Emlékezzünk együtt - Nemzeti Összetartozás Napja
Országszerte - így városunkban is - megemlékezéseket tartanak a trianoni békeszerződés aláírásához kapcsolódó Nemzeti Összetartozás Napján.
Az I. Világháború lezárásával, a Versailles melletti Nagy-Trianon palotában 1920 június 4-én a vesztes központi hatalmak oldalán harcoló Magyar Királyság területének mintegy kétharmadát lecsatolták. A döntés példátlan veszteséget okozott a magyarság számára. Az Országgyűlés 2010. tavaszán a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította a békediktátum aláírásának napját. Az emléknap lehetőséget ad arra, hogy megemlékezzünk a tragédiáról és megerősítsük nemzeti identitásunkat.
Dunaújváros Önkormányzata június 4-én, vasárnap 13:00 órakor az Evangélikus templomban és a templom kertjében megemlékezést rendez. A Nemzeti Emléknap önkormányzati műsora a templomban lesz, míg a megemlékező koszorúzás a templom kertjében.
A Dunaújvárosi Vegyeskar tolmácsolásában felcsendül a Himnusz, melyet Schön Beatrix, a Dunaújvárosi SZC Bánki Donát Gimnázium és Szakgimnázium igazgatójának beszéde követ. Őt Gasparik Gábor, a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza színművésze követi, aki Juhász Gyula: Trianon című versét adja elő, majd a Dunaújvárosi Vegyeskar dalcsokorral ajándékozza meg a közönséget. A Vegyeskar előadását Stermeczki András evangélikus lelkész beszéde követi, majd Klép Tamás előadásában Máté Péter: Ez itt az én hazám című dalt hallhatja az emlékező közönség. A templomi megemlékezést a Székely Himnusz közös eléneklése zárja, majd átsétálva a templom kertjébe (a már megszokott módon), a pártok, intézmények és szervezetek vezetői elhelyezik koszorúikat az emlékműnél.
A rovat további hírei: Közélet
Köszönet a véradóknak – csak így tovább!
2025. júl. 06.
Több sikeres közösségi kezdeményezés jellemezte a júniusi véradások sorát, és a következő időszakban sem törhet meg a lendület: nyáron is jelentős a vérigény, minden csepp kincs, szükség lesz az összes önkéntes jótevőre!
Általános és középiskolásoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat
2025. júl. 05.
Az általános és a középiskolás dunaújvárosi diákoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat a 2025/2026. tanévre vonatkozóan. Itt az összes tudnivaló!
Újabb tömeges elbocsátás a vasműből
2025. júl. 04.
Tanácstalanság, düh és pislákoló remény – ezek jellemezték a második tömeges elbocsátási napot a szebb napokat látott acélipari óriás előtt. A vasműből két nap leforgása alatt közel 2500 embernek mondtak fel – legutóbb a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. bontott szerződést 800 munkavállalójával.
A városüzemeltetés nem mehet szabadságra
2025. júl. 04.
Bár a nyár sokak számára a pihenés időszaka, Dunaújvárosban az élet nem állhat meg – különösen nem a városüzemeltetés területén. Mezei Zsolt alpolgármester szerint a városi szolgáltatások ilyenkor is folyamatos munkát igényelnek.
Örökmozgó 90 éves városlakót köszöntöttek
2025. júl. 03.
Süt, főz, takarít, hímez és rengeteget olvas – az egykori könyvtáros Kelényi Gizella Gizi néni 90 éves lett, de állítja: nem tud egy helyben ülni, folyton csinálnia kell valamit. Az örökmozgó szépkorút az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte az otthonában.
Sorra végzik a praktikus fejlesztéseket
2025. júl. 03.
Már beszámoltunk a Római városrészt érintő fejlesztésekről. A Váci Mihály utcai járdaszakasz el is készült, jelenleg a védőnői tanácsadó előtt folyik a munka. A körzet képviselője, Barta Endre alpolgármester számolt be mindezekről.
Visszanyeri fényét a Szentháromság tér – régi helyére kerül a Szentháromság-szobor
2025. júl. 02.
Újra régi fényében tündökölhet a Mondbach-kúria előtti tér: 20 millió forintos állami támogatásnak köszönhetően visszakerül eredeti helyére a Szentháromság-szobor, emellett a kistemetőben található Szitányi-kápolna is megújulhat.