Dunaújváros Hetilap

Aláírásgyűjtés a kispostáért

Molnár Emese - 2017. július 21. 17:20

A technikumi kisposta újranyitása érdekében aláírásgyűjtést kezdeményezett a Demokratikus Koalíció.

Erről tartott sajtótájékoztatót, illetve egy beszélgetést a körzetlakókkal Mezei Zsolt, a párt helyi elnöke. Az esemény helyszíne a technikumi kisposta volt, ahol tizennyolc idősebb lakó gyűlt össze. Mezei Zsolt azt mondta, miután a Magyar Posta bezárt három kispostát városunkban, nem sokkal később kettőt újranyitottak önkormányzati segítséggel (Barátság városrész és Óváros). Szerinte a technikumit is újra kellene nyitni a körzetben lakó idősebb polgárok érdekében, akár kevesebb műszaki tartalommal, de lehessen feladni csekkeket, leveleket. Az újranyitás érdekében aláírásokat gyűjt egyik aktivistájuk, a körzetben lakó Madarász Jenő. Ő arról beszélt, az elmúlt néhány nap során 417-en írták alá az ívet. A gyűjtést még folytatják, amit aztán a közgyűlés szeptemberi ülésére kívánják benyújtani.

A rovat további hírei: Közélet

Magas színvonalú szakmai fórum volt a MAGÉSZ-konferencia

Magas színvonalú szakmai fórum volt a MAGÉSZ-konferencia

2022. júl. 06.

Dunaújvárosban, az egyetem épületében tartotta meg XVI. konferenciáját a Magyar Acélszerkezeti Szövetség (MAGÉSZ). A résztvevők áttekintést kaptak az iparág helyzetéről, az elmúlt időszak beruházásairól, új létesítményekről, valamint a várható kihívásokról. 

Nyugalmazott tanítót köszöntött az önkormányzat

Nyugalmazott tanítót köszöntött az önkormányzat

2022. júl. 05.

Kiss Miklósné Eti néni június 5-én ünnepelte 90. születésnapját – ez alkalomból otthonában köszöntötte Mezei Zsolt alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő. 

DSTV: népszerű a szabadstrand

DSTV: népszerű a szabadstrand

2022. júl. 05.

Az elmúlt időszakban jelentős források felhasználásával újult meg a Szalki-szigeti szabadstrand és a felújítások sora még nem ért véget. Az eddigi eredmények rendívül pozitív hatással voltak a terület megítélésére, így egyre több városlakó látogat el a helyszínre. Hangkép.

Ments meg három életet – vért adni júliusban is menő!

Ments meg három életet – vért adni júliusban is menő!

2022. júl. 04.

Kitüntetések és új helyszín – és a legfontosabb: változatlanul jelentős a vérigény, de városunkban és a térségben júliusban is sok alkalom közül választhatnak az önkéntes véradók.

Lőrinczi Konrád nyerte az időközi választást

Lőrinczi Konrád nyerte az időközi választást

2022. júl. 03.

A fideszes jelölt rekord alacsony részvételi arány mellett húzta be a 2-es körzet képviselői székéért kiírt időközi önkormányzati választást.

Időközi és nemzetiségi önkormányzati választás – online (FRISSÍTVE!)

Időközi és nemzetiségi önkormányzati választás – online (FRISSÍTVE!)

2022. júl. 03.

Ahogy ígértük, drága böngészők és aranyos mindenki, nap közben is szállítjuk a friss adatokat az időközi választásról. Az megvan, hogy ma Szamosújlak, de még Bódvalenke is választ? Pedig de! (Frissítve a 18.30-as adatokkal!)

Két választás lesz vasárnap

Két választás lesz vasárnap

2022. júl. 02.

Az időközi önkormányzati választás mellett az Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat jelöltjei is megméretnek – az előzőnek elsősorban szimbolikus jelentősége lesz, de éppen ettől izgalmas a végeredmény.