Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 06. Dorottya, Dóra
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Átadták az 1,6 milliárd forintból épült hűtőházat Iváncsán

Közélet
Iváncsa
beruházás
Dr Galambos Dénes
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2017. jún. 21., 07:47

Átadták az 1,6 milliárd forintból épült új hűtőházat Iváncsán. Az új üzemben négy állandó munkavállaló, szezonális foglalkoztatás keretében napi 10-12 ember, a jövőben stabilan 15-20 fős foglalkoztatás jön létre.

Czerván György, a Földművelésügyi Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára avatóbeszédében elmondta, hogy a helyi termelő- és értékesítő szövetkezet beruházásához a magyar kormány 75 százalékos, vagyis 1,2 milliárd forintos támogatást nyújtott. Megjegyezte, hogy az új hűtőház kiváló példája a termelők, a feldolgozók és a kereskedők közötti összefogásnak.
Kelemen Péter, a létesítmény tulajdonosa, az Alba Fructus Kft. ügyvezetője közölte, hogy szövetkezetüknek összesen 30 gyümölcstermelő tagja van, együtt közel 400 hektárnyi gyümölcsöskertben termelnek, jelentős részben Fejér megyében.

Az MTI kérdésére elmondta: a létesítményben képesek hűteni, tárolni, osztályozni, különválogatni és csomagolni a beérkező gyümölcsöket, többségében automatizált gépsorokon. A beruházással a cég 15-20 új munkahelyet hozott létre.

Czerván György örömének adott hangot amiatt, hogy az ágazatban a beruházási kedv töretlen, az első negyedévben közel 50 százalékos növekedést mértek. Hozzátette: az élelmiszergazdasági beruházások esetében is hamarosan hasonló számok lesznek, amint a vidékfejlesztési programok pályázatain nyerteseket hirdetnek.

Fotó:MTI

Jelezte, hogy a 160-170 milliárdos Élip pályázataira összesen 270 milliárd forintnyi igény érkezett be. Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke előadásában rámutatott, hogy hazánkban a megművelt területek 5 százalékán folyik kertészeti termelés, miközben a megtermelt termények húsz százalékát a kertészeti termények adják.

Megemlítette, hogy a zöldség-gyümölcs ágazatban is szükség lenne az áfa csökkentésére, mert a feketekereskedelem ebben a szegmensben a becslések szerint a 30, de akár az 50 százalékot is meghaladhatja. Elkötelezettek az áfa öt százalékra csökkentésében, ezért a közeljövőben meg szeretnének állapodni a kormánnyal ennek mikéntjéről.

Kelemen Péter közölte, hogy cseresznye, meggy, kajszibarack, őszibarack és alma hűtésére, osztályozására, csomagolására képesek, így egész évben üzemelni tud a hűtőház. A tervek szerint a csomagolt gyümölcsök nagy részét exportálnák elsősorban Ausztriába, később Németországba, Lengyelországba és a skandináv országokba.

Hangsúlyozta, hogy számukra nem a piaci lehetőség megtalálása a kihívás, hanem a megfelelő minőségű és mennyiségű alapanyagok megtermelése.    Az Alba Fructus Kft. (korábban Natbolé Kft.) tavalyi árbevétele közel 400 millió forint volt, az árbevétel-arányos jövedelmezőségük mintegy 5 százalékot tett ki. Idén 15-20 százalékos növekedést céloztak meg.

Az új üzemben négy állandó munkavállaló, szezonális foglalkoztatás keretében napi 10-12 ember, a jövőben stabilan 15-20 fős foglalkoztatás jön létre. A cég gyümölcslé- és lekvár-előállító üzemmel is rendelkezik Sárszentágotán, ahol 10-12 főt foglalkoztatnak.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

"Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

2026. feb. 05.

Elérkezett a "Dunaújváros fái a négy évszakban" fotópályázat téli ciklusának hajrája – hívta fel a figyelmet Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A "tél" tematikájú forduló beadási határideje február 28. – vagyis még várják a pályaműveket!

A vészhelyzetek gyors elhárítására képezték az óvodai és bölcsődei dolgozókat

2026. feb. 05.

Váratlan vészhelyzetek bármikor és bárkivel megtörténhetnek. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek, Dunaújvárosban azonban szinte minden eshetőségre felkészültek a szakemberek – óvodai és bölcsődei dolgozóknak tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének munkatársai. 

Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

2026. feb. 04.

Közös összegzést jelentetett meg hivatalos facebook felületén a Kistemető megmentését célzó programról Pintér Tamás polgármester, valamint a terület rekonstrukciója terén fontos szerepet vállalt Orosz Csaba önkormányzati képviselő.

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

2026. feb. 04.

Rászorulóknak szerveztek jótékonysági étel- és ruhaosztást a közelmúltban, idézi fel a DSTV összegzése. Azokra az embertársainkra gondoltak a szervezők, vagyis a Jót, szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja, akik ritkán jutnak meleg ételhez és szükségük van meleg ruházatra. Hangkép.

Közmeghallgatás a Városházán

2026. feb. 03.

Az vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kerít sort az önkormányzat az idei közmeghallgatásra – az eseményt csütörtökön délután rendezik a Városháza "C" szárnya Almási Zsolt termében. Meghívó.

30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ezüstérmes a magyar válogatott az Eb-n

  2. Átgázolt a bajnok röplabdázóinkon

  3. "Dunaújváros fái a négy évszakban": finálé a fotópályázat téli fordulóján

  4. DSTV: birkózó emlékverseny

  5. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: birkózó emlékverseny

DSTV: birkózó emlékverseny

Embedded thumbnail for DSTV: római kori emlék lett a hónap műtárgya

DSTV: római kori emlék lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: nyílt nap és bemutatók

DSTV: nyílt nap és bemutatók

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Baleset és teljes útzár Dunaújvárosnál (frissítve)

  3. Újra élnek a bajnoki remények

  4. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

  5. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő