Dunaújváros Hetilap

730 milliós fejlesztés Ercsiben

2018. január 22. (hétfő) 16:36 - Molnár Emese

Mintegy hatszázhetven millió forintból újítják fel a Nagyboldogasszony templomot, és 61 millió forintból alakítanak ki kormányablakot Ercsiben.

Fontos találkozások, bejelentések színhelye volt ma Ercsi Fő utcája. Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, Győri Máté, Ercsi polgármestere elsőként a római katolikus egyházközség plébániájában tett látogatást, ahol Spányi Antal megyéspüspök és Tóth András plébános fogadta őket. A találkozó alkalmával az egyházközség életéről, és fejlesztési lehetőségeiről beszéltek. Ugyanis a plébániával szemközt lévő Nagyboldogasszony templom felújítására mintegy 670 millió forintot nyertek el, ezzel kívül-belül megszépülhet az épület. 10 millió forintból megújulhat a szószékkosár, amely összeg felét a Nemzeti Kulturális Alap, másik felét az önkormányzat támogatja. Folyamatban van még további két kisebb pályázat elbírálása: 15 millió forintból a plébánia épületét szeretnék energetikailag korszerűsíteni, valamint 5 millió forintot közösségerősítő fejlesztésekre fordítanának. A jelenlévők megtekintették a felújítás előtt álló nagytemplomot, ahol még közös imádságot is tartott a megyéspüspök. Spányi Antal úgy fogalmazott, a hitnek közösségteremtő ereje van, és ezzel a nagyszabású felújítással nemcsak külseje szépül meg a templomnak, hanem a lelke is. Soltész Miklós elmondta, 2016-ban a magyar történelmi egyházak nagyobb kormányzati támogatásban részesültek, ebbe bekerült az ercsi templom is, így kerülhet sor a 670 millió forintos beruházásra. A közelmúltban tárgyaltak arról is a kormányban, hogy próbálják segíteni az egyházközségeket a kisebb fejlesztéseikben is. Hálával szólt az ercsi egyházközség munkájáról, amelyet a hit és a közösség megmentéséért tesznek.

Ezt követően zártkörű megbeszélés is volt a térségben működő egyházközségekkel, a hitéletben tevékenykedő szervezetekkel, amelyen jelen volt Dunaújvárosból Baltási Nándor, római katolikus esperes, Böttger Antal református lelkész és Stermeczki András evangélikus lelkész is.

Később a hivatali delegációhoz csatlakozott dr. Simon László kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője, ugyanis egy régóta várt fejlesztést jelentettek be: a megyében tizenkettedikként itt nyílhat meg kormányablak. Abban az épületben alakítják ki, amely eddig okmányirodaként működött. Mint azt dr. Simon László elmondta, korszerűsítik az épületet, modern informatikai eszközökkel, és hat munkaállomással várják majd az ügyfeleket. Folyamatosan bővülő, több, mint ezerhétszáz különféle ügytípust intézhetnek itt az állampolgárok, a többi kormányablakhoz hasonlóan. A felújítás 61 millió forintból valósul meg (amelyhez öt millió forinttal járul hozzá az önkormányzat), a munkálatok pedig várhatóan március végére készülnek el.

Mint azt dr. Galambos Dénes kiemelte, az a fontos, hogy a lakosság egyszerűen és gyorsan intézhesse a közigazgatási ügyeit az új kormányablakban. Beszélt arról is, hogy Ercsiben számos beruházás kezdődhet el, a nagytemplom felújítása és a kormányablak kialakítása, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) fejlesztési forrásai mellett az Eötvös József Általános Iskola is tovább szépülhet. A Dunaújvárosi Tankerülethez tartozó intézmény 2015-ben 150 millió forint értékben hajthatott végre energetikai korszerűsítést, most pedig belső terek megújítására, eszközök korszerűsítésére kap támogatást.

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Hankook: 37 közösségépítő projektet támogatnak az önkéntesek

Hankook: 37 közösségépítő projektet támogatnak az önkéntesek

2020. július 04. (szombat)

Töretlen lelkesedéssel kapcsolódtak be a Hankook dolgozói a cégcsoport önkéntes programjába – az abroncsgyár idén 37 közösségépítő projektelem támogatásáról döntött.

Városháza: díjátadó ünnep – a köz szolgálatáért

Városháza: díjátadó ünnep – a köz szolgálatáért

2020. július 02. (csütörtök)

Folytatták az elmúlt évek hagyományát, a köztisztviselők napjára időzítve adták át a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjat – a város rangos elismerését Mészárosné Virág Éva és Tóth Péter Pál vehette át Pintér Tamás polgármestertől a Városházán rendezett csütörtöki ünnepségen.

Rendhagyó Semmelweis-nap a kórházban – elismerésözönnel

Rendhagyó Semmelweis-nap a kórházban – elismerésözönnel

2020. július 02. (csütörtök)

A járványügyi veszélyhelyzet miatt még mindig fokozott biztonsági szabályok betartásával, korlátozott számú meghívottal és rövidített időtartamban rendezte meg szokásos Semmelweis ünnepségét a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet ma délután.

Uszoda: új idősáv a nagyközönségnek

Uszoda: új idősáv a nagyközönségnek

2020. július 02. (csütörtök)

Az eddigi két óra helyett a jövő héttől már napi négy órát használhatják az úszni vágyók a Fabó Éva Sportuszoda belső medencéit.

Kórház: rendhagyó Semmelweis ünnepre készülnek

Kórház: rendhagyó Semmelweis ünnepre készülnek

2020. július 01. (szerda)

A járványügyi veszélyhelyzet miatt még mindig fokozott biztonsági szabályok betartásával, korlátozott számú meghívottal és rövidített időtartamban rendezi meg szokásos Semmelweis ünnepségét a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet; az eseményre csütörtökön kora délután várják a vendégeket.

Járdaseprő gép is járja a város útjait

Járdaseprő gép is járja a város útjait

2020. július 01. (szerda)

Új berendezést is bevetettek "A tiszta Dunaújvárosért!"jelszó jegyében, egyre több helyszínen találkozhatnak a városlakók a járdaseprő géppel, adta hírül a város hivatalos oldala.

Közgyűlés: 12 fontos döntés született a rendkívüli ülésen

Közgyűlés: 12 fontos döntés született a rendkívüli ülésen

2020. június 30. (kedd)

Halaszthatatlan ügyekben döntöttek a képviselők a járványhelyzet utáni első közgyűlésen: a rendkívüli ülésnek a Városháza "C" szárnya adott otthont ma délelőtt. Az ülés napirendjén 12 tétel szerepelt – részletek a hajtás után.