Rekordszintű agrárfejlődés
Az elmúlt években folyamatosan emelkedik, rekordértéket ér el a mezőgazdaság, a magyar agrárium, a gazdák által megtermelt javak értéke az Európai Unió egyik legjobbja.
Az elmúlt hét év eredményeiről tartottak fórumot a térség gazdálkodóinak hétfőn Adonyban. A fórum házigazdája dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő volt, meghívására pedig Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke tartott beszámolót a gazdáknak.
- Olyan időszakot zárhattunk le az elmúlt hét évben, amelyre büszkék lehetünk- hangsúlyozta a kamara elnöke.
Mint mondta, a magyar mezőgazdaság teljesítménye folyamatosan növekedett, és 2010-hez képest 70 ezerrel több ember találja meg számításait ebben az ágazatban. Több mint száz országba exportálják a magyar termékeket, amelyekre folyamatos a kereslet, és mintegy másfélszeres a bővülés. Egyre több a feldolgozott termékek száma is, amellyel a piacon jelen vannak. Győrffy Balázs arról is szólt, hogy a 2010-2013. közötti időszak egyfajta agrárdiplomáciai bravúr volt a támogatásokat illetően. A kormányzati támogatások a kétszeresére nőttek, amelyeket szinte száz százalékban ki is használnak. A kamara elnöke hozzátette, ezt kell folytatni, ezt kell elérni a következő ciklusban is, éppen ezért nem lesz mindegy, hogy milyen kormány határozza meg a döntéseket a jövőben, milyen kormányzati szemlélettel, akarattal állnak majd az ágazathoz.
Mint azt dr. Galambos Dénes elmondta, az elmúlt években dinamikusan nőtt a termelés. Térségünket illetően, például a tejtermelésben országos szintű elismertséget értek el Pusztaszabolcson, az iskolatej program hozzájuk kötődik. Adonyban az állattartás és a szántóföldi növénytermesztés egyaránt fontos, de példaként említette a Pálhalmai Agrospeciál Kft. állattartó telepét is. Mint mondta, jelentős számban vannak kis és közepes gazdálkodók, a kamra feladata pedig az ő érdekérvényesítésük, ezért is volt fontos a keddi fórum. Arról is szólt, hogy a gazdálkodók normatív alapon kapnak föld alapú támogatást, de ezen felül pályázati támogatások is rendelkezésükre állnak.
- Ez a támogatási politika mindenképpen fenntartásra érdemes, és ezért mindent meg kell tenni most is, és a következő ciklusban is, hiszen folyamatos munkánknak tekintjük- hangsúlyozta dr. Galambos Dénes, hozzátéve, számítanak az agrárszakemberek tapasztalataira és arra, hogy átadják a tudást egymásnak is.
A rovat további hírei: Közélet
Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata
2025. dec. 05.
Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.
Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal
2025. dec. 05.
25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.
Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése
2025. dec. 04.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.
Újabb fa öltött ünnepi köntöst Újtelepen
2025. dec. 04.
Folytatódott az idei körzetszépítés Újtelepen – már a második fenyőfa is megkapta a karácsonyi fénysort a körzetben. Bár ez nem lehet újdonság a lakosoknak, hiszen hosszú évek óta ápolják ezt a kedves hagyományt, ezzel is hangolódva a szeretet ünnepére.
Értékőrzés a könyvtár közreműködésével
2025. dec. 04.
Mint arról már korábban beszámoltunk, fakataszter készül Dunaújvárosban. A témához kapcsolódóan a DARING projekt keretében szakmai egyeztetésre látogatott el a József Attila Könyvtárba Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője.
Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)
2025. dec. 03.
Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.
Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban
2025. dec. 03.
Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.










