Elődöntős Dózsások
A lányok után a Dózsás fiúk is a második helyen jutottak tovább a röplabda Diákolimpia országos elődöntőjébe.
A Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tornacsarnokában rendezték meg a IV. korosztályos fiú röplabdázók Diákolimpiájának megyei döntőjét, melyen négy csapat, a székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola, a Cecei Általános Iskola Alapi Tagiskolája és a Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola vett részt. A körmérkőzéses rendszerben lezajlott összecsapások rendkívül szoros végeredményeket hoztak, melyeken több alkalommal csupán egy-egy rontáson múlott a végső helyezések, és a továbbjutás sorsa.
Az előjelek alapján két csapat, a Széna Téri és a Dózsa iskola számított továbbjutásra esélyesnek, mely végül be is bizonyosodott. Kettejük közül a mai napon a székesfehérváriak voltak a jobbak, akik az elsőségről döntő mérkőzésen taktikus, fegyelmezett játékkal győzték le a DSE Röplabda Akadémia játékosaira épülő Dózsásokat 2-0-ra, így ők végeztek az első, míg a hazaiak a második helyen. A kiírásnak megfelelően így ez a két gárda jutott tovább a röplabda Diákolimpia országos elődöntőjébe.
Eredmények:
Tóparti - Dózsa 0-2
Széna Téri - Alap 2-0
Tóparti - Alap 2-0
Széna Téri - Dózsa 2-0
Tóparti - Széna Téri 0-2
Dózsa - Alap 2-0
Végeredmény (az első két helyezett jutott tovább az országos elődöntőbe): 1. Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola, 2. Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola, 3. Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, 4. Cecei Általános Iskola Alapi Tagiskolája.
A rovat további hírei: Sport
Vereséggel kezdett a DFVE
2025. okt. 25.
Nem tudta megnehezíteni az UVSE dolgát a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének első mérkőzésén a fővárosban ma este.
DSTV: veteránok az élvonalban
2025. okt. 25.
Dunaújváros veterán birkózói a legutóbbi nagy megméretésen is remekül szerepeltek. Volt mit, és volt kiket ünnepelni, nem is maradt el a kiváló eredményeket elért sportolók köszöntése. Hangkép.
Hétgólos vereség Brassóban
2025. okt. 25.
Két harmadig jól tartotta magát a tartalékos DAB a Brassó otthonában, de a harmadik felvonásban átgázoltak Acélbikáinkon a házigazdák.
DSTV: jó úton haladnak
2025. okt. 24.
Már látható eredménye is van a DLSZ Aréna fejlesztésének, jól haladnak az építési munkálatok. A szövetségnek nemsokára egy hatalmas álma valósul meg, s mi lehetőséget kaptunk arra, hogy újra és újra bemutathassuk az oda vezető utat. Hangkép.
Újabb erdélyi túrán az Acélbikák
2025. okt. 24.
A tabella második helyén álló Brassó otthonában folytatják szereplésüket az Erste Liga alapszakaszában a DAB jégkorongozói ma este fél hattól.
Egyéni összetettben döntőztek a tornászok
2025. okt. 23.
Tizennyolcadik helyen végzett a jakartai tornász világbajnokság egyéni összetett fináléjában a DKSE kiválósága, Mayer Gréta.
Hozták a kötelezőt vízilabdázóink
2025. okt. 23.
Felemás játékkal, de magabiztos győzelemmel tartotta itthon a három pontot a Győr elleni bajnokin a DFVE női vízilabda csapata szerdán este.








