Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 04. Ráhel, Csenge
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Fidesz: a nyugdíjasok bocsánatkérést várnak Vonától

Közélet
Vona Gábor
Jobbik
nyugdíjasok
Fidesz

facebook megosztás

doszerk - 2017. aug. 19., 15:52

A Fidesz-KDNP ismételten felszólította Vona Gábort, a Jobbik elnökét, hogy kérjen bocsánatot négy hete tett, nyugdíjasokat sértő kijelentése miatt.

Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő szombaton, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, „Vona Gábor a remegő kezükön, a kis bevásárlókocsijukon, szandis papákon gúnyolódott”, akikről a Jobbik elnöke azt írta, hogy „radikalizálódnak és felhörgik a huszadik század összes traumáját és szenny folyik ki a szájukon.”

„Ezek után nem lehet csodálkozni azon, hogy a nyugdíjasoknak megvan a határozott véleménye” - hangsúlyozta a kormánypárti politikus, hozzátéve, egy csütörtökön nyilvánosságra került országos, reprezentatív közvélemény-kutatás szerint a lakosság több mint kétharmada vár bocsánatkérést Vona Gábortól.

Hollik István szólt arról is, hogy Vona Gábornak bár nagyon sok alkalma lett volna, eddig egyszer sem kért bocsánatot, sőt kiállt korábbi véleménye mellett. Úgy tűnik, nem tartja hibának ezt a gúnyolódó stílust, nem tartja hibának, hogy emberszámba sem veszi a nyugdíjasokat” - fogalmazott a KDNP politikusa.

A kormánypárti képviselő megjegyezte továbbá, augusztus 20-hoz közeledve Vona Gábornak is be kellene látnia, mi a különbség egy pártelnök és egy államférfi között. Egy igazi államférfi minden esetben Magyarország érdekét veszi figyelembe, azt helyezi előtérbe, és minden tekintetben tiszteli Magyarország állampolgárát, függetlenül attól, hogy demokráciában őt választja, vagy nem” - fejtette ki Hollik István.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

2026. feb. 04.

Közös összegzést jelentetett meg hivatalos facebook felületén a Kistemető megmentését célzó programról Pintér Tamás polgármester, valamint a terület rekonstrukciója terén fontos szerepet vállalt Orosz Csaba önkormányzati képviselő.

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

2026. feb. 04.

Rászorulóknak szerveztek jótékonysági étel- és ruhaosztást a közelmúltban, idézi fel a DSTV összegzése. Azokra az embertársainkra gondoltak a szervezők, vagyis a Jót, szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja, akik ritkán jutnak meleg ételhez és szükségük van meleg ruházatra. Hangkép.

Közmeghallgatás a Városházán

2026. feb. 03.

Az vonatkozó jogszabályoknak megfelelően kerít sort az önkormányzat az idei közmeghallgatásra – az eseményt csütörtökön délután rendezik a Városháza "C" szárnya Almási Zsolt termében. Meghívó.

30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

  2. DSTV: nyílt nap és bemutatók

  3. ICA-D: tárlatvezetés és finisszázs csalogat

  4. Újra élnek a bajnoki remények

  5. DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nyílt nap és bemutatók

DSTV: nyílt nap és bemutatók

Embedded thumbnail for DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Embedded thumbnail for DSTV: vereség emelt fővel

DSTV: vereség emelt fővel

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Újra élnek a bajnoki remények

  3. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  4. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

  5. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő