Dunaújváros Hetilap

730 milliós fejlesztés Ercsiben

Molnár Emese - 2018. január 22. 16:36

Mintegy hatszázhetven millió forintból újítják fel a Nagyboldogasszony templomot, és 61 millió forintból alakítanak ki kormányablakot Ercsiben.

Fontos találkozások, bejelentések színhelye volt ma Ercsi Fő utcája. Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, Győri Máté, Ercsi polgármestere elsőként a római katolikus egyházközség plébániájában tett látogatást, ahol Spányi Antal megyéspüspök és Tóth András plébános fogadta őket. A találkozó alkalmával az egyházközség életéről, és fejlesztési lehetőségeiről beszéltek. Ugyanis a plébániával szemközt lévő Nagyboldogasszony templom felújítására mintegy 670 millió forintot nyertek el, ezzel kívül-belül megszépülhet az épület. 10 millió forintból megújulhat a szószékkosár, amely összeg felét a Nemzeti Kulturális Alap, másik felét az önkormányzat támogatja. Folyamatban van még további két kisebb pályázat elbírálása: 15 millió forintból a plébánia épületét szeretnék energetikailag korszerűsíteni, valamint 5 millió forintot közösségerősítő fejlesztésekre fordítanának. A jelenlévők megtekintették a felújítás előtt álló nagytemplomot, ahol még közös imádságot is tartott a megyéspüspök. Spányi Antal úgy fogalmazott, a hitnek közösségteremtő ereje van, és ezzel a nagyszabású felújítással nemcsak külseje szépül meg a templomnak, hanem a lelke is. Soltész Miklós elmondta, 2016-ban a magyar történelmi egyházak nagyobb kormányzati támogatásban részesültek, ebbe bekerült az ercsi templom is, így kerülhet sor a 670 millió forintos beruházásra. A közelmúltban tárgyaltak arról is a kormányban, hogy próbálják segíteni az egyházközségeket a kisebb fejlesztéseikben is. Hálával szólt az ercsi egyházközség munkájáról, amelyet a hit és a közösség megmentéséért tesznek.

Ezt követően zártkörű megbeszélés is volt a térségben működő egyházközségekkel, a hitéletben tevékenykedő szervezetekkel, amelyen jelen volt Dunaújvárosból Baltási Nándor, római katolikus esperes, Böttger Antal református lelkész és Stermeczki András evangélikus lelkész is.

Később a hivatali delegációhoz csatlakozott dr. Simon László kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője, ugyanis egy régóta várt fejlesztést jelentettek be: a megyében tizenkettedikként itt nyílhat meg kormányablak. Abban az épületben alakítják ki, amely eddig okmányirodaként működött. Mint azt dr. Simon László elmondta, korszerűsítik az épületet, modern informatikai eszközökkel, és hat munkaállomással várják majd az ügyfeleket. Folyamatosan bővülő, több, mint ezerhétszáz különféle ügytípust intézhetnek itt az állampolgárok, a többi kormányablakhoz hasonlóan. A felújítás 61 millió forintból valósul meg (amelyhez öt millió forinttal járul hozzá az önkormányzat), a munkálatok pedig várhatóan március végére készülnek el.

Mint azt dr. Galambos Dénes kiemelte, az a fontos, hogy a lakosság egyszerűen és gyorsan intézhesse a közigazgatási ügyeit az új kormányablakban. Beszélt arról is, hogy Ercsiben számos beruházás kezdődhet el, a nagytemplom felújítása és a kormányablak kialakítása, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) fejlesztési forrásai mellett az Eötvös József Általános Iskola is tovább szépülhet. A Dunaújvárosi Tankerülethez tartozó intézmény 2015-ben 150 millió forint értékben hajthatott végre energetikai korszerűsítést, most pedig belső terek megújítására, eszközök korszerűsítésére kap támogatást.

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

2022. dec. 01.

A környékbeli települések vezetőit, országgyűlési képviselőit hívja egyeztető megbeszélésre Pintér Tamás polgármester. A téma a Dunaferr helyzete, hiszen a vasmű működése nem csak dunaújvárosiakat érintő kérdés, legalább annyira érinti a városunk vonzáskörzetét is. A tervezett megbeszélést sajtótájékoztatón jelentette be a polgármester.

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

2022. dec. 01.

A téli időszak átvészelése volt a témája a Városháza dísztermében tartott eseménynek, derül ki a DSTV összegzéséből. A fórumon elhangzott: a cél a lakossági terhek csökkentése, a kapcsolódó környezetbarát, energiahatékony beruházások és fejlesztések támogatása. Hangkép.
 

Igazgatási szünet lesz a Városházán

Igazgatási szünet lesz a Városházán

2022. nov. 30.

A város hivatalos honlapján jelent meg összegzés a december 22-én kezdődő, és egészen január 8-ig tartó pauzáról. Ügyfélfogadás nem lesz, csak az Anyakönyvi Hivatal üzemel, ügyeleti rendben.

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

2022. nov. 29.

Az őszi-téli időszak bár szép, megannyi munkával is felelősséggel jár. Szemmel látható, hogy megannyi lehullott falevéltől kell megszabadítani az utcákat – ebben kéri a városlakók közreműködését az önkormányzat. Felhívás.

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

2022. nov. 29.

A létesítmény fennállásának 70 éves évfordulóját ünnepelte a Dunaújvárosi Repülőtér, derül ki a DSTV összegzéséből. A jeles jubileumra szervezett ünnepséget a Dunaferr Repülőklub a napokban. Hangkép.

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

2022. nov. 28.

Nemes gesztus és kitűnően hasznosuló adomány: a Duna Plazma centruma Halloween tematikára rendezett extra napja nyomán fordíthatott több mint 200 ezer forintos támogatást eszközfejlesztésre a Máltai Játszótér!

A második évében is bizonyított az új rendszerű lomtalanítás

A második évében is bizonyított az új rendszerű lomtalanítás

2022. nov. 28.

Dunaújvárosban 2021-ben startolt az új rendszerű lomtalanítás. Akkor a "Rajta, Újváros!" Egyesület képviselői egy teljesen új koncepciót dolgoztak ki a lomok gyűjtésére, amely kisebb-nagyobb módosításokkal, de idén is bizonyított.