Dunaújváros Hetilap

Gondozásban élő gyermekeket ajándékozott meg a kormányhivatal

doszerk - 2017. december 21. 7:38

„Kis karácsony, nagy karácsony…” énekelte csengő hangon a műsort adó gyermekek közül a legkisebb a Megyeháza Dísztermének patinás falai között. A kormányhivatal munkatársai, de még a sajtó képviselői is bizony többször elérzékenyültek az előadott versek, énekek hallatán, a gyermekek lelkesedését látva - tájékoztatott a Fejér Megyei Kormányhivatal.

A Fejér Megyei Kormányhivatal közleményében úgy fogalmaz: ezek a gyermekek nevelőszülőknél nevelkednek, valamint a székesfehérvári és velencei gyermekotthonban, továbbá a sárbogárdi, dégi, előszállási lakásotthonban töltik mindennapjaikat, észrevehetően nagy szeretetben, amit az adventi várakozás még intenzívebbé tesz. Ez az érzés hatotta át az izgatottságtól néha meg megakadó, de mégis színvonalas irodalmi műsort december 19-én, a Fejér Megyei Kormányhivatal Europe Direct Irodájának hagyományos programján.

A közel egy órás műsor végén a gyermekek gyertyát gyújtottak, és közös énekléssel kívántak közönségüknek áldott békés karácsonyt, valamint boldog újévet. Végül a kiválasztott nézőknek átnyújtva a gyertyákat jelezték jelképesen, vigyék haza otthonaikba a szeretet lángját.

Fotó: Fejér Megyei Kormányhivatal

Ezt követően Simon László kormánymegbízott a Megyeháza Címertermében köszönte meg a gyerekeknek, a felkészítő pedagógusoknak és Deresné Tanárki Máriának, a megyei gyermekvédelmi központ igazgatójának a műsort. Simon László kormánymegbízott a Fejér Megyei Kormányhivatal Europe Direct Irodája ajándékaként déligyümölcsöket, karácsonyi ajándékokat adott át a lakásotthonokban, a gyermekotthonokban és a nevelőszülőknél élő gyermekek számára.

A rovat további hírei: Közélet

Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért

Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért

2025. máj. 22.

Dunaújváros új, természetközelibb városüzemeltetési gyakorlattal hívja fel magára a figyelmet: a város egyes füves területein tudatosan nem nyírják le a növényzetet, hogy teret engedjenek a vadvirágok természetes megjelenésének. A téma többször szerepelt már hasábjainkon – most komoly áttörés tapasztalható!

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

2025. máj. 21.

Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

2025. máj. 21.

A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

2025. máj. 21.

Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak. 

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

2025. máj. 19.

A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.

Madárcsicsergős program az arborétumban

Madárcsicsergős program az arborétumban

2025. máj. 19.

Folytatódott a kedvelt hagyomány a Baracsi úti Arborétumban – ismét kisdiákok gyűltek össze madárgyűrűzésre. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai okították a BIROK Szabó Magda Tagintézmények csemetéit arról, hogy miért is fontos a folyamat.

 Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

2025. máj. 16.

Mint minden esztendőben, úgy idén is a Szalamander városjárásával, vagyis lámpás-fáklyás felvonulással búcsúztak a végzős hallgatók – a Dunaújvárosi Egyetem selmeci hagyományőrzői ismét méltó módon köszöntek el az alma matertől és a várostól csütörtökön este.