Vasvárisokat avattak a futsalosok

2017. október 6. (péntek) 13:31 - Vass Ádám

A Vasvári hét csütörtöki napján az újonnan érkezőket is befogadták a nagyok, így az elsősök már teljes jogú polgárokká váltak Dunaújváros legnagyobb múltú iskolájában.

Egész héten programok sokasága várta a diákokat a Vasvári Pál Általános iskolában, de talán az elsősöknek szerezték a legnagyobb örömet ezek a napok. Csütörtök délután ugyanis sor került az elsősavatóra, ahol három osztály tanulói várták izgatottan, hogy megkapják az iskola kendőjét, és ezzel teljes körű vasvárisokká váljanak. A délután négy órakor kezdődő ünnepségen a tornaterem megtelt a szülőkkel, hozzátartozókkal és az elsősökkel, akik izgatottan várták, milyen próbákat kell kiállniuk. Végül nem volt nehéz dolguk, mindössze énekléssel, és a másodikosok beugratós kérdéseivel kellett szembenézniük. Kovács Erzsébet, az iskola igazgatója a próbák után elmondta, nagyon örül, hogy ilyen ügyesen kiállták a próbákat a diákok, majd egy örömteli hagyományra emlékeztetett mindenkit. A Vasváriban ugyanis minden évben városunk élsportolói avatják az elsősöket és adják át a kendőket, ezúttal a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata érkezett hozzájuk, átsegítve a kicsiket életük egyik fontos állomásán.

Elsősavató a Vasváriban

Elsősavató a Vasváriban - fotó: Sándor Judit

Jonatán egy másodperccel csúszott le a dobogóról!

2019. augusztus 25. (vasárnap)

A Dunaferr SE kenusa, Hajdu Jonatán a szegedi kajak-kenu világbajnokság C1 200 méteres versenyszámában az ötödik helyen ért célba.

Fucsovics ismét Baszilasvilivel találkozik

Az egyedüli magyarként alanyi jogon főtáblás Fucsovics Márton a 17. helyen kiemelt Nikoloz Baszilasvilivel találkozik a hétfőn kezdődő 139. amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Jonatán magabiztosan evezett a döntőbe!

2019. augusztus 24. (szombat)

Hajdu Jonatán a szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon a C1 200 méter középdöntőjét megnyerve remek evezéssel vitte be hajóját a döntőbe.

Kiss Balázsék harmadikok lettek a „B” döntőben

A szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a Kiss Balázs – Mike Róbert kenu páros a C2-esek 1000 méteres versenyszámának „B” döntőjében a harmadik helyen végzett.

Végig koncentrálni kell!

A szintén három ponttal álló Szekszárd otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket vasárnap délután a DPASE labdarúgó csapata.

Győzelemmel rajtolt a Dunaferr

2019. augusztus 23. (péntek)

A futsal NBI első fordulójában a gól nélküli első félidő után Pál Patrik góljával győzött a Dunaferr DUE Dutrade FC az Aramis SE ellen.

Hajdu Jonatánék bravúros vb-ezüstje

Parádés versenyzéssel szerzett ezüstérmet a szegedi világbajnokságon Hajdu Jonatán és Fekete Ádám a kenu kettesek 500 méteres versenyszámában. Kiss Balázsék viszont nem jutottak be a kenu kettesek 1000 méteres számának "A" döntőjébe.