Dunaújváros Hetilap

Kétszáz adag meleg étel

2018. február 23. (péntek) 19:16 - Vass Ádám

A Hit Gyülekezetének önkéntesei Cserna Gábor polgármesterrel közösen osztott kétszáz adag meleg ételt a rászorulók számára pénteken, a Városház előtti téren.

Kétszáz adag zöldborsós tokánnyal várták a Hit Gyülekezetének önkéntesei a rászorulókat a Városháza téren. Az akción ezúttal Cserna Gábor, városunk polgármestere is részt vett, aki nem először járt a Hit Gyülekezete karitatív rendezvényén, a Szeretetszolgálat és az önkormányzat évek óta működik együtt az elszegényedett dunaújvárosiak segítésén. Cserna Gábor elmondta, minden ehhez hasonló jótékonysági akciót örömmel támogat a városvezetéssel egyetemben amellyel segíteni tudnak, függetlenül attól, hogy ezt civil szervezet, egyház, intézmény, magánszemély vagy vállalkozó szervezi.

- Hadd utaljak vissza két korábbi jótékonysági akcióra. Egyrészt a Pecsét István támogatása kapcsán kialakult térségi összefogásra, és a mélykúti, a daruszentmiklósi, valamint a dunaújvárosi beteg kislány átfogó segítésére. Ez a mai egy más fajta segítség. A Hit Gyülekezete rendszeresen szervez ehhez hasonló ételosztást Dunaújvárosban, amibe rendszeresen bevonja a Polgármesteri Hivatal szociális osztályát és az önkormányzat családsegítőin keresztül értesíti a rászorulókat, hiszen nem csak hajléktalanokon segítenek, hanem a nagycsaládosokon és az egyedül élő nyugdíjasokon is. Teszik ezt hol ruhákkal, hol játékokkal a kisgyerekek számára, vagy amire a legnagyobb igény van, egy tál meleg étel biztosításával. Volt vendéglátós osztályfőnökként örömmel mertem ki magam is az adagokat, a zöldborsós tokánynak pedig nagyon finom illata volt.

Zamatóczky Lajos HISZ önkéntes kiemelte, ahogy eddig minden alkalommal, most is a hívők adományából készül az étel. Mint mondta, a Hit Gyülekezete nagy hangsúlyt helyez arra, hogy ne csak a hajléktalanok jussanak a téli hónapokban meleg ételhez, hanem azok a rászoruló családok vagy nyugdíjasok is, akik bár rendelkeznek otthonnal, mégis hétről, hétre élnek és minden segítség jól jön nekik. Ezért tették lehetővé az első osztásuk óta, hogy aki szeretné, saját ételhordóban hazaviheti az ételt, akár több adagot is. A HISZ célja, hogy segítséget nyújtson azoknak az embereknek, akik önhibájukon kívül kerültek olyan méltatlan helyzetbe, amely nemcsak az elemi létezésüket, hanem őket a születés jogán megillető emberi tisztességükben is veszélyezteti. A HISZ az elmúlt évben is mintegy 200 millió forint értékben nyújtott segítséget rászorulóknak, többek között étel- és ruhaosztás, kríziskezelés és jogsegélyszolgálat, házi gondozás illetve gyermekétkeztetés formájában.

Ételosztás a Városháza téren

Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Zöld nap, könyvbemutató

D+ Híradó - Zöld nap, könyvbemutató

2018. szeptember 22. (szombat)

Lezárják a Déli-pályaudvart, Zöld napot tartottak az egyetemen, könyvbemutató a múzeumban - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

D+ Híradó - Centrum, köszöntés

D+ Híradó - Centrum, köszöntés

2018. szeptember 21. (péntek)

Centrumban a család, szépkorú köszöntés, autómentes napot tartottak a Vasvári iskola előtt - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Köszöntés öt év után újra

Köszöntés öt év után újra

2018. szeptember 21. (péntek)

Öt évvel ezelőtt ígéretet tettek egymásnak a viszontlátásra, így már nagyon várta, és nagy örömmel fogadta ismét Nógrádi Józsefné Irénke néni otthonában Gombos Istvánt, városunk humán ügyekért felelős alpolgármesterét: az önkormányzat ajándékával érkezett az alpolgármester a szépkorúhoz születésnapja alkalmából, a hölgy ugyanis betöltötte a 95. életévét.

Autó nélkül a környezetért!

Autó nélkül a környezetért!

2018. szeptember 21. (péntek)

A mobilitási hét utolsó rendezvénye minden évben az Autómentes nap, így idén sem lehetett másként. A péntek délelőtti program a környezettudatos közlekedésről szólt, minden eddiginél több résztvevővel.

D+ Híradó - Közgyűlés, Mesepont

D+ Híradó - Közgyűlés, Mesepont

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Több mint 40 napirendi pontot tárgyalt a közgyűlés, mesés rendezvénnyel várják a gyerekeket az MMK-ban, vereség itthon - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

 Az élményfürdő és az uszoda közötti területen épülhet fel az új szálloda

Az élményfürdő és az uszoda közötti területen épülhet fel az új szálloda

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Mintegy negyven napirendi pont megtárgyalása várt a képviselőkre a szeptemberi közgyűlésen.

Komoly segítség a gyermekosztálynak!

Komoly segítség a gyermekosztálynak!

2018. szeptember 20. (csütörtök)

Több mint egymillió forint értékben nyert egészségügyi eszközöket a K&H Gyógyvarázs elnevezésű műszerbeszerzési pályázaton a Szent Pantaleon Kórház gyermekosztálya.