Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 29. Adél
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Tovább egyszerűsödik az adózás

Közélet
adózás
adóbevallás
NAV
Varga Mihály

facebook megosztás

doszerk - 2017. jún. 02., 12:24

Már söralátét méretű bevallásra sincs szükség, az szja-kitöltési korszak az idén véget ért - mondta a nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek a személyi jövedelemadó idei bevallási időszakát értékelve.

Varga Mihály szerint jól vizsgázott az e-szja, hiszen a tavalyi évhez képest duplájára nőtt a bevallásukat elektronikusan beküldők száma. Az új rendszernek köszönhetően május 23-án 3,8 millió magánszemély tudta le bevallási kötelezettségét - mondta.

A nemzetgazdasági tárca vezetője hangsúlyozta, a gazdasági és a stratégiai kabinet együttes ülésén elfogadta a nemzetgazdasági tárca e-szja beszámolóját. Kiemelte, hogy néhány uniós országban, például Finnországban, Portugáliában vagy Svédországban a magánszemélyek bevallását már az adóhivatal készíti el, azonban ilyen gyorsan és eredményesen még egyetlen országban sem történt meg az átállás. Míg tavaly az adózók előzetes kérésére 455 ezer bevallást készített el a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), addig idén 3,8 millió magánszemély helyett dolgozott.

Tavaly félmillióan küldték el elektronikusan bevallásukat a NAV-nak, idén csaknem 950 ezren - mondta Varga Mihály. Az e-szja felületet 1,7 millióan keresték fel. Annak ellenére, hogy a tervezet automatikusan akkor is érvényes bevallássá válik május 22-én, ha semmit nem teszünk, megérte időben elfogadni, mert a beküldéstől számított 30 napon belül utalja a NAV a visszajáró adó összegét. Ezt csaknem 430 ezren meg is tették, módosítás nélkül elfogadva a tervezetet. Az e-szja rendszerén keresztül mintegy 160 ezren módosították, egészítették ki a bevallásukat - részletezte az adatokat a miniszter.

A jövőben várható változásokról a tárcavezető elmondta, hogy minden bevallást megvizsgálnak, leegyszerűsítenek, és ahol csak lehet, a bevalláskészítés terhét átvállalja az adóhivatal. Az e-szja most jelesre vizsgázott, 2018-tól pedig a NAV - a rendelkezésére álló adatok alapján - jövedéki adóbevallás-tervezetet küld majd az érintetteknek - tette hozzá Varga Mihály.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Közélet

Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

2026. jan. 29.

A rendőrség csütörtökön hajnalban előállította Mezei Zsolt alpolgármestert. Az üggyel kapcsolatban megjelent önkormányzati közleményt betűhíven közöljük olvasóinkkal.

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

2026. jan. 27.

A SteelCityZen projekt kapcsán tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Az önkormányzat a Pannon iskolával és az Útkeresés Segítő Szolgálattal összefogva segíti a munkakeresőket. 

Lakossági fórumot hirdet a főépítész

2026. jan. 27.

Dunaújváros főépítésze négy témában tájékoztatja az érdeklődőket és érintetteket: az eseményt a Városháza dísztermében rendezik csütörtökön délután.

Az adótörvények idei változásairól a kamarában

2026. jan. 26.

Idén is megszervezi szokásos év eleji tájékoztató előadását a NAV munkatársainak rézvételével a 2026. évi adótörvényi változásokról a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK). Az eseményt szerdán rendezik – még lehet jelentkezni!

Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

2026. jan. 26.

Életének 83. esztendejében elhunyt Hubikné Tarján Éva, a Dunaújvárosi Kohász és a Dunaferr SE kajak-kenusainak legendás edzője, aki nyugdíjba vonulása után sem szakadt el szeretett sportágától.

Petárda helyett újra kutyatápot vásároltak!

2026. jan. 24.

Nagy durranás – de másképp: ezúttal is sikert aratott a még év végén szervezett "Kutyatápot vegyél, ne petárdát!" akciósorozat. A városlakók közül rengetegen vásároltak tűzijáték helyett állateledelt, amelyből végül több mint 700 kilogrammnyi adomány gyűlt össze az immár hetedszerre szervezett megmozduláson. 

DKIK: tárgyalástechnika – generációs határok nélkül

2026. jan. 24.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében áprilisban új, aktuális üzleti kihívásokra reagáló képzés kezdődik a generációs különbségek tudatos kezeléséről. Még lehet jelentkezni – de már csak hétfőig!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

  2. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  3. Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

  4. ESG adatszolgáltatás: új kihívások a vállalatok számára

  5. Vereséggel zárta az Erste Ligát a DAB

Videók

Embedded thumbnail for Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

Embedded thumbnail for DSTV: gyógyulás a művészet erejével

DSTV: gyógyulás a művészet erejével

Embedded thumbnail for DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  5. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő