Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hét település fogott össze az új rendőrörsért

Sziréna
rendőrség
Mezőfalva
Dr. Galambos Dénes

facebook megosztás

Hét település összefogásával, a rendőrség és a térség országgyűlési képviselőinek közbenjárásával létrehoztak egy rendőrőrsöt Mezőfalván.

A pénteki átadási ünnepségen jelen volt többek között Márok Csaba, Mezőfalva polgármestere, dr. Galambos Dénes, Fejér megye 04-es egyéni választókerületének országgyűlési képviselője, dr. Varga Péter a megyei rendőrfőkapitány, Suszter Tamás, Dunaújváros rendőrkapitánya, dr. Simon László kormánymegbízott, a környező települések polgármesterei, a rendvédelmi társszervek képviselői, polgárőrök.

Mint azt Márok Csaba felidézte, a mezőfalvi rendőrőrs létrehozása még a 90-es években merült fel az akkori képviselőtestület részéről, amely már akkor is a mostani, József nádor utcai épületbe tervezte az őrs kialakítását. Márok Csaba hangsúlyozta, az itt élők igényelték a közbiztonság növelését, és az egyik legfontosabb feladat az volt, hogy helyi, elhivatott körzeti megbízott rendőrt találjanak. Az idei márciusi testületi ülésen pedig megerősítették a korábbi elképzelést, és hét kistérségi település összefogásával, finanszírozásával, mezőfalvi központtal kialakították az új rendőrőrsöt. Tizenegy rendőr fog állomásozni itt nap, mint nap, akik a hét településen teljesítenek szolgálatot.

Dr. Galambos Dénes elmondta, a hét kistérségi település, Mezőfalva, Nagyvenyim, Daruszentmiklós, Előszállás, Nagykarácsony, Kisapostag és Baracs már korábban is szorosan együttműködött egymással, és erre a példaértékű kapcsolatra alapozva, most olyan hátteret tudtak adni a bűnmegelőzési munkának, amely a polgárok szubjektív biztonságérzetének növelését is szolgálja, és hatékonyabbá teszi az itt szolgálatot teljesítő rendőrök munkáját is.

Dr. Varga Péter megköszönte az önkormányzatok támogatását, amellyel felújították az őrsöt. Tizenegy rendőr kolléga fog itt állomásozni nap, mint nap, akik a hét településen teljesítenek szolgálatot.

Molnár Emese - 2017. aug. 26.

A rovat további hírei: Sziréna

DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

2025. dec. 18.

Aktuális problémára, a szerhasználat elleni küzdelemre hívja fel a figyelmet a DSTV összeállítása. Az ünnepi időszakban sokszor elsikkadó téma kapcsán a rendőrség szervezett tájékoztatót a közelmúltban, elsősorban a leginkább veszélyeztetett korosztályt célozva. Hangkép.

Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

2025. dec. 16.

Elcsípték a rendőrök a buszmegállók üvegeinek módszeres rongálóit – számlájukat több, egymással is összefüggő bűncselekmény terheli. Ráadásul egyiküket rablás bűntettével is gyanúsítják, őrizetbe vették, értesült a DO.

Lakástűz a Szabadság úton

Lakástűz a Szabadság úton

2025. dec. 15.

Egy második emeleti lakásban csaptak fel a lángok a Szabadság úton hétfőn délután.

Tegyen meg mindent az online csalások ellen!

Tegyen meg mindent az online csalások ellen!

2025. dec. 14.

A karácsony közeledtével erősödhet a kiberbűnözők tevékenysége és megszaporodhatnak az online csalások – a rendőrség tételes tipptárral igyekszik megelőzni a lenyúlásokat. Felhívás.

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Újra életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. dec. 12.

Kisapostagon támadt a "néma gyilkos" a napokban, családi ház konyhájában jelzett az érzékelő, adta hírül a vámegyei katasztrófavédelmi igazgatóság.

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

Csalt és lopott – sértettek sorának okozott kárt

2025. dec. 10.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki elhagyott bankkártyával vásárolt és több sértettől tulajdonított el értékeket. Büntetlen előéletű, de ezt a bőséges sorozatot egy hónap alatt produkálta.

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

Ismét életet mentett a szénmonoxid-érzékelő

2025. nov. 27.

Dunaújvárosi lakásban figyelmeztette a szénmonoxid-érzékelő jelzése a lakókat a mérgező gáz veszélyére egy társasházi lakásban szerdán este. A tűzoltók ki is mutatták a "néma gyilkos" jelenlétét, értesült a DO.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

  2. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  3. DSTV: évet zárt a DKSE is

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. A szeretet ünnepe mindenkihez szól

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Embedded thumbnail for DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 49. szám - 2025.12.12.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő