Dunaújváros Hetilap

A remény gyertyája

2017. december 10. (vasárnap) 18:51 - Vass Ádám

Meggyújtották a második gyertyát is a város adventi koszorúján a Városháza téren, majd a közönség elé léptek a Violin Művészeti Iskola diákjai és az első X-Faktor szezon második helyezettje, Takács Nikolas is.

A hitet szimbolizáló gyertya után meggyújtották a remény gyertyáját is vasárnap délután a Városháza téren. Az egyházi gyertyagyújtáson részt vett Fodor István református lelkipásztor a Kulcs-Rácalmási Református Gyülekezettől, aki Böttger Antalt helyettesítette, Braun Ervin, a baptista gyülekezet vezetője és Szeleczky Csaba római katolikus helyettes plébános. Mindhárman elsősorban arra hívták fel a jelenlévők figyelmét, hogy Jézus születésének ünneplése mellett ne feledkezzünk meg a békéről és a szeretetről sem. Karácsonykor szeretteink körében pedig gondoljunk arra, milyen jó körülmények közt is ünnepelhetünk, de mindenekelőtt adjunk hálát azért, amink van. A beszédek végén mindenkinek békével, szeretettel és hittel teli adventi készülődést kívántak, majd közösen meggyújtották a második gyertyát a koszorún.

Az est folyamán hat órakor fellépett Zsuzska és bandája, a Violin Művészeti iskola tanoncai, valamint Talács Nikolas. A következő hét folyamán fellép a Dunaújvárosi Óvoda mellett több általános és középiskola kórusa is, csütörtökön akusztikus koncertet ad Szekeres András, pénteken fél nyolckor érkezik Roy & Ádám, szombaton nyolctól a BeatKOHO zenél, örömvasárnap ötkor pedig meggyújtják a harmadik, rózsaszín gyertyát is.

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Centrum, köszöntés

D+ Híradó - Centrum, köszöntés

2018. szeptember 21. (péntek)

Centrumban a család, szépkorú köszöntés, autómentes napot tartottak a Vasvári iskola előtt - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Köszöntés öt év után újra

Köszöntés öt év után újra

2018. szeptember 21. (péntek)

Öt évvel ezelőtt ígéretet tettek egymásnak a viszontlátásra, így már nagyon várta, és nagy örömmel fogadta ismét Nógrádi Józsefné Irénke néni otthonában Gombos Istvánt, városunk humán ügyekért felelős alpolgármesterét: az önkormányzat ajándékával érkezett az alpolgármester a szépkorúhoz születésnapja alkalmából, a hölgy ugyanis betöltötte a 95. életévét.

Autó nélkül a környezetért!

Autó nélkül a környezetért!

2018. szeptember 21. (péntek)

A mobilitási hét utolsó rendezvénye minden évben az Autómentes nap, így idén sem lehetett másként. A péntek délelőtti program a környezettudatos közlekedésről szólt, minden eddiginél több résztvevővel.

D+ Híradó - Közgyűlés, Mesepont

D+ Híradó - Közgyűlés, Mesepont

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Több mint 40 napirendi pontot tárgyalt a közgyűlés, mesés rendezvénnyel várják a gyerekeket az MMK-ban, vereség itthon - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

 Az élményfürdő és az uszoda közötti területen épülhet fel az új szálloda

Az élményfürdő és az uszoda közötti területen épülhet fel az új szálloda

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Mintegy negyven napirendi pont megtárgyalása várt a képviselőkre a szeptemberi közgyűlésen.

Komoly segítség a gyermekosztálynak!

Komoly segítség a gyermekosztálynak!

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Több mint egymillió forint értékben nyert egészségügyi eszközöket a K&H Gyógyvarázs elnevezésű műszerbeszerzési pályázaton a Szent Pantaleon Kórház gyermekosztálya.

D+ Híradó - Vöröskereszt, kiállítás

D+ Híradó - Vöröskereszt, kiállítás

2018. szeptember 18. (kedd)

Országos baleset-szimulációs gyakorlat városunkban, vándorkiállítás nyílt az egyetemen, parádés meccsen győzött a DAB - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.