Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Égő vonatból és felborult buszból mentették az utasokat

Sziréna
gyakorlat
tűz
katasztrófavédelem
mentés
Fejér megye

facebook megosztás

doszerk - 2017. okt. 26., 16:29

Tömeges sérüléssel járó vasúti balesetet szimuláltak ma Székesfehérváron. A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, valamint a MÁV Zrt. közös gyakorlatán három megyéből csaknem ötven hivatásos tűzoltó és több mint negyven önkéntes, közösségi szolgálatát teljesítő diák vett részt.

A katasztrófa-felszámolási együttműködési gyakorlat forgatókönyve szerint egy, a Budapest-Székesfehérvár vasútvonalon közlekedő személyvonat összeütközött egy autóval, amely a tilos jelzés ellenére hajtott a sínekre. A vonat első kocsija kisiklott, és nekicsapódott a vasúti átjárónál várakozó autóbusznak, amely felborult. A vonaton és a buszon utazók közül sokan megsérültek. A személygépkocsi vezetője életét vesztette a balesetben. Az autó csomagtartójában veszélyes anyagot szállítottak, az ütközéskor mindkét zsák felhasadt, és a nyolcvan százalékos kéntartalmú, borászati fertőtlenítő por egy része a levegőbe került. A kisiklott vagon kigyulladt, az utasok azonban a füst és a veszélyes anyag okozta szúrós szag miatt nem mertek leszállni a vasúti kocsikból. A baleset után a vasúttársaság szakemberei értesítették a katasztrófavédelmet. A megyei műveletirányítási ügyelet a bejelentés alapján a székesfehérvári hivatásos tűzoltók mellett további egységeket riasztott Sárbogárdról, Pusztaszabolcsról, Pétfürdőről, Veszprémből és Siófokról. A katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett a tűzoltók párhuzamosan végezték az életmentési és a tűzoltási feladatokat, miközben a vöröskereszt imitátorai és a közösségi szolgálatukat teljesítő székesfehérvári diákok folyamatosan segítségért kiáltoztak. Többen a busz roncsai közé szorultak, egy ember a jármű alá került, őket hidraulikus feszítővágó berendezésekkel szabadították ki. Az eszméletlen sérülteket a mentőszolgálattal együttműködve, hordágyakon emelték ki a felborult buszból. Mindeközben a katasztrófavédelmi mobil labor szakemberei gáztömör védőruhában, mérőműszerrel azonosították be a levegőbe került veszélyes anyagot. A kigyulladt vagon oltásán folyamatosan dolgoztak a tűzoltók, és a vonaton rekedt utasokat is kimentették a vasúti kocsikból. A balesettel érintett területet és környezetét a rendőrség és a polgárőrség lezárta. A sérültek kimentése és az égő vagon eloltása után a tatabányai hivatásos tűzoltóság darujának csörlőjével az autóbuszt elhúzták a vonattól, majd a Középnyugat-Magyarországi Közlekedési Központ műszaki mentő járművével együttműködve a kerekeire állították. A kisiklott vasúti kocsit végül a MÁV Zrt. szakemberei emelték vissza a sínekre.

Fotó: Katasztrófavédelem

A gyakorlat értékelésénél Fülep Zoltán tűzoltó ezredes, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tűzoltósági főosztályának vezetője elmondta, hogy a katasztrófavédelem és a MÁV Zrt. együttműködési megállapodásának részeként minden évben egy közös gyakorlatra hívják a vasúti balesetek felszámolásában érintett szervezeteket. A hasonló találkozók, tréningek célja a kialakult helyzet kezelésében résztvevők feladatainak összehangolása, a kölcsönös tapasztalatcsere. A székesfehérvári gyakorlatba csaknem ötven hivatásos tűzoltót vontak be, akik három helyszínen, egymással párhuzamosan végezték az életmentési, tűzoltási feladatokat. Az ezredes elismerését fejezte ki a megjelent szervezetek képviselőinek, a kialakult helyzet kezelését végző csaknem százötven résztvevőnek. Hozzátette, országosan évente tíz-tizenöt olyan balesethez riasztják a katasztrófavédelmet, amely vasúti átjáróban történt. A gyakorlattal a résztvevő szervezetek a közlekedési szabályok betartására, a vasúti balesetek elkerülésére hívják fel a figyelmet.

Magosi Lajos tűzoltó ezredes, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója elmondta: a gyakorlat kiváló lehetőséget adott, hogy a résztvevő szervezetek még jobban megismerjék, összehangolják az egymásra épülő, egymást kiegészítő munkájukat. Hozzátette, hogy a most megszerzett tapasztalatok tovább erősítik az együttműködést a katasztrófavédelem és a társzervek között.
 

2. Galéria
katasztrófavédelem
mentés
gyakorlat
Fejér megye

facebook megosztás

Tömeges sérüléssel járó vasúti balesetet szimuláltak október 26-án Székesfehérváron. A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, valamint a MÁV Zrt. közös gyakorlatán három megyéből csaknem ötven hivatásos tűzoltó és több mint negyven önkéntes, közösségi szolgálatát teljesítő diák vett részt.

Fotók: Katasztrófavédelem

Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
Katasztrófavédelmi gyakorlat (2017) - fotó:
doszerk - 2017. okt. 26.

A rovat további hírei: Sziréna

Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

2026. már. 19.

Az elmúlt napokban több sértettet is megtévesztettek banki és hatósági szerepbe bújó bűnözők, akik különböző legendákkal vették rá áldozataikat adataik kiadására Fejér vármegyében. Figyelem, fokozott óvatosság ajánlott!

Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

2026. már. 15.

Airfryer gyulladt ki egy társasházi lakás konyhájában március a Táncsics Mihály utcában még csütörtökön este. A lakástüzek döntő részénél az időben bekapcsoló füstérzékelő megelőzheti a nagyobb bajt, írja az eset kapcsán a katasztrófavédelmi szóvivő.

Autószerelő műhely égett le Perkátán

2026. már. 09.

Komoly tűzesethez riasztották a dunaújvárosi lánglovagokat: autószerelő műhelyben ütött ki tűz Perkátán még pénteken délben. A műhelyben egy kocsi is bennégett, további két jármű az udvaron rongálódott meg, értesült a DO.
 

Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

2026. már. 06.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki valótlanul tett feljelentést. A férfi BV-intézetben volt, és három felügyelőt vádolt bántalmazással, értesült a DO.

Újabb online csalások – milliós kárral is!

2026. már. 02.

Dunaújvárosi lakos is akad a lehúzások sértettjei között; az online térben a gyors haszon ígérete sokakat megtéveszthet. Az elmúlt napokban ismét többen estek internetes csalók áldozatául – a rendőrségi tipptár szerint már az óvatos bizalmatlanság is hasznos lehet!
 

Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

2026. feb. 27.

A Fejér Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és további bűncselekmény miatt vádat emelt a férfival szemben, aki egykori élettársa gyermekével szexuális cselekményt végzett. A bántalmazás egy városkörnyéki településen történt, értesült a DO.

Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

2026. feb. 26.

Nem mindennapi fogásról számolt be a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata: a rendőrök Pusztaszabolcs területén állítottak meg egy ukrán forgalmi rendszámmal közlekedő személygépkocsit – mint kiderült, a jármű eredetével és papírjaival kapcsolatban is komoly aggályok merültek föl.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő