Tucatnyi légiós a keretben
Bernd Storck szövetségi kapitány tizenkét légióst hívott meg a magyar labdarúgó-válogatottba, amely Svájc és a Feröer-szigetek ellen zárja a világbajnoki selejtezősorozatot.
A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának pénteki beszámolója emlékeztet rá, hogy a külföldön játszó kerettagok többsége szerepelt a tavalyi Európa-bajnokságon, csak Megyeri Balázs és Sallai Roland nem volt ott. Visszatérő is van az előző meccshez képest, hiszen a francia Dijonban futballozó Lang Ádámnak ismét meghívót küldött Bernd Storck. Dzsudzsák Balázs csapatkapitány is a keret tagja, annak ellenére, hogy eltiltás miatt Svájcban nem léphet pályára. Szalai Ádám, Pintér Ádám és Kleinheisler László továbbra sem egészséges, így rájuk nem számíthat a szakmai stáb az októberi meccseken, Nikolics Nemanja pedig azt kérte, hogy klubcsapatánál, az amerikai Chicago Fire-nél maradhasson. "Bár néhány külföldön játszó futballistánk sajnos még mindig sérült, ennek ellenére jó és erős csapatunk lesz a pályán a Svájc és a Feröer-szigetek elleni mérkőzéseken" - fogalmazott Bernd Storck.
Kép: MTI
A magyar élvonalban szereplő játékosok névsorát az OTP Bank Liga hétvégi fordulója után hozza nyilvánosságra az edző. A svájciak ellen október 7-én Bázelben játszik a magyar válogatott, amely három nappal később a feröeri csapattal szemben a Groupama Arénában zárja a jövő évi oroszországi vb selejtezősorozatát, de a továbbjutást már nem harcolhatja ki.
A keret külföldön játszó tagjai:
Kapusok: Gulácsi Péter (RB Leipzig, német), Megyeri Balázs (Greuther Fürth, német)
Védők: Bese Barnabás (Le Havre, francia), Guzmics Richárd (Jenpien Funde, kínai), Kádár Tamás (Dinamo Kijev, ukrán), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva, izraeli), Lang Ádám (Dijon FCO, francia)
Középpályások: Dzsudzsák Balázs (al-Vahda, egyesült arab emírségekbeli), Elek Ákos (FK Kajrat Almati, kazah), Nagy Ádám (Bologna, olasz), Sallai Roland (APOEL, ciprusi), Stieber Zoltán (DC United, amerikai).
-MTI-
A rovat további hírei: Sport
Ismét remekeltek az ifjú birkózók
2025. dec. 05.
Rengeteg dobogós helyezéssel zárták hétvégi versenyeiket a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói.
Három szettben nyert a Dág
2025. dec. 05.
Csak a harmadik játszmában tudta megnehezíteni a házigazda Dág dolgát a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga csütörtök esti mérkőzésén.
Sportban és tanulásban is remekeltek
2025. dec. 04.
A DKSE négy birkózóját, valamint Fehér Krisztián edzőt is elismerték az adonyi Bálint Ágnes Művelődési Ház és Könyvtárban megrendezett Dunaújváros körzet "Jó tanulója - jó sportolója" ünnepélyes díjátadóján.
Gász: elhunyt a Dunaferr SE egykori kiválósága
2025. dec. 04.
Ötvenkét esztendős korában elhunyt Mohácsi Árpád a Dunaferr SE férfi kézilabdázóinak egykori kiváló játékosa.
Hozta a kötelezőt a DFVE
2025. dec. 04.
Minden negyedet megnyerve aratott tizenhárom gólos győzelmet a Szeged elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.
Nincs megállás a röpiseknél
2025. dec. 03.
A Dág KSE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja a bajnokság alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata csütörtökön este nyolc órától.
Hazai bajnoki a jótékonyság jegyében
2025. dec. 03.
A Szeged elleni hazai mérkőzéssel zárja az alapszakasz küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától. A találkozó jótékonysági célt is szolgál, ugyanis együttesünk idén is csatlakozott a "Boldog Délután" elnevezésű kezdeményezéshez.








