Botlott a Dunaferr

spigott - 2017. október 31. 17:46

A Dunaferr Vasas csak döntetlent játszott, a listavezető Karmacsi Autó viszont rangadót nyert a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának hétfői fordulójában.

Három összecsapást rendeztek meg hétfőn este a városi kispályás focibajnokság Acerbis Osztályában, ahol a közvetlen élmezőny mindhárom együttese pályára lépett. A nap nyitómeccsén azonban még nem ők, hanem az ötödik Fejó-Therm és a hatodik Szil-Ker Ablak csapatai mérették meg magukat, s ahogy az várható is volt, kiélezett, nagy csatát vívott egymással a két gárda, melyek közül előbbi örülhetett a 3-2-es sikernek, s ezzel együtt annak is, hogy négy ponttal ellépett tegnapi vetélytársától a bajnoki tabellán.

A nap második meccsén a nyolcadik GBB Kft., valamint a második Dunaferr Vasas játékosai húztak szerelést. Ugyan a mérkőzés esélyesének a Dunaferr számított, a GBB alaposan meglepte ellenfelét, s már a mérkőzés elején meglépett 2-0-ra. A Dunaferr a félidő végéig egalizált, majd a fordulás után kétszer is meglépett két találattal, ám a GBB nem adta fel, az utolsó öt percben két gólt szerezve alakította ki az 5-5-ös döntetlent jelentő végeredményt.

Kép: DO-archív

A játéknap leginkább várt mérkőzésén a listavezető Karmacsi Autó és a harmadik Steelworkers csapott össze egymással, ám utóbbi csak az első félidőben tudta tartani vetélytársát, mert a Karmacsi a második félidőben öt gólt szerzett úgy, hogy cserébe csak egyet kapott, így idei kilencedik találkozóját is megnyerve erősítette meg első helyét a bajnoki tabellán (6-1).

Eredmények

Szil-Ker Ablak – Fejó-Therm Kft. 2-3 (1-3)
GBB Kft. – Dunaferr Vasas 5-5 (2-2)
Karmacsi Autó FC – Steelworkers 6-1 (1-0)

Az Acerbis Osztály állása a 9. forduló után: 1. Karmacsi Autó FC 27 pont, 2. Dunaferr Vasas 19 pont, 3. Steelworkers 18 pont, 4. Dunabiztos Micro 18 pont, 5. Fejó-Therm Kft. 13 pont, 6. Szil-Ker Ablak 9 pont, 7. SZP-Asztalos EE 8 pont, 8. GBb Kft. 6 pont, 9. Kemi-Ker Kft. 2 pont, 10. Siker Ablak GSV 0 pont.

A rovat további hírei: Sport

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)

2025. júl. 25.

A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.

DSTV: remek nyári tábor a Dunán

DSTV: remek nyári tábor a Dunán

2025. júl. 25.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a DKSE jóvoltából különböző táborok kínálatából választhattak nyárra a gyerekek. Táboroztatták a fiatalokat a kajak-kenusok is, a táboruk harmadik, s egyben utolsó hetében látogattunk el a csapathoz. Hangkép.

A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok

A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok

2025. júl. 25.

Közel volt ahhoz, hogy kétszettes hátrányból egyenlítsen, ám végül 3-1-es vereséget szenvedett a szerbektől a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.

Elkészült a DKKA sorsolása

Elkészült a DKKA sorsolása

2025. júl. 24.

A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál

2025. júl. 24.

Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.

Vereséggel kezdtek az U16-osok

Vereséggel kezdtek az U16-osok

2025. júl. 24.

Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott

2025. júl. 23.

A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.