Újraélesztési rekordkísérlet - Beszálltunk mi is
Nekivágtunk a harmadik dunaújvárosi rekordkísérletnek: tizenegy napon át kell újraélesztést végezni egy ambu babán a mozinál. Beszállt a szerkesztőség is.
A szervezői csapat, Nagy Attila, Orosz Csaba, dr. Máté Ágnes és Feth Kata ezúttal azt a célt tűzte ki, hogy megdöntik a Szombathely által tavaly felállított rekordot, ahol 240 órán át végeztek újraélesztést egy ambu babán. A mostani terv az, hogy tizenegy napon, vagyis 264 órán át végzik az újraélesztést. A rekordkísérlet kedden 17 órakor hivatalosan is kezdetét vette, Sebestyén István, a Magyar Rekord Egyesület elnökének jelenlétében, aki szinte már hazajár Dunaújvárosba.
Nagy Attila elmondta, körülbelül száz csapat jelentkezett, akik egy-két órával kiveszik a részüket a folyamatos gyakorlatból. Elsősorban iskolai és munkahelyi társaságok segédkeznek, de még mindig vannak szabad órák, amikor szívesen várják az önkéntesek segítségét, és persze, ami a rekordkísérlet célja, hogy minél több embernek megtanítsák az újraélesztés technikáját.
Az első napon a szervezők mellett a tornászok, a Decathlon áruház, a Dutrade munkatársai és szerkesztőségünk, a Dunaújváros Közéleti Hetilap és a Dunaújváros Online csapata is részt vett a rekordkísérletben.
A finálé az alsó Duna-parton lesz, a Parázs Varázs helyszínén. Orosz Csaba tűzoltóparancsnok elmondta, május 26-án többféle szabadtéri program lesz a mozi előtt, majd egy külön forgatókönyv szerint fogják levinni az ambu babát a Duna-partra.
A rovat további hírei: Közélet
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.
DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án
2025. aug. 17.
A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.
Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra
2025. aug. 16.
Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.