Kovács Zsófia első helyen jutott a gerenda döntőjébe

2017. május 19. (péntek) 19:41 - Szárszó Lajos

Az ugrásban és felemás korláton elért selejtezős siker után gerendán is bejutott az eszéki Világkupa döntőjébe, Kovács Zsófia, a Dunaferr SE tornásza. Európa-bajnoki ezüstérmes kiválóságunk az egész mezőny legjobb gyakorlatát mutatta be a selejtező ma délutáni programjában.

A nőknél Kovács Zsófia, a Dunaferr SE Eb-ezüstérmese, olimpikonja a tegnapi napon kiváló tornázással felemáskorláton és ugráson kvalifikálta magát a legjobbak közé. Kedvenc szerén, vagyis felemáskorláton 13.500 pontot kapott a gyakorlatára, mellyel a második helyről várja a szombati döntőt, ugráson pedig 13.950 ponttal harmadik helyen zárt. A magyar válogatott tagjai közül az ugráson Eb-bronzérmes Dévai Boglárka nagyszerű eredménnyel jutott a szer fináléjába, hiszen megnyerte a kvalifikációt. Ezek pedig jó előjelek voltak a tornász hölgyek számára a pénteki selejtezők előtt, melyen Dévai Boglárka és Kovács Zsófia gerendán, Böczögő Dorina és Dévai Boglárka talajon voltak érdekeltek. A Dunaferr SE versenyzője gerendán az Európa-bajnokságon bemutatott gyakorlatával szerepelt, mégpedig nagyszerűen. Pontos, magabiztos kötésekkel tarkított, látványos, esztétikus kivitelű gyakorlatával megnyerte a kvalifikációt, így vasárnap az első helyről várja a szer döntőjét.

Kovács Zsófia: - A tegnapi napon ugyanazokat az ugrásokat mutattam be, mint az Eb-n, melyek összességében jók voltak, bár az első ugrásom végén kicsit mély volt az érkezés. Korláton egy könnyített gyakorlattal indultam, ennek ellenére sajnos az egyik elemnél lerúgtam a korlátot, mely öt tized mínuszt jelentett, viszont így is másodikként kvalifikáltam magam a holnapi döntőbe. Ma gerendán indultam, ahol nagyon jól sikerült a gyakorlatom.

Trenka János, Zsófia edzője: - A tegnapi napon Zsófia az ugrásai előtt picit fáradt volt, ez okozta azt, hogy az első ugrása végén kicsit mély volt az érkezés. Összességében szépeket ugrott, így a harmadik helyről került be a döntőbe. Felemáskorláton a negyedik körben Zsófit utolsóként szólították. Egy kissé leépített a gyakorlatot mutatott be, mely 5.6-ot ért, ezzel a második helyen zárt. Gerendán Zsófi ügyesen, ellenfeleinél tisztábban mutatta be gyakorlatát, melyben egy-egy kisebb, de nem vészes megingás előfordult, ezzel 13.3-as pontszámmal elsőként kvalifikálta magát a döntőbe. A gyakorlat ugyanaz volt, mint a kolozsvári Európa-bajnokságon, de most, mivel minden kötést megcsinált, 5.2-es volt az erőssége.

Szombaton és vasárnap mindkét napon 17 órakor kezdődnek a döntők, melyek végére bízunk abban, hogy ismét szép sikereknek örülhetünk majd.

Főoldali kép: MTI

Futsal Eb-pótselejtező - Nem jutottak ki a magyarok

2017. szeptember 26. (kedd)

A magyar futsalválogatott kedden 6-4-es vereséget szenvedett Lengyelországban az Európa-bajnoki pótselejtező visszavágóján, így nem jutott ki a kontinensviadalra.

Bronzérem a fővárosból

Egyéniben ugyan nem sikerült főtáblára kerülni, párosban viszont bronzéremig jutott Csomor-Németh Lili a Budapesten megrendezett Országos Ranglista versenyen.

Klujber Katrin is a jövő klasszisai között

Az Európai Kézilabda Szövetség a sportág legtehetségesebbjei között tartja számon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia jobbszélsőjét, Klujber Katrint is.

Simán nyertek a favoritok

A Karmacsi hozta a papírformát, a Dunaferr Vasas viszont rangadót nyert a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának hétfő esti fordulójában.

Kovács Zsófia a felemáskorlát ásza

A Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes tornásza, Kovács Zsófia felemáskorláton szériagyőztes lett a tornászok világkupa-sorozatában.

Hibátlan juniorok

A megyei rivális elleni szoros győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a Gorillaz Juniors amerikai focicsapata az U19-es bajnokság küzdelmeiben.

Fájó vereség az Erste Ligában

2017. szeptember 25. (hétfő)

Kegyetlenül kihasználta a gyenge napot kifogó dunaújvárosi védők hibáit a Csíkszereda, mely megérdemelten gyűjtötte be a bajnoki pontokat.