Komoly feladat előtt a Dunaferr fiataljai

2017. szeptember 14. (csütörtök) 16:11 - doszerk

A csehországi Racicében rendezik meg péntektől vasárnapig az Olimpiai Reménységek Versenyét, melyen a Dunaferr SE két tehetsége, Boldis Csenge és Kollár Kristóf is megméreti magát.

Hétfő óta Dunavarsányban táborozott a Dunaferr SE kajakosa, Boldis Csenge és kenusa, Kollár Kristóf, ma pedig buszra szálltak és elindultak a csehországi Racicébe, hogy péntektől vasárnapig a 15-17 éves versenyzők legnagyobb nemzetközi seregszemléjén, az Olimpiai Reménységek Versenyén állhassanak rajthoz. Az egykor csupán a visegrádi négyek számára rendezett verseny olyannyira népszerű lett, hogy ebben az évben már 30 ország kajak-kenusai képviseltetik magukat az eseményen. Egy nemzetet egy számban két egység reprezentálhat, a magyar csapat összesen 83 versenyzőt számlál.

Kollár Kristóf három számban indul! (Kép: mkksz.hu)

Csenge és Kristóf a Magyar Bajnokságon elért eredményeikkel vívták ki az indulás jogát, Csenge K-1 női U15 1000 méteren indul, Kristóf három számban lesz érdekelt: C-2 férfi U16 200 méteren, C-2 férfi U16 500 méteren és C-4 férfi U15-U17 500 méteren. Párostársa a paksi Hodován Dávid lesz, míg a négyesben rajtuk kívül a rácalmási Bucsi Bálint és Horváth Benedek térdelnek majd.

Kézilabdával várták a tavaszt

2018. február 19. (hétfő)

A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U10-es és U12-es csapata is megnyerte hétvégén megrendezett utánpótlás tornáját a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Sárkányhajóval a jégen

Első helyen végzett az International Ice Dragonboat Series budapesti versenyének C-döntőjében a dunaújvárosi Dragon Steel SE csapata.

Hátrányból fordítottak az ifik

A DFVE serdülő vízilabdázói meglepő vereséget szenvedtek, az ifjúságiak viszont háromgólos hátrányból fordítva nyertek rangadót Tatabányán.

Remek dunaújvárosi eredmények a diákolimpián

Nyolc dunaújvárosi versenyző jutott tovább Seregélyesről a tollaslabdázók kiskunfélegyházi országos diákolimpiai fináléjába.

A lengyelek legyőzésével zárt a magyar jégkorong-válogatott

2018. február 18. (vasárnap)

A magyar jégkorong-válogatott 3-2-re legyőzte a világbajnoki rivális, házigazda lengyel csapatot a katowicei felkészülési torna vasárnapi zárónapján, így a második helyen zárt.

A Dunaferr nyerte az idegek harcát!

Négy szettes, a végletekig kiélezett csatában nyerte a Pécs elleni hazai rangadót a Dunaferr SE röplabda csapata.

Negyedik a gyerekcsapat

Nyolc együttes részvételével rendeztek OMB röplabda fordulót a Dózsa iskola tornatermében, ahol kiváló meccseket láthattak a sportág szerelmesei.