavéri vendégeknek.

A rovat további hírei: Sport

Elkészült a DKKA sorsolása

Elkészült a DKKA sorsolása

2025. júl. 24.

A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

2025. júl. 24.

Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.

Vereséggel kezdtek az U16-osok

Vereséggel kezdtek az U16-osok

2025. júl. 24.

Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

2025. júl. 23.

A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

Munkaruhát öltöttek a DKKA kézilabdázói

2025. júl. 23.

A napi gyakorlások mellett nyolc edzőmérkőzés is vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesére a nyári felkészülési időszakban.

Finn hátvéd az Acélbikáknál

Finn hátvéd az Acélbikáknál

2025. júl. 23.

A huszonhét esztendős Vertti Vuoksiala a lett bajnokságban szereplő Hockey Punks együttesének mezét cseréli dunaújvárosira a 2025/2026-os szezonban.

A főpróba jól sikerült

A főpróba jól sikerült

2025. júl. 22.

Szoros csatában aratott egygólos győzelmet a Dorog elleni felkészülési találkozón a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.