A címvédő érkezik a Bikákhoz
A DVTK Jegesmedvék elleni hazai találkozóval folytatja az Erste Liga küzdelmeit ma este nyolc órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
Remek sikert aratott a MAC elleni pénteki találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely három mérkőzést követően hét ponttal áll a középszakasz felsőházának tabelláján. Mivel a negyedik Újpest vasárnap este hazai pályán szenvedett 6-2-es vereséget a MAC-tól, így az már eldőlt, hogy együttesünk semmiképpen sem végezhet a harmadiknál rosszabb helyen a középszakaszban. Előrébb viszont még igen, s ezért is lesz nagyon fontos Acélbikáink mai mérkőzése, melyet a címvédő DVTK Jegesmedvék ellen vívnak meg Odnoga Mátyásék.
Az este nyolc órakor kezdődő dunaújvárosi találkozó előtt ugyanis a mieink a harmadik helyen állnak úgy, hogy a második DVTK-val szemben három, míg az ismét listavezető MAC-hoz képest négy pont a lemaradásuk, ám a hátralévő meccseken még kilenc egység szerezhető, vagyis bőven van lehetőség az előrébb lépésre. Ehhez azonban ma nyerni kell a Jegesmedvék ellen, ami egyáltalán nem lesz egyszerű feladat, ám a közelmúltban már bizonyították a mieink, hogy nem is lehetetlen küldetés. A két gárda legutóbbi dunaújvárosi találkozóján ugyanis a DAB örülhetett 4-1-es győzelemnek, az akkor látottak alapján teljesen megérdemelten.
Éppen ezért a sikerben reménykedve vág neki a ma este nyolc órakor kezdődő összecsapásnak is az Acélbikák gárdája, melynek vezetőedzője a maximumot várja el minden pályára lépő játékosától.
- Ugyanarra a csapatteljesítményre van szükségünk, amit pénteken láthattak a szurkolók a MAC ellen. Akkor mind a négy sorunk hozzájárult a sikerhez támadások szempontjából és a két emberelőnyben kapott gólt kivéve magabiztosan játszottunk a védekező harmadban is. A speciális egységek is nagy szerepet kaptak, hiszen pénteken száz százalékos volt az emberhátrányos védekezésünk, emberelőnyben pedig három gólt lőttünk. A DVTK egy nagyon erős támadójátékkal rendelkező csapat, épp ezért kiemelkedően kell megjátszanunk a korongot, ha le akarjuk őket győzni. Valószínűleg lesz néhány változtatás a sorokban, mivel vannak, akik kisebb sérülésekkel bajlódnak és lehet, hogy ki kell hagyniuk a meccset. Nagyon jó mérkőzést várok hétfőn!
A rovat további hírei: Sport
Taroltak a veterán birkózók a bajnokságon
2025. jún. 17.
Tizenhat egyéni éremmel és a csapatverseny megnyerésével zárták a Kiskunhalason megrendezett Veterán Országos Bajnokság küzdelmeit a DKSE birkózói.
DSTV: bajnokóra Czifra Bettina Lilivel
2025. jún. 17.
Folytatódott a "Bajnokóra" a Vasvári Pál Általános Iskolában. Legutóbb a DKSE tornászával, Czifra Bettina Lilivel találkozhattak az intézmény jelenlegi tanulói. Hangkép.
Hazai siker a DLSZ Arénában
2025. jún. 17.
A Dunaújváros PASE labdarúgóinak sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett Avon Női Kispályás Labdarúgó Kupa a mögöttünk hagyott hétvégén.
Mindenki nyert az Ovi Foci Kupán (galériával)
2025. jún. 16.
Nagy sikerrel rendezték meg az Ovi Foci Kupa 2025-ös kiírásának első fordulóját az Aprók Háza Tagóvodában, ahol tizenkét intézmény óvodásai mérhették össze egymással erejüket.
Visszajutott a harmadosztályba a DFC
2025. jún. 16.
Szombathelyen is 2-1-es győzelmet aratva nyerte meg az ISA Haladás elleni osztályozót a Dunaújváros FC labdarúgó csapata, mely ezzel visszajutott az NB III-ba.
Ismerős visszatérő az Acélbikáknál
2025. jún. 15.
Szécsi Patrik az elmúlt három szezonból kettőt külföldön töltött, de a 2025/2026-os évadot már a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatánál kezdi meg.
Felkészülten várják a visszavágót
2025. jún. 15.
Idegenben is győzni szeretne a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás ellen az NB III-ét vívott osztályozó második felvonásán.