Életre is nevelnek

doszerk - 2018. március 13. 18:25

Második alkalommal csatlakozott a HISZEK Benned Sport Programhoz a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya.

A Danubius KSE tollaslabda szakosztálya immáron második alkalommal csatlakozott az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkársága által meghirdetett HISZEK Benned Sport Programhoz. A program céljaként az egészséges életmódra nevelést, a versenysportban és az ahhoz kapcsolódó utánpótlás-nevelésben és tehetséggondozásban rejlő lehetőségeket a társadalmi felzárkóztatás terén, valamint a szabadidősportot végző társadalmi rétegek szélesítésének jelentőségét az ország népegészségügyi mutatóinak fejlődése érdekében jelölte meg.

Ennek záró rendezvénye zajlott tegnap a Gárdonyi iskolában a kicsi tollaslabdások között, akik között vannak már évek óta versenyszinten tollaslabdázó gyerekek és a sportág szépségeivel még csak most ismerkedő kis sportolók. Az egyesület edzője Jakab János kiemelte, hogy rendkívül fontos feladatának tartja a mai gyerekek életében a tudatos egészséges életmódra nevelést, s a számítógépen és más modern elektronikai eszközökön felnövő generációnak egy élménypedagógián alapuló, a mai modern kor kihívásait felvállaló új sportági alternatívát nyújtani.

Képek: Danubius KSE

Az egyesület célja nemcsak bevonzani az utánpótláskorú sportolókat, hanem hosszú távon együtt gondolkodni, a felnőtt életkorban is egy testi-lelki harmóniát biztosító közös szabadidős tevékenységet együtt folytatni. A Gárdonyi iskolában és a Dunaújvárosi Sportcsarnokban változatlanul szeretettel várják a tollaslabda sportággal megismerkedni vágyó gyerekeket és felnőtteket is. Jövő hétvégén nyolc dunaújvárosi tollaslabdás diák utazik Kiskunfélegyházára, a tollaslabdázók Országos Diákolimpiai Döntőjére, ahol három napon át küzdenek egymással a fiatalok a minél szebb eredmények eléréséért.

A rovat további hírei: Sport

A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság

A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság

2025. nov. 06.

Majoross Gergely szövetségi kapitány szerint más-más univerzum a divízió I/A világbajnokság és az elitmezőny, amelyben a magyar férfi jégkorong-válogatott is szerepel.

Két vereség az Andersenben

Két vereség az Andersenben

2025. nov. 06.

A DAB-ASP gárdája szoros csatában, a DUE-Worm Angels sima meccsen szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

2025. nov. 05.

Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.

Debreceni előny a kupában

Debreceni előny a kupában

2025. nov. 05.

Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.

Nehéz helyzetben a DKKA

Nehéz helyzetben a DKKA

2025. nov. 04.

A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

2025. nov. 04.

Igazán büszkék lehetünk a tornászainkra, akik múlt héten tértek haza a Jakartában megrendezett világbajnokságról, majd "második otthonukban", a Pap Zoltán tornacsarnokban fogadták a szakosztály és a város vezetésének köszöntését. Hangkép.

Kupafeladatok előtt a DKSE

Kupafeladatok előtt a DKSE

2025. nov. 04.

A DEAC elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párharcát a DKSE röplabda csapata az egyetemi sportcsarnokban ma este fél héttől.