Internetes vásárlás esetén könnyedén akadhatunk hamis oldalakra, vagy olyanra, amely nem megfelelő szolgáltatást nyújt. Azt viszont kevesen tudják, mi ilyenkor a teendő, milyen jogok illetik meg a vásárlót. Ennek érdekében szervezett tájékoztató előadást Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő.
Az ehhez hasonló kérdésekre kapott választ az, aki ellátogatott szerda délután a Római körúton található Közösségi Szolgáltató Pontba.
Ma már nemcsak a fiatalok vásárolnak előszeretettel az interneten, hanem az idősebbek is, de minden korosztályra jellemző, hogy nincsenek teljesen tisztában az őket megillető jogokkal és a veszélyekkel, csalásokkal, melyekkel olykor szembe kell nézniük. Éppen ezért kereste fel az Európai Fogyasztói Központ, valamint a Europe Direct Információs Hálózat munkatársait Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő, hogy segítsenek tájékoztatni a körzet lakóit. Mint mondta, fontos, hogy az emberek fel tudják tenni a kérdéseiket az előadóknak, hiszen nem mindig vagyunk tisztában a minket megillető vásárlói jogokkal, ezért örömteli, hogy elfogadták a meghívást és az országos sorozat részeként ellátogattak Dunaújvárosba is.
A fórumon mintegy hatvan fő vett részt, akiket Szili Valéria, a Europe Direct Tájékoztató Központ megyei irodavezetője köszöntött. Szerinte is fontos, hogy mindenki kicsit tájékozottabb legyen a jogszabályokkal kapcsolatban, vagy abban, hogy felismerje a gyanús oldalakat. Mint mondta, érdemes tudni például, miként kaphatjuk vissza a termék árát, vagy cserélhetjük vissza, ha nem vagyunk elégedettek, nem olyan a szolgáltatás mértéke, mint amit vártunk, vagy a honlap nem nyújtott megfelelő tájékoztatást. Azt is hangsúlyozta, hogy sokszor tévesztik meg a vásárlókat olyan ígéretekkel, amik már túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek és nem szabad bedőlni a különböző "csodaszereket" árusító boltok trükkjeinek sem. Akinek mégis gondja akadt, annak azt tanácsolta, hogy keressék fel a helyi kollégákat, akik a kormányablakban segítenek eligazodni a hazai fogyasztóvédelemmel kapcsolatos problémák közt. Szili Valéria után dr. Kriesch Attila, az Európai Fogyasztói Központ igazgatója is előadást tartott érdeklődőknek, valamint meghallgatta problémáikat, kérdéseiket, amikre igyekezett minél kielégítőbben válaszolni.

