Dunaújváros Hetilap

Újra pezsgő élet lesz a Vidámpark területén

2017. szeptember 14. (csütörtök) 13:48 - Molnár Emese

A Szalki-sziget fejlesztésére mintegy 1,1 milliárd forintot, a volt vidámparki terület fejlesztésére pedig közel 450 millió forintot biztosít a kormány.

Minderről Cserna Gábor polgármester számolt be sajtótájékoztató keretében. Cserna Gábor elmondta, a Magyar Közlöny szeptember 11-i számában Dunaújváros számára újabb két fontos kormányhatároztat jelent meg: a Modern Városok Program keretében támogatást biztosít az állam a Szalki-sziget, valamint a volt vidámparki terület rekreációs fejlesztésére. A Szalki-sziget esetében 1,1 milliárd forintot kap a város két ütemben, ebből az összegből még az idén 724 millió forintot tud lehívni az önkormányzat. A vidámparki terület fejlesztését tekintve mintegy 439 millió forintot biztosít a kormány, ebből 25 millió forintot lehet már az idén felhasználni, a további 415 millió forintot pedig jövőre.

A polgármester elmondta, hogy következő lépésként egyeztetni kell a részletes tervekről, és azok beadásának és elbírálásának, a közbeszerzési pályázatok időbeli függvényében, várhatóan jövő nyáron kezdődhetnek el a kivitelezési munkálatok. A sajtótájékoztatón Cserna Gábor beszélt az önkormányzat fejlesztési elképzeléséről.

A Szalki-szigeti tervek alapján a kemping Duna felőli kerítését megbontják, és kialakítanak ott egy kikötőt, úgynevezett úszóművet, ahol a vízitúrázók, kajakosok, motorcsónakosok meg tudnak állni, ezzel vízi úton is megközelíthető lesz a kemping. Tervezik a régi Remix épületének felújítását, egy rendezvényközponttá való átalakítását. A támogatásból egy futópályát is kiépítenek, valamint fejlesztik a homokos sportpályákat, a lelátókat, megújul a szabadtéri színpad, és lesz mederkotrás is azon a területen, ahol jelenleg állomásoznak a hajók.

A vidámparki területen egy kalandparkot szeretnének létrehozni, ahol megújulhat az elvarázsolt kastély, a szabadtéri színpad, kialakítanak megfelelő vendéglátóegységeket a helyszínen, és teniszpályákat is építenek.

A rovat további hírei: Közélet

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 25. (hétfő)

Szent Mihály Nap, tűzoltóverseny a Szalki-szigeten, Dunaferr Kupa - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Így mulattunk két napig a főtéren

Így mulattunk két napig a főtéren

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A futóversennyel vette kezdetét az Itthon vagy, Magyarország szeretlek! elnevezésű országos programsorozat városunkban szombat reggel. A kétnapos kavalkád vasárnap folytatódott, sor került többek között néptánc találkozóra, és fellépett Vastag Tamás, valamint a Rockbox Zenekar. A rendezvény hagyományosan a Szent Mihály-napi tűzgyújtással és a tűz körüli tánccal zárták.

 

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szépül a város, Kulináris Kavalkád Nagyvenyimen, újabb DPADE győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

Most a csantevériak jöttek

Most a csantevériak jöttek

2017. szeptember 24. (vasárnap)

A nyári látogatást viszonozva, szombaton városunkban látták vendégül a csantavéri küldöttséget. A program elmaradhatatlan része volt a barátságos focimeccs, amelytől még a szemerkélő eső és szél sem tántorította el a csapatokat.

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

Kulináris kavalkád Nagyvenyimen

2017. szeptember 24. (vasárnap)

Szüreti felvonulással egybekötött kulináris kavalkádot tartottak Nagyvenyimen szombaton.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 23. (szombat)

Halálos baleset, Fut a város, Kukoricaváltó a szilágyi iskolában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

A nap legfontosabb eseményei - D+ TV Híradó

2017. szeptember 22. (péntek)

Autómentes nap, laborfejlesztés, hazai siker női kézilabdában - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+ TV Híradójában.