"A Dunaújvárosi Egyetem példaértékű munkát végez"

2018. február 9. (péntek) 16:38 - Molnár Emese

Százhuszonhét hallgató vehette át sikeres záróvizsgája utána a diplomáját a Dunaújvárosi Egyetemen. Dr. András István, az egyetem rektora köszöntőjében elmondta, ebben a félévben kétszázkilenc hallgató tett sikeres záróvizsgát. Kközülük harmincöten kiváló minősítést kaptak, huszonnyolcan pedig külföldi hallgatóként szereztek diplomát gazdálkodás és menedzsment, valamint mérnökinformatikus szakon. Nyelvvizsga hiányában nyolcvanketten igazolást kapnak a sikeres vizsgáról.

Diplomaátadó ünnepséget tartott a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatói számára, a ceremónián jelen volt az intézmény vezetése mellett többek között dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője, Cserna Gábor polgármester, dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, valamint az egyetem ipari és stratégiai partnerei. 

Dr. András István, az egyetem rektora köszöntőjében elmondta, ebben a félévben kétszázkilenc hallgató tett sikeres záróvizsgát. Ezen az ünnepségen százhuszonheten vehették át diplomájukat, közülük harmincöten kiváló minősítést kaptak, huszonnyolcan pedig külföldi hallgatóként szereztek diplomát gazdálkodás és menedzsment, valamint mérnökinformatikus szakon. Nyelvvizsga hiányában nyolcvanketten igazolást kapnak a sikeres vizsgáról.

Mint azt a rektor elmondta, az egyetemük folyamatosan igyekszik megfelelni az új kihívásoknak. Példaként említette azt is, hogy januárban elindítottak egy olyan programot, amellyel a leendő hallgatókat készítik fel a nyelvvizsgára és az eredményes matematika érettségire. Hangsúlyozta, intézményüknél minden hallgató számít, a jövőben is elkötelezettek ipari partnereik iránt, és duális képzési központot hoznának létre.

Dr. Rajcsányi-Molnár Mónika, az egyetem oktatási és általános rektor-helyettese az intézmény eddigi eredményeit ismertette, majd következett a hallgatók fogadalomtétele. Ezután egyesével vették át diplomáikat.

Cserna Gábor beszédében azt mondta, hogy a felsőoktatási stratégia 2014-es létrehozása óta eltelt időben az ország egyetemei, főiskolái nagy munkát végeztek el, amelyhez az állam stabil és kiszámítható körülményeket teremtett.  A Dunaújvárosi Egyetem példaértékű munkát végez, Magyarországon az elsők között járt, amikor bevezette a duális képzést.

-Elmondható, hogy a dunaújvárosi hallgatók az elméleti tudás megszerzésén túl mára már szakmai tapasztalatokat is szereznek. A partner vállalatoknál tényleges feladatokat kapnak, másfelől az egyetem is megismeri a cégek elvárásait a leendő szakemberek kvalitásait illetően. A közeljövő kihívása a paksi beruházás, ahol szükség lehet a Dunaújvárosi Egyetemen végzett mérnökökre, akár az erőmű építésénél, akár annak bevizsgálásánál. Tudásuk alkalmassá teszi őket erre a feladatra, mert felkészültek az itt végzett anyagmérnökök, ráadásként az egyetem kiváló diagnosztikai és hegesztő bázissal rendelkezik.

A polgármester arról is szólt, hogy érdekes lehet az egyetemen végzett fiatal szakemberek számára a tavasszal induló közútfejlesztési program. Az egyetem kiemelt partnere a MÁV-csoport, ezért is fontos a hallgatók számára a Budapest-Pusztaszabolcs és a Dunaújváros-Paks vasúti vonalhálózat felújítása. A Modern Városok Program dunaújvárosi fejezetén belül az egyetem fogalmazhatja meg az elektromobilitás kutatási és képzési irányát, ehhez kapcsolódó szakirányokat hirdethet meg.

- Dunaújváros és térsége vonzereje már a közeljövőben növekedni fog. Amit a legfontosabbnak tartok, hogy nő az esély a Dunaújvárosi Egyetemen végzett fiatal, tehetséges szakemberek itthon tartására. Ahogyan a magyar Alaptörvény írja: mi hisszük, hogy Önök a tehetségükkel, kitartásukkal és lelki erejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot- hangsúlyozta Cserna Gábor.

Az ünnepségen több díjat és elismerést adtak át azoknak, akik sokat tettek az egyetem működéséért, fejlődéséért.

