Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 29. Adél
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Újra hazai pályán a DPASE

Sport
labdarúgás
DPASE
Dunaújváros
Dobos Barna

facebook megosztás

spigott - 2017. máj. 18., 19:03

Miközben Dobos Áronért több élvonalbeli klub is sorban áll, a Dunaújváros PASE labdarúgói újabb győzelemre készülnek, ezúttal a Szentlőrinc SE ellen.

Félidei egygólos hátránya ellenére magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott az NB III-as pontvadászat legutóbbi fordulójában a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata a sereghajtó Komló otthonában. Dobos Barna tanítványai így továbbra is tartják negyedik helyüket a tabellán, ráadásul úgy, hogy három fordulóval a bajnokság vége előtt négy pont az előnyük az őket üldöző Hódmezővásárhellyel szemben. Az előttünk álló hétvégén újabb nagy lépést tehet csapatunk a negyedik hely végleges megszerzése felé, ugyanis szombaton este hat órától a kilencedik Szentlőrinc SE látogat Dunaújvárosba, vagyis a papírforma szerint egy olyan találkozó vár a mieinkre, mely bőven a hozható kategóriába tartozik.

Együttesünk hétvégi vendége ugyanakkor nem ígérkezik könnyű ellenfélnek, árulta el Dobos Barna vezetőedző, aki kemény csatára számít a bennmaradásért küzdő Szentlőrinc SE ellen, ugyanakkor vezetőedzőnk egyértelműen abban bízik, hogy sikerül itthon tartani a három bajnoki pontot. Ebben reménykedik a komlói meccsen két gólt szerző Szepessy Róbert, valamint együttesünk középpályása, Kercsó Bence is, akik elmondták, megbízható, jó játékot nyújtva szeretnék hozzásegíteni csapatunkat a szombati győzelemhez.

Hétvégén újra ott lesz a Dunaújváros PASE labdarúgói között a tizenhetedik évében járó Dobos Áron is, aki eddigi harmincegy harmadosztályú mérkőzésén tizenhárom gólt szerzett, s rendre remek játékot nyújtva igyekszik segíteni együttesünknek. A fiatal csatárért meglehetősen nagy az érdeklődés az élvonalból is, a közelmúltban több első osztályú csapat is "bejelentkezett" érte, míg legutóbb a Ferencváros csapatánál szerepelt próbajátékon, ahol a hírek szerint kedvező benyomást tett a szakemberekre. Csapatunk ma délutáni sajtótájékoztatóján természetesen az ő helyzete is szóba került, ám mint az vezetőedzőnk, s egyben a fiatal tehetség édesapja elmondta, Áron jövője még erősen kérdőjeles.

Dobos Áron tehetségére már több NB I-es klub is felfigyelt! (Képek: DO-archív)

- Nagyon sok lehetősége van Áronnak, nagyon sok csapat bejelentkezett érte és szeretné megszerezni. Ez mindenképpen jó példa lehet a fiatalok számára, az utánpótlásunkban is lehet azt látni, hogy nem csak a különböző akadémiákon, más városokban lehet eljutni ilyen szintre, hanem nálunk is. Áron itt kezdett focizni, egy rövidebb időszak kivételével rendre itt is játszott, s remélem, hogy az ő példájából a fiatalabbak is építkeznek majd, mert látják, hogy innen is el lehet jutni bárhová az országon belül. Meg kell tanulniuk azt, az első és legfontosabb, hogy először az utánpótlásban fejlődjenek, majd minél hamarabb kerüljenek be a felnőtt csapatba, s ha ott jó teljesítményt nyújtanak, akkor mindig tovább, előre tudnak majd lépni. Ezzel együtt ez még mindig nem jelenti azt, hogy már biztosan máshol fogja folytatni a játékot. Ez egy nagyon nehéz kérdés, mert az egyesületnek, s nekem mint szülőnek is meg kell találni azt, hogy mikor van a legoptimálisabb ideje arra, hogy váltson. Az is lehet, hogy már most nyáron bekövetkezik, de az is előfordulhat, hogy csak télen, vagy akár egy év múlva csak. Az biztos, hogy fogadókészség sok helyről van, nekünk józanul és jól kell döntenünk, reméljük, hogy az ő esetében ez sikerülni is fog.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

2026. jan. 28.

A Campus Étteremben tartotta meg hagyományos évnyitó ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia a közelmúltban. Az évértékelővel egybekötött rendezvényen a DSTV kamerája is ott volt. Hangkép.

Szolnokra látogatnak a röplabdázók

2026. jan. 28.

A tabellán tizenkettedik Szolnok vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este nyolc órától.

A BJA otthonában zárjak az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 28.

A Vasas Jégcentrumban, a BJA HC elleni összecsapással fejezi be az Erste Liga 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este.

Elismerték legjobbjaikat a motorcsónakosok (galériával)

2026. jan. 27.

A 2025-ös esztendő eredményei alapján idén is Horváth Attila vehette át az Év Sportolója kitüntető címet a Magyar Motoros Vízisport Szövetség hagyományos díjátadóján.

Nem okozott gondot a román csapat a magyar válogatottnak

2026. jan. 27.

Fölényes, 25 gólos győzelmet aratott kedden a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon: Cseh Sándor szövetségi kapitány csapata 28-3-ra nyert a román együttes ellen a csoportkör második fordulójában.

DSTV: Kenguru Kupa a Vasváriban

2026. jan. 27.

Ahogy az elmúlt harminc esztendőben már annyiszor, idén is megrendezte hagyományos Kenguru Kupáját a Vasvári iskola. Az intézmény tornatermében megtartott viadalra kilenc helyi óvoda gyermekei látogattak el, hogy egy játékos sorversenyben mérjék össze egymással erejüket. Hangkép.

Felemás forduló az Andersenben

2026. jan. 27.

A DAB-ASP simán nyert, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a listavezetőtől a jégkorongozók Andersen Ligájának szombati fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

  2. Az antikólikás cumisüvegek szerepe és jelentősége

  3. Szolnokra látogatnak a röplabdázók

  4. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

  5. Miért választják egyre többen a használt játékokat?

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

Embedded thumbnail for DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

Embedded thumbnail for Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Top hírek

  1. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  2. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  3. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő