Dunaújváros Hetilap

730 milliós fejlesztés Ercsiben

2018. január 22. (hétfő) 16:36 - Molnár Emese

Mintegy hatszázhetven millió forintból újítják fel a Nagyboldogasszony templomot, és 61 millió forintból alakítanak ki kormányablakot Ercsiben.

Fontos találkozások, bejelentések színhelye volt ma Ercsi Fő utcája. Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, Győri Máté, Ercsi polgármestere elsőként a római katolikus egyházközség plébániájában tett látogatást, ahol Spányi Antal megyéspüspök és Tóth András plébános fogadta őket. A találkozó alkalmával az egyházközség életéről, és fejlesztési lehetőségeiről beszéltek. Ugyanis a plébániával szemközt lévő Nagyboldogasszony templom felújítására mintegy 670 millió forintot nyertek el, ezzel kívül-belül megszépülhet az épület. 10 millió forintból megújulhat a szószékkosár, amely összeg felét a Nemzeti Kulturális Alap, másik felét az önkormányzat támogatja. Folyamatban van még további két kisebb pályázat elbírálása: 15 millió forintból a plébánia épületét szeretnék energetikailag korszerűsíteni, valamint 5 millió forintot közösségerősítő fejlesztésekre fordítanának. A jelenlévők megtekintették a felújítás előtt álló nagytemplomot, ahol még közös imádságot is tartott a megyéspüspök. Spányi Antal úgy fogalmazott, a hitnek közösségteremtő ereje van, és ezzel a nagyszabású felújítással nemcsak külseje szépül meg a templomnak, hanem a lelke is. Soltész Miklós elmondta, 2016-ban a magyar történelmi egyházak nagyobb kormányzati támogatásban részesültek, ebbe bekerült az ercsi templom is, így kerülhet sor a 670 millió forintos beruházásra. A közelmúltban tárgyaltak arról is a kormányban, hogy próbálják segíteni az egyházközségeket a kisebb fejlesztéseikben is. Hálával szólt az ercsi egyházközség munkájáról, amelyet a hit és a közösség megmentéséért tesznek.

Ezt követően zártkörű megbeszélés is volt a térségben működő egyházközségekkel, a hitéletben tevékenykedő szervezetekkel, amelyen jelen volt Dunaújvárosból Baltási Nándor, római katolikus esperes, Böttger Antal református lelkész és Stermeczki András evangélikus lelkész is.

Később a hivatali delegációhoz csatlakozott dr. Simon László kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője, ugyanis egy régóta várt fejlesztést jelentettek be: a megyében tizenkettedikként itt nyílhat meg kormányablak. Abban az épületben alakítják ki, amely eddig okmányirodaként működött. Mint azt dr. Simon László elmondta, korszerűsítik az épületet, modern informatikai eszközökkel, és hat munkaállomással várják majd az ügyfeleket. Folyamatosan bővülő, több, mint ezerhétszáz különféle ügytípust intézhetnek itt az állampolgárok, a többi kormányablakhoz hasonlóan. A felújítás 61 millió forintból valósul meg (amelyhez öt millió forinttal járul hozzá az önkormányzat), a munkálatok pedig várhatóan március végére készülnek el.

Mint azt dr. Galambos Dénes kiemelte, az a fontos, hogy a lakosság egyszerűen és gyorsan intézhesse a közigazgatási ügyeit az új kormányablakban. Beszélt arról is, hogy Ercsiben számos beruházás kezdődhet el, a nagytemplom felújítása és a kormányablak kialakítása, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) fejlesztési forrásai mellett az Eötvös József Általános Iskola is tovább szépülhet. A Dunaújvárosi Tankerülethez tartozó intézmény 2015-ben 150 millió forint értékben hajthatott végre energetikai korszerűsítést, most pedig belső terek megújítására, eszközök korszerűsítésére kap támogatást.

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben

Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán
Egyeztetés a fejlesztésekről Ercsiben - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Hankook: új elnök az európai központ élén

Hankook: új elnök az európai központ élén

2020. január 21. (kedd)

Új irányhoz új vezető: Lee Sang Hoon lett a a Hankook Tire Europe új operatív igazgatója és elnöke, áll a cégcsoporttól honlapunkhoz eljuttatott közleményben. Pályakép és stratégiai célok a hajtás után!

DS Híradó: érdekvédelem, jegyzőváltás, lábtoll-labda

DS Híradó: érdekvédelem, jegyzőváltás, lábtoll-labda

2020. január 21. (kedd)

Izgalmas közéleti témák sora, így a munka törvénykönyvével összefüggő politikusi álláspont vagy a napirenden lévő jegyzőváltás is szerepel a DS Híradó kínálatában. - de a városunkban rendezett lábtoll-labda viadalról is láthatnak riportot. Hangképes összegzés máris itt!

Közgyűlés: fajsúlyos tételek az évnyitón

Közgyűlés: fajsúlyos tételek az évnyitón

2020. január 21. (kedd)

Fajsúlyos témákról dönthetnek a képviselők a naptári év első ülésén a Városháza "C" szárnyában csütörtökön: a közgyűlés elé kerül egyebek mellett több intézmény beszámolója, de fontos szervezeti és törvényességi kérdésekről is határoznak majd.

Dunaújváros érdekei az első helyen

Dunaújváros érdekei az első helyen

2020. január 17. (péntek)

Közös fotó nélkül zárult Molnár Tibor, Fidesz-támogatta független képviselőjelölt és Pintér Tamás polgármester tárgyalása. Dunaújváros első embere a várost illető forrásokat kérte számon a képviselőjelöltön.

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

DS Híradó: a város dala és a város kenyere

2020. január 17. (péntek)

Több más aktuális téma mellett a Dunaújvárosiak Dala és Dunaújváros Kenyere is friss tételként szerepel a DSTV Híradójának csütörtöki adásában. Helyi ízek, mutatom máris!

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

DVCSH: üzemszünet a Béke városrészben

2020. január 17. (péntek)

Több épületet is érint az az üzemszünet, amely az úgynevezett KAF vízvezetéken végzendő munkálatok miatt  tart ma reggeltől várhatóan délig a a Béke városrészben. Lista a hajtás után.

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

DS Híradó: a város kenyere, kiállítás, tornász évértékelő

2020. január 16. (csütörtök)

Beszámoló a Dunaújváros kenyere akció friss átadási ünnepségéről, MMK-s kiállítás, évértékelő összegzés a Tornacsarnokból - újra aktuális tartalmakkal jelentkezik a DS Híradó. Mutatom a tegnap esti adást!