„Dunaújvárosi Egyetemért” díjat kapott dr. Simon László kormánymegbízott és dr. Solti Péter, a Klebelsberg Központ elnöke. A „Dunaújvárosi Egyetem Tiszteletbeli Polgára” címet Mádai Balázsnak, a DVG Zrt. elnök-vezérigazgatójának, és Matuss Péternek, az ISD Dunaferr Zrt. pénzügyi és számviteli igazgatójának adományozták. „Címzetes Egyetemi Docens” címet kapott Dorozsmai Éva, a MÁV Zrt. humánerőforrás vezérigazgató-helyettese és Szepesi Attila, városunk gazdasági és stratégiai ügyekért felelős alpolgármestere. „Címzetes Egyetemi Tanár kitüntetést” kapott Cserné dr. Adermann Gizella, aki 2009 óta dolgozik az egyetemen. „Professzor Emeritus” címmel méltatták dr. Trampus Péter, a Paksi Atomerőmű osztályvezetőjének, és dr. Kadocsa László, a Tudományos Tanács elnökének munkáját.

Elismerő oklevéllel méltatták az egyetem szervező-fejlesztő projektjeiben való szerepvállalását Kovács Juditnak, a Minőségirányítási Iroda vezetőjének, és Csiszér Annamária főiskolai docensnek, aki 2012 óta dolgozik az egyetemen. A Fejér Megyei Mérnöki Kamara által alapított Szakdolgozat díjat Lukáts András, végzős gépészmérnök hallgató vehette át. Emléklapot kapott a Hallgatói Önkormányzatban való szerepéért és közösségi munkájáért Bagi Anita, Bányai Mónika, Csizmadia Tamás, Erdős Sándor, Fritz Ágota, Hofgárt Dóra és Kriskó Tamás.

Az ünnepség utáni pohárköszöntőn dr. Galambos Dénes felidézte, 2016 januárja óta egyetemi rangot visel az intézmény, ezt az eredményt pedig a támogatókkal együtt sikerült elérniük. Mint mondta, azokat a fiatalok, akiket itt képeznek, el tudják indítani azon az úton, hogy nemcsak diplomát szereznek, hanem tartást és közösségi élményt is kapnak. Hangsúlyozta, a térség is büszke az egyetemre. A jövőre vonatkozóan arról szólt a jelenlévő támogatóknak, partnereknek, hogy közös összefogással haladjanak előre a megkezdett úton, és bízik minden eddigi támogató további munkájában.  

Diplomaátadó az egyetemen (2018)

Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit
Diplomaátadó az egyetemen (2018) - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Oktatás

Szakmák Napja a Rudasban

Szakmák Napja a Rudasban

2018. február 22. (csütörtök)

Harmadik alkalommal rendezték meg a Szakmák Napját a Rudasban. A cél ezúttal is az volt, hogy a diákok a lehető legjobbaktól tanulhassanak és kérdezhessenek.

Református iskola lehet a Szilágyiból

Református iskola lehet a Szilágyiból

2018. február 16. (péntek)

Szeptember elsejétől református iskola lehet a Szilágyi Erzsébet Általános Iskolából.

Felvételizők figyelmébe!

Felvételizők figyelmébe!

2018. február 14. (szerda)

Csütörtök éjfélig lehet jelentkezni a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre, kizárólag az e-felvételin keresztül.

Másfél milliárd iskolafelújításra

Másfél milliárd iskolafelújításra

2018. február 12. (hétfő)

Sajtótájékoztatót tartott a Dunaújvárosi Tankerületi Központ a több intézményét érintő nyertes iskola-felújítási pályázatokról Pusztaszabolcson.

Ismerkedés a Waldorffal

Ismerkedés a Waldorffal

2018. február 12. (hétfő)

A negyedik tanévre készül a Pentelei Waldorf Iskola. Rendszeresen szerveznek olyan közösségi programokat, melyeken minden érdeklődő megismerheti ezt a pedagógiai módszert.

Akár az érettségin

Akár az érettségin

2018. február 11. (vasárnap)

Régiós természettudományi verseny házigazdája volt a Móricz iskola, összesen huszonhét csapat nevezett az elsősorban biológiai tananyagra épülő megmérettetésre.

A tánc nyelvén

A tánc nyelvén

2018. február 10. (szombat)

Tizenhat ifjú táncos vendégeskedett városunkban ezen a héten. A francia testvérvárosból, Villejuifból érkező csapat a Gárdonyi iskola diákjaival készült közös produkcióval.