Tíz éves a sürgősségi a kórházban
Egy teljes évtized óta fogadja a betegeket a Szent Pantaleon Kórház sürgősségi betegellátója, ahol azóta tízezreket láttak el az osztály orvosai, valamint jelentős beruházások is történtek.
Tíz éves fennállásuk alkalmából a Szent Pantaleon Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztálya és Tudományos Bizottsága Cserna Gábor fővédnökségével különleges tudományos programra várta vendégeit pénteken délután az egyetem "A" épületének előadótermébe. Pálfi-Németh Tünde önkormányzati sajtószóvivő az esemény megnyitóján elmondta, a felgyorsult technikai fejlődés, valamint a népesség elöregedése új viszonyokat teremt a betegellátásban, a jelentős nehézipari létesítmények és a város közlekedési szempontból központi elhelyezkedése pedig bőven ad feladatot az osztálynak. Éppen ezért vált nélkülözhetetlenné az SBO a városban, melyre nagyobb elvárások és nagyobb terhelés helyezkedik, ami tapasztalt szakembereket kíván.
Dr. Mészáros Lajos, a Szent Pantaleon Kórház főigazgatója köszöntőjében hangsúlyozta, a Sürgősségi Betegellátó Osztály tíz évvel ezelőtti önkormányzati forrásból való létrehozása, valamint a későbbi uniós forrásokból végzett felújítások óriási szakmai előrelépést jelentettek a kórház életében. Mint mondta, az életet veszélyeztető, gyors lefolyású, akut eseményeknél az első órák a legfontosabbak, így az osztálynak köszönhetően gyorsan elkezdődhet a diagnosztika felállítása és a terápia elkezdése, ami a többi osztály terhelését is csökkenti.
A köszöntők után kezdődött a tudományos program, ahol előadást tartott többek közt Dr. Berényi Tamás, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság Közhasznú Egyesületének elnöke, Dr. Betlehem József, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának dékánja, Dr. Kanizsai Péter, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Osztályának tanszékvezetője is. Zárásként Dr. Máté Ágnes, a Szent Pantaleon Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztályának vezetője, és a Tudományos Bizottság elnöke mutatta be a dunaújvárosi SBO történetét egy sürgősségi probléma ellátásának evolúcióján keresztül.
A rovat további hírei: Közélet
Dupla születésnapot ünnepeltek
2024. nov. 30.
Ketten ünnepelték születésnapjukat: Vörös Józsefné Klári néni és Horog Józsefné Julianna néni 90 évesek lettek. A dupla születésnapot mindketten egy helyszínen, a Dunasori Idősek Otthonában, családjuk körében töltötték.
A karácsonyi csoda megteremtői
2024. nov. 30.
Sokadik éve annak, hogy egy baráti társaság összefogott és azt a célt tűzte ki, hogy szebbé teszik azoknak számára az ünnepi időszakot, akiknek nehézséget okoz a hétköznapokban is meleg ételt tenni az asztalra. A Corso Étterem jóvoltából ismét finom falatok kerülnek rászoruló családok asztalára, de egyéb meglepetésekkel is készülnek a kezdeményezők.
Visszakaphatja végre a régi nevét, újra Szentháromság tér lesz
2024. nov. 28.
Legutóbb a Mondbach-kúriában ülésezett az Utcanév Munkacsoport, ahol több új utcanévre, vagy névváltoztatásra irányuló javaslatot tárgyaltak, illetve véleményeztek.
Évtizedes pályák a város egészségügyéért
2024. nov. 28.
Összeállításunkban hétről hétre felelevenítjük a 2019-2024-es önkormányzati ciklusban díjazottak névsorát, életútját. Ezúttal az egészségügyi szféra kitüntetettjeit vesszük sorra.
Különdíjat nyertünk a Virágos Magyarország 2024-es versenyén
2024. nov. 28.
Budapesten rendezték meg a Virágos Magyarország idei ünnepélyes díjkiosztó gáláját, ahol Magyar Turisztikai Ügynökség és a Virágos Magyarország Szervező Bizottsága Biodiverzitás különdíját Dunaújváros nyerte el, a díjat pedig Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester vette át.
Tegyünk jót, együnk pizzát!
2024. nov. 27.
Évek óta sikeresen működik városunkban a Dunaújváros kenyere akcióprogram, mely negyedévente egy kiválasztott szervezetet támogat alkalmanként akár félmillió forinttal. Tulajdonképpen ennek mintájára kezdődik el most Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Étterem és Pizzéria közös kezdeményezése, a Dunaújváros Pizzája program.
Megnyílt a Béke városrész postája
2024. nov. 27.
A tervezett időpontban, tehát november 26-án reggel nyolc órakor megnyílt a Március 15. téren lévő postahivatal, ezzel pedig a Békében élők visszakapták a városrész postáját. A nyitás pillanatát egészen komoly érdeklődés, sőt sorállás jellemezte.