Dunaújváros Hetilap

Kétszáz adag meleg étel

2018. február 23. (péntek) 19:16 - Vass Ádám

A Hit Gyülekezetének önkéntesei Cserna Gábor polgármesterrel közösen osztott kétszáz adag meleg ételt a rászorulók számára pénteken, a Városház előtti téren.

Kétszáz adag zöldborsós tokánnyal várták a Hit Gyülekezetének önkéntesei a rászorulókat a Városháza téren. Az akción ezúttal Cserna Gábor, városunk polgármestere is részt vett, aki nem először járt a Hit Gyülekezete karitatív rendezvényén, a Szeretetszolgálat és az önkormányzat évek óta működik együtt az elszegényedett dunaújvárosiak segítésén. Cserna Gábor elmondta, minden ehhez hasonló jótékonysági akciót örömmel támogat a városvezetéssel egyetemben amellyel segíteni tudnak, függetlenül attól, hogy ezt civil szervezet, egyház, intézmény, magánszemély vagy vállalkozó szervezi.

- Hadd utaljak vissza két korábbi jótékonysági akcióra. Egyrészt a Pecsét István támogatása kapcsán kialakult térségi összefogásra, és a mélykúti, a daruszentmiklósi, valamint a dunaújvárosi beteg kislány átfogó segítésére. Ez a mai egy más fajta segítség. A Hit Gyülekezete rendszeresen szervez ehhez hasonló ételosztást Dunaújvárosban, amibe rendszeresen bevonja a Polgármesteri Hivatal szociális osztályát és az önkormányzat családsegítőin keresztül értesíti a rászorulókat, hiszen nem csak hajléktalanokon segítenek, hanem a nagycsaládosokon és az egyedül élő nyugdíjasokon is. Teszik ezt hol ruhákkal, hol játékokkal a kisgyerekek számára, vagy amire a legnagyobb igény van, egy tál meleg étel biztosításával. Volt vendéglátós osztályfőnökként örömmel mertem ki magam is az adagokat, a zöldborsós tokánynak pedig nagyon finom illata volt.

Zamatóczky Lajos HISZ önkéntes kiemelte, ahogy eddig minden alkalommal, most is a hívők adományából készül az étel. Mint mondta, a Hit Gyülekezete nagy hangsúlyt helyez arra, hogy ne csak a hajléktalanok jussanak a téli hónapokban meleg ételhez, hanem azok a rászoruló családok vagy nyugdíjasok is, akik bár rendelkeznek otthonnal, mégis hétről, hétre élnek és minden segítség jól jön nekik. Ezért tették lehetővé az első osztásuk óta, hogy aki szeretné, saját ételhordóban hazaviheti az ételt, akár több adagot is. A HISZ célja, hogy segítséget nyújtson azoknak az embereknek, akik önhibájukon kívül kerültek olyan méltatlan helyzetbe, amely nemcsak az elemi létezésüket, hanem őket a születés jogán megillető emberi tisztességükben is veszélyezteti. A HISZ az elmúlt évben is mintegy 200 millió forint értékben nyújtott segítséget rászorulóknak, többek között étel- és ruhaosztás, kríziskezelés és jogsegélyszolgálat, házi gondozás illetve gyermekétkeztetés formájában.

Ételosztás a Városháza téren

Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán
Ételosztás a Városháza téren - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Fenyőfát kapnak ajándékba

Fenyőfát kapnak ajándékba

2018. december 12. (szerda)

Az adventi időszakban a Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Kormányhivatal immár nyolc éve jótékony célú fenyővásár szervez, és fenyőadománnyal segíti, hogy méltó legyen a Fejér megyei szociális és gyermekvédelmi intézmények karácsonya - közölte a kormányhivatal.

D+ Híradó - Okosparkoló, évzáró

D+ Híradó - Okosparkoló, évzáró

2018. december 11. (kedd)

Okosparkoló Székesfehérváron, évzárót tartottak az úszók, hazai pályán nyertek a futsalosok - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Modernebb szolgáltatás ugyanazon az áron

Modernebb szolgáltatás ugyanazon az áron

2018. december 11. (kedd)

Megtartotta szokásos évzáró rendezvényét a Dunanett Nonprofit Kft, melyen részt vett Cserna Gábor, városunk polgármestere és dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos, több a cég szolgáltatási területébe eső települések polgármestereivel.

D+ Híradó - Advent, véradás

D+ Híradó - Advent, véradás

2018. december 10. (hétfő)

Advent második vasárnapja a főtéren, véradás az MMK-ban, Dunaferr SE évzáró - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Gyerekprogramok a Főtér Kávézóban

Gyerekprogramok a Főtér Kávézóban

2018. december 10. (hétfő)

A DVG Zrt. által üzemeltetett Főtér Kávézó különféle gyermekprogramokkal kedveskedik a vendégeknek advent időszakában. Múlt szombaton volt az első foglalkozás, és mint arról a cég tájékoztatta szerkesztőségünket, december 15-én és 22-én délután 3 órától este 6-ig lesz ilyen rendezvényük. 

Áramszünet lesz!

Áramszünet lesz!

2018. december 09. (vasárnap)

Az E.ON folyamatos korszerűsítést hajt végre a városi hálózaton, melynek biztonságos elvégzése érdekében elengedhetetlen a vezetékek időszakos feszültségmentesítése. Ezért december 11-én este fél kilenctől éjfélig, majd éjféltől fél egyig a Kenyérgyári úton áramszünet lesz.

Rózsa Márta Ilona szeretetből főz

Rózsa Márta Ilona szeretetből főz

2018. december 09. (vasárnap)

Míg a gyűlölet szóban benne van az ölet, a szeretetben pedig az etet. Valahol olvastam ezt a különös szóelemzést, amelynek valóságtartamával szerintem nincs, aki vitába szállna. Így az ünnep közeledtével pedig át is érezzük, hogy milyen fontos is számunkra az, hogy mindenből a legjobbat, a legfinomabbat tegyük szeretteinknek az asztalra.