Az LMP közvetít Gyurcsány és Vona között
Úgynevezett kétlépcsős együttműködésre készülhet a baloldal és a Jobbik - erről beszélt a Jobbik európai parlamenti képviselője a Híradónak.
Morvai Krisztina szerint az összefogásban az LMP lehet a katalizátor. Szél Bernadették ugyanis vasárnap az MSZP-Párbeszéddel és a DK-val, hétfőn pedig a Jobbikkal is egyeztetnek. Így, ha születik megállapodás, akkor Vona Gábor – közvetve – Gyurcsány Ferenccel és a szocialistákkal is együttműködhet. Szél Bernadett szombaton azt is elismerte: azon fog dolgozni, hogy elsimítsa az ellentéteket a pártok között.
Szél Bernadett új időszámításnak nevezte azt, hogy a Jobbikkal, az MSZO-Párbeszéddel és Gyurcsány Ferenc pártjával is tárgyalóasztalhoz ülnek. Az LMP miniszterelnök-jelöltje szerint – bár még vannak kommunikációs hiányosságok a felek között – az ellenzéki együttműködés ma már nem tűnik lehetetlen küldetésnek.
Gyurcsány Ferenc március 15-én kijelentette: olyat kell tenni, mint még soha, vagyis a Jobbikal is egyeztetni kell. A DK elnöke ennek érdekében vasárnapra minden ellenzéki pártot tárgyalóasztalhoz hívott. A Jobbik szinte azonnal elutasította az ajánlatot – legalábbis formálisan. De a valóságban persze megindultak a tárgyalások.
Az egykori volt jobbikos szerint, ugyanis a háttérben már zajlik az egyeztetés. Rubi Gergely a Híradónak arról beszélt: a pártok az utolsó pillanatban vissza fogják léptetni a jelöltjeiket, egymás javára. Ebből a tervből szombaton Szél Bernadett nem is csinált titkot, és a jobbikos Dúró Dóra is arról beszélt, hogy hétfőn egyeztetnek az LMP-vel, a tárgyalások menetét pedig szerinte Szél Bernadett pártja határozta meg.
Morvai Krisztina szerint, ha Vona Gábor valóban nem akarna összefogni Gyurcsány Ferenc pártjával és az MSZP-vel, akkor a velük szövetkező LMP meghívására is nemet mondott volna. Morvai Krisztina hozzátette: Vona Gábornak le kell mondania az LMP-vel való egyeztetést és – mint fogalmazott – abba kell hagynia azt, hogy a bolondját járatja a választókkal.
- 888.hu -
A rovat további hírei: Közélet
A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést
2025. okt. 22.
Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.
Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre
2025. okt. 22.
Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.
Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!
2025. okt. 22.
Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!
A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes
2025. okt. 21.
A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.
Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett
2025. okt. 21.
Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.
Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes
2025. okt. 21.
Idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. Ahogy arról már korábban olvashattak, a sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város.
Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés
2025. okt. 20.
Kitalálták, megszervezték, működik – Dunaújvárosban a lomtalanítás új rendszerének már komoly hagyománya van. Az őszi eseménysorozat folyatódott, a Béke városrész több pontján konténerekkel várták a lakosságot múlt szombaton. Az érdeklődés még mindig töretlen – újra megteltek a hulladékgyűjtők.