Meglepő vereség a románoktól

spigott - 2017. július 26. 15:01

Nagyon gyenge támadójátékkal szenvedett 23-20-as vereséget a románok elleni mérkőzésen a magyar leány ifjúsági válogatott az EYOF harmadik napján.

Két magabiztos győzelemmel a háta mögött várta a románok elleni ma délutáni mérkőzését a magyar ifjúsági leány kézilabda válogatott a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Mivel együttesünk mai vetélytársa előbb egy góllal kikapott a norvégoktól, majd egy találattal legyőzte a hollandokat, a papírforma alapján nem jelenthetett gondot a legyőzésük, ám a dunaújvárosi Mihály Petrával felálló magyar csapat ezúttal nem a szebbik arcát mutatta a győri közönségnek.

A kezdésre pedig nem lehetett komolyabb panasz, hiszen hiába szerezték az első gólt a románok, erre négy találattal válaszoltak a mieink, s igen hamar megléptek ellenfelüktől (1-4). A folytatásban viszont sorozatban rontotta el támadásait a magyar válogatott, s a negyed órás hazai gólcsend alatt fordítani tudott az ellenfél, mely a félidő végéig nemcsak megtartotta vezetését, hanem növelni is tudta azt, így a szünetre 12-7-es román vezetéssel vonultak a csapatok.

Válogatottunk a fordulást követően sem találta az ellenszert a románok védekezésére, így a 42. percben már 17-9-re vezetett ellenfelünk, s úgy tűnt, hogy nagyon simán be is húzza a mérkőzést. Ekkor azonban elkapták a fonalat Bohus Bea tanítványai, akik a következő tíz percet 7-1-re megnyerték, ám a hajrában újra jöttek a nem várt hazai hibák, melyeket könyörtelenül ki is használtak a román fiatalok, akik a látottak alapján végül megérdemelten arattak 23-20-as sikert a rossz napot kifogó magyarok ellen.
A csoportkört tehát négy szerzett ponttal fejezte be válogatottunk, ám arról, hogy kvartettjük első, vagy második helyén jutnak tovább az ifik, a délután fél négykor kezdődő holland-norvég csata dönt majd.

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

Július 24.
15:30 Hollandia – Magyarország 26-43 (9-23)
Gólszerzőink
: Pál 12, Kácsor 10, Arany 4, Kuczora 3, Vámos 3, Varga 3, Szilovics 3, Schatzl 3, Afentáler 2.

Július 25.
13:30 Magyarország – Norvégia 26-15 (14-9)
: Pál 9, Schatzl 5, Arany 2, Kuczora 2, Kácsor 2, Simon 1, Gerháth 1, Varga 1, Vámos 1, Afentáler 1, Szilovics 1.

Július 26.
13:30 Románia – Magyarország 23-20 (12-7)
: Kácsor 5, Arany 4, Pál 4, Schatzl 3, Simon 1, Vámos 1, Varga 1, Afentáler 1.

A magyar leány ifjúsági válogatott kerete:
Kapusok: Herczeg Lili (NEKA), Magera Noémi (NEKA), Szabó Dóra (DVSC)
Jobbszélsők: Arany Rebeka (VASAS SC), Mihály Petra (DKKA)
Jobbátlövők: Afentáler Sára (Győri Audi ETO), Albek Anna (Handball Akademie  Graz
Irányítók: Vámos Petra (NEKA), Pál Tamara (Győri Audi ETO KC)
Beállók: Simon Armilla (NEKA), Varga Emőke (Győri Audi ETO)
Balátlövők: Kácsor Gréta (Vác), Kuczora Csenge (VASAS SC), Szilovics Fanni (Győri Audi ETO)
Balszélső: Schatzl Natalie (NEKA)

Elvárható a három pont megszerzése

A tabellán nyolcadik Tatabánya otthonában folytatja a bajnokság küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata szombaton délután négy órától.