Klujber Katrin is a jövő klasszisai között

doszerk - 2017. szeptember 26. 15:43

Az Európai Kézilabda Szövetség a sportág legtehetségesebbjei között tartja számon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia jobbszélsőjét, Klujber Katrint is.

A héten kezdődő Európa-bajnoki selejtezők előtt az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta azon játékosok nevét, akiket érdemes lesz figyelni szerdán rajtoló sorozatban, majd azt követően is. Az EHF honlapján megjelent írás szerint amellett, hogy számtalan már befutott sztárt láthatunk a pályán újra szeptember végétől, a selejtezők remek lehetőséget jelentenek a fiatalok számára is, hogy felhívják magukra a figyelmet, s megerősítsék helyüket a csapatban. A legígéretesebb fiatalok listáján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia tizennyolc éves jobbszélsője, Klujber Katrin is helyet kapott. Mint fogalmaznak, a Klujber a nyári junior Európa-bajnokságon már megmutatta, hogy támadásban kitűnő, hiszen harmincnyolc góljával kulcsszerepe volt abban, hogy a magyar válogatott végül a negyedik helyen végzett, s beválasztották a torna All Star-csapatába is.

Kép: DO-archív

Klujber Katrin egyébként stabil tagja a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének, mellyel már EHF Kupa győztesnek is mondhatja magát. A 18 éves játékos a sikeres utánpótlás Európa-bajnokság után a felnőtt válogatottban is bemutatkozhat, ugyanis nemzeti együttesünk szerdán Koszovó, míg vasárnap Fehéroroszország ellen lép pályára Európa-bajnoki selejtezőn.

A rovat további hírei: Sport

Csak az ifik örülhettek

Csak az ifik örülhettek

2025. nov. 14.

A DKKA serdülő kézilabdázói kikaptak, az ifjúságiak viszont simán nyertek a Bajnok DSE Nemesvámos elleni korosztályos hazai bajnoki találkozón.

Felemás forduló a Győr ellen

Felemás forduló a Győr ellen

2025. nov. 14.

A DFVE serdülő leány vízilabdázói elszenvedték első vereségüket, az ifjúságiak viszont nyerni tudtak a Győr ellen a korosztályos bajnokságok legutóbbi fordulójában.

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

Dunaújvárosi éremeső Szederkényben

2025. nov. 13.

Összesen húsz dobogós helyezéssel zárták Szederkényben megrendezett Tini Kupát a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE tehetséges versenyzői.

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

DAB-siker a dunaújvárosi rangadón

2025. nov. 13.

Gólzáporos mérkőzést játszott egymással a két dunaújvárosi csapat az Andersen Ligában, s a csatából ezúttal a DAB-ASP jött ki győztesen.

Hibátlan hazai forduló

Hibátlan hazai forduló

2025. nov. 12.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom együttese értékes győzelmet aratott a csapatbajnokságok legutóbbi fordulójában a mögöttünk hagyott hétvégén.

Debreceni továbbjutás a kupában

Debreceni továbbjutás a kupában

2025. nov. 12.

A szettsiker összejött a DKSE fiataljainak, de a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját is megnyerte a DEAC, mely kettős sikerrel jutott be a sorozat következő fordulójába.

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

Megtörte a rossz sorozatát a DAB

2025. nov. 12.

Stabil védekezéssel, Szücs remek védéseivel, igazi csapatjátékkal sikerült legyőznie a DAB jégkorongozóinak az UTE gárdáját az Erste Liga hétközi fordulójában.