Hazai éremeső a Dunaferr Kupán

spigott - 2017. szeptember 25. 8:20

Több mint negyven érmet szereztek, s a csapatok közti pontversenyt is megnyerték a dunaújvárosi kajak-kenusok a hétvégén megrendezett Dunaferr Kupán.

A Kikötői Öbölben rendezték meg szombaton és vasárnap a Dunaferr Kupa elnevezésű kajak-kenu viadalt, melyen huszonhárom egyesület több száz utánpótlás versenyzője, illetve több felnőtt és masters sportoló is részt vett. Köztük természetesen ott voltak a Dunaferr SE kajak-kenusai is, akik abból a szempontból nem bizonyultak kedves házigazdáknak, hogy tizenhárom arany-, tizenhat ezüst- és tizenkét bronzérmüknek is köszönhetően végül kilencven pontos előnnyel 432 pontot szerezve nyerték meg a csapatok közti versenyt is.
Az idei versenyen először avattak Régiós Bajnokokat a kölyök U13 és a kölyök U14 egyéni 2000 méteres versenyszámokban. Az összesen kilenc kölyök versenyszámból kettőben is a hazai versenyzők érdemelték ki a kupát és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség ajándékait: Decsi Dorina a 14 éves kajakos lányok között, míg Éberhardt Richárd a 13 éves kajakos fiúk között volt a leggyorsabb és lett ezzel régiós bajnok 2017-ben!

A Dunaferr SE versenyzői a hétvégi kupa után sem vonulnak pihenőre, legközelebb szeptember 30-án és október 1-én méretik meg magukat a Sukorón sorra kerülő Keretfeltöltő és Dunai István Emlékversenyen, ahol ismét bizonyíthatnak a szakosztály 9-15 éves versenyzői.

K-1 férfi masters 200 méter döntő – 3. Kálmán Sándor
C-1 felnőtt 200 méter döntő – 1. Kiss Balázs, 2. Slihoczki Ádám, 3. Kovács Máté András
K-1 női serdülő U16 200 méter döntő – 2. Boldis Csenge, 3. Székely Dorka
C-1 férfi ifjúsági U17-U18 200 méter döntő – 2. Kollár Kristóf
C-1 serdülő U15-U16 3x200 méter váltó döntő 1. Kollár Kristóf - Pető Ákos - Vicsik János

K-1 férfi serdülő U15-U16 3x200 méter váltó döntő – 1. Árva Bálint - Decsi Márk - Máthé Dominik
K-1 női serdülő U15-U16 3x200 méter váltó – 1. Székely Dorka - Boldis Csenge - Decsi Dorina
C-1 férfi serdülő U16 2000 méter döntő – 2. Kollár Kristóf, 3. Vicsik János
K-1 női serdülő U15 2000 méter döntő – 1. Boldis Csenge

Vasárnap

MK-2 női gyermek U12 2000 méter döntő – 1. Árva Gréta - Mérges Anna Eszter
K-2 férfi kölyök U13-U14 2000 méter döntő – 1. Koós Marcell - Kovács Bendegúz
K-1 női kölyök U14 2000 méter döntő – 1. Decsi Dorina
K-1 férfi kölyök U13 2000 méter döntő – 1. Éberhardt Richárd, 2. Kovács Bendegúz
K-1 férfi kölyök U14 2000 méter döntő – 2. Rónai Márton, 3. Gáspár Levente

MK-1 női gyermek U12 2000 méter döntő – 2. Mérges Anna Eszter, 3. Árva Gréta
MK-1 férfi szabadidős 500 méter döntő 2. – 2. Egei Bence (2010)
MK-1 férfi szabadidős 500 méter döntő 3. – 3. Borbély Áron (2007)
MK-1 női szabadidős 500 méter döntő 1. – 2. Kovács Boglárka (2008)
TC-4 szabadidős 500 méter döntő – 1. Slihoczki Dániel - Slihoczki Vince - Kaiser Roland - Kaiser Dalma

C-1 kölyök U13-U14 3x200 méter váltó döntő – 3. Sitkei Noel-Kovács Áron-Tunyogi Ádám
K-1 férfi kölyök U13-U14 3x200 méter váltó döntő 1. – 1. Gáspár Levente - Rónai Márton - Éberhardt Richárd
K-1 férfi kölyök U13-U14 3x200 méter váltó döntő 2. – 2. Koós Marcell - Kovács Bendegúz - Péter Domokos
MK-1 női gyermek U12 3x200 méter váltó döntő – 3. Árva Gréta - Mérges Anna Eszter - Kovács Boglárka

A csapatverseny dobogósai: 1. Dunaferr SE 432 pont, 2. Atomerőmű SI 342 pont, 3. BHSE 275 pont.

Élesedik a harc a Dunaújváros Kupáért

2024. máj. 13.

Már a legjobb négy közé jutás lesz a tét a kispályás labdarúgók számára a Dunaújváros Kupa következő fordulójában.

Életben maradtak

Remek második félidei játékkal aratott megérdemelt, 2-1-es győzelmet az Érd elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

DSTV: a mozgás kedvéért

2024. máj. 11.

Ha nem is május elsején, de néhány napra rá hétvégén ismét megrendezték a Május 1. Kupát Dunaújvárosban. Tóth Kálmán önkormányzati képviselő szervezője és ötletgazdája a megmérettetésnek, elmondása szerint jó látni képesek mozgásra bírni az idősebb korosztályt is – s persze a hangulatra sem volt panasz. Hangkép.

Hajdu Jonatánék parádés bronzérme a Világkupán

Óriási hajrával végzett a kenu kettesek ötszáz méteres döntőjének harmadik helyén Hajdu Jonatán és Adolf Balázs párosa a szegedi Világkupán.