Újabb Hajdu-arany a válogatón

2017. június 18. (vasárnap) 14:49 - spigott

A kenu egyesek 200 méteres versenyszáma után a párosok küzdelmében sem talált legyőzőre a szegedi válogatón Hajdu Jonatán, a Dunaferr SE kenusa.

A harmadik versenynappal folytatódott és fejeződött is be ma a szegedi Maty-éren a kajak-kenusok világ- és Európa-bajnoki válogatója. Ahogy pénteken és szombaton, úgy ma is két Dunaferres kenusért, Kovács Máté Andrásért és Hajdu Jonatánért szurkolhattak a sportág dunaújvárosi szerelmesei. Jonatán és András először a kenu egyesek 500 méteres számának előfutamaiban voltak érdekeltek, s ahogy azt reméltük, olimpikonunk megnyerte futamát, s ezzel egyenes ágon be is jutott a táv döntőjébe, míg Kovács András a negyedik helyen végzett előfutamában, de hiába jutott tovább, az elődöntőben kizárták, így számára álom maradt a finálé elérése.

Kép: mkksz.hu

A folytatásban tehát már csak Hajdu Jonatán két versenyét figyelhettük, melyek közül a kenu kettesek 200 méteres döntőjének az UTE versenyzőjével, Fekete Ádámmal vágott neki. A fináléban három győri páros volt Jonatánék ellenfele, ám a Dunaferr kiválósága bizonyította, hogy hiába áll át szépen lassan a hosszabb számokra, 200-on továbbra is verhetetlen a hazai mezőny számára, s az egyes versenyek után párosban is az első helyen végzett. Lényegesen nehezebbnek ígérkezett a kenu egyesek 500 méteres döntője, ahol Jonatán ezúttal nem bírt a párosban vele aranyérmet szerző Fekete Ádámmal, s ugyan nem nagy különbséggel, de kikapott vetélytársától, így a második helyen fejezte be a szám küzdelmeit.

Szlovén óriás az Acélbikáknál

2017. június 27. (kedd)

Rok Sztojanovics személyében egy közel két méteres szlovén kapussal erősítette meg 2017/2018-as MOL Liga keretét a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Eredményes utánpótlás

2017. június 26. (hétfő)

Két arany-, egy ezüst-, valamint egy bronzéremmel zárták a Sukorón megrendezett országos diákolimpiai döntő küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenusai.

Kiss Balázs két döntője

Egyesben a hetedik, négyesben a negyedik helyen fejezte be a belgrádi Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság küzdelmeit Kiss Balázs, a Dunaferr SE kenusa.

Kácser Zita remekelt a válogatottban

A dunaújvárosi Kácser Zita is kivette a részét a magyar válogatott feljutást érő tornagyőzelméből az atlétikai csapat Európa-bajnokságon.

A DPASE örülhetett Baracson

Az utolsó fordulót megnyerő Dunaújváros PASE együttese szerezte meg a Carissa női labdarúgó bajnokság 2016/2017-es szezonjának első helyét.

Kitűnő tanuló, kiváló sportoló!

2017. június 25. (vasárnap)

Szellák Szabinára igen csak büszkék lehetünk, hiszen a dunaújvárosi lány bizonyítványában csupa ötöst találunk, miközben kajakosként már a győri EYOF-ra készül.

Nagy remények az Eb-előtt

Elsőéves ifiként is a döntőt célozza meg az izraeli Európa-bajnokságon a Dunaferr SE tehetséges úszója, Selmeci Levente, aki 200 és 400 vegyesen áll rajtkőre a viadalon.