Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 30. Zalán
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Válogatott erősítések a vízilabdázóknál

Sport
vízilabda
DUE-Maarsk Graphics
Dunaújváros
igazolások

facebook megosztás

Szárszó Lajos - 2017. jún. 13., 17:00

Nincs holtidő a DUE Maarks-Graphics vízilabda egyesületénél, hiszen amíg legjobbjaik a felnőtt nemzeti együttessel készülnek, a szakvezetés válogatott légiósokkal erősítette meg a csapatot.

Elég nagy a játékosmozgás a DUE-Maarks Graphics háza táján, hiszen komoly játékosok távoztak, akiknek a helyét igen komoly, nemzetközileg jegyzett játékosokkal pótolta a csapat szakvezetése. Elsőként nézzük a három távozót. Kasó Orsolya kapus és Huszti Dóra a Ferencváros, míg a center Somhegyi Noémi az Eger csapatában folytatják. Mint azt nemrég Mihók Attila vezetőedzőtől megtudtuk, távozó kapusunk helyére egy kiváló külföldi kapust, míg Somhegyi Noémi posztjára egy francia center kívántak szerződtetni, akiknek a nevét Mihi akkor még nem árulta el. Most már azonban hivatalossá vált mindkét hölgy neve, akik igen komoly erősítést jelentenek csapatunknak.

Géraldine Mahieu centerposzton segíthet az egyetemistáknak! (Kép forrása: lpwp.fr)

Géraldine Mahieu 23 éves francia válogatott center a Lille csapatából érkezett Dunaújvárosba, ahol ő viselte a csapatkapitányi tisztséget. Egy leány-fiú vegyes csapatban kezdet meg az ismerkedést a sportággal, melyet életpályának tekint. Nagyon fontosnak tarja az elvégzendő feladatok végrehajtását, s vallja, hogy nem a címekkel kell törődni, hiszen azok csak akkor érhetőek el, ha előtte keményen megdolgoztak azok eléréséért.

Laura Aarts a holland válogatott erőssége! (Kép forrása: nos.nl)

Laura Aarts holland válogatott kapus a bajnokcsapat UZSC Utrecht együttesétől érkezett hozzánk. Az 1996-os születésű Laura Aarts Kiss Alexandra mellett áll majd az újvárosi kapuba. A fiatal tehetséges hálóőr válogatottja első számú kapusa, ahol 2015-ben világbajnoki döntőben ezüstérmet szerezett, illetve Hollandia legjobbjait tavaly az EB döntőben éppen a Magyarok fosztották meg az aranyéremtől, ezért is érzi nagy kihívásnak, hogy Magyarországon játsszon. Tehetségét támasztja alá, hogy utánpótlás világversenyeken többször is elnyerte a legjobb kapus címet. Célja, hogy magyar bajnok legyen.  Mint a DUE játékosai elmondták, Laurát már több tornáról is jól ismerik, hiszen nem csak a korosztályos válogatottban, hanem klub csatákban is találkoztak már ellene. Magabiztos, pozitív és nagyon alázatos játékosnak ismerték meg. Rengeteget dolgozik, azért, hogy elérje céljait.

A rovat további hírei: Sport

Szépen fénylő ezüst a világkupán

2026. már. 30.

Nem csak az egyéni versenyben, váltóban is remekelt Kovács-Seres Hunor a nyílvízi úszók világkupájának egyiptomi állomásán.

Pontosztozkodás a rangadón

2026. már. 30.

Emberhátrányban egyenlítve ért el 1-1-es döntetlent az eddigi listavezető Nagykanizsa otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

2026. már. 29.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is legyőzte a Ferencváros gárdáját a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Huszonöt percig bírta a Kohász

2026. már. 29.

Az első félidőben remekül játszott a DKKA női kézilabda csapata a Szombathely ellen, ám a második felvonásra tempót váltó vendégek magabiztos sikerrel vitték el a bajnoki pontokat Dunaújvárosból.

Az éllovashoz látogat a DFC

2026. már. 28.

Nagykanizsán folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Hazai pályán játszik a Kohász

2026. már. 28.

A Szombathely gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnokság újabb fordulójában ma délután öt órától.

Igazi csapatként küzdöttek!

2026. már. 28.

Az első szettben hatalmasat küzdve, a másodikban és a harmadikban is remekül játszva aratott 3-0-s győzelmet a Kecskemét ellen a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NB I Extraliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szépen fénylő ezüst a világkupán

  2. Szép tavasz? Háááát, a hét elején még pont nem!

  3. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  4. Pontosztozkodás a rangadón

  5. DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  5. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő