Dunaújváros Hetilap

Épül-szépül Dunaújváros

2018. június 13. (szerda) 16:43 - Molnár Emese

Elkészült a kivitelező, így a mai napon ünnepélyes keretek között adták át a Vasvári iskola megújult épületét. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Az önkormányzat mintegy 303 millió forint támogatást nyert el a Vasvári Pál Általános Iskola energetikai korszerűsítésére. A beruházás magában foglalta az összes nyílászáró cseréjét korszerű ablakokra és ajtókra, valamint a főépület és az udvaron található technikai épület homlokzati hőszigetelését is. A kivitelezési munkálatokat a Renalpin Kft. végezte el. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Mint azt Cserna Gábor beszédében elmondta, a Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásából valósult meg a beruházás, amellyel megújulhatott az első belvárosi iskolánk. Dunaújváros büszkén viseli már 2000 óta a nemzet sportvárosa címet, a Vasvári iskola képzése pedig a sportra épül. Hogy az itt tanult és tanuló fiatalok milyen sokféle sportágban jeleskednek, azt a megnyitón is láthattuk, ugyanis a fiatalok élő-szoborparkként mutatták be választott sportágukat a tornászoktól kezdve az úszókon, búvárúszókon, jégkorongozókon, kézilabdázókon, vízilabdázókon, bokszolókon át a labdarúgókig. A polgármester arról is szólt, hogy az állagmegóvó munkálatok után szigetelték az épületet és új nyílászárókat szereltek fel, emellett a bejáratnál akadálymentesített feljárás is biztosított. Mint mondta, a kivitelező Renalpin Kft-nek nem volt egyszerű dolga, hiszen az épület műemléknek számít, így a felújítást speciális előírások mentén kellett elvégezni, és a bejárat fölötti domborművet is eredeti állapotában kellett hagyni.

Arról is szólt, hogy a diákok, a szülők, a pedagógusok, a kivitelező és az önkormányzat hatékony együttműködése kellett a projekt sikeres megvalósulásához. Hangsúlyozta, a kormány 2010 óta 550 milliárd forinttal többet költ az oktatásra, és kiemelte, hogy aki Dunaújváros jövőjében gondolkodik, az a bölcsődékkel, óvodákkal, iskolákkal tervez. Hasonló beruházást hajtanak végre a Petőfi iskolában (hamarosan elkészül), valamint a nyári szünetben a Dózsa iskolán is nagyszabású felújítást végeznek majd.

Kovács Erzsébet, a Vasvári iskola igazgatója úgy fogalmazott, hogy a mai nap az intézmény újjászületésének ünnepe. Az iskolát 1951-ben építették meg, és ekkora méretű beruházást, mint a mostanit, még soha nem hajtottak végre rajta, a megszépült épületnek örülnek mind a diákok, mind a pedagógusok. Mint mondta, bár az épület az évei számát tekintve elérte a nyugdíjas kort, de mindig zengő, fiatal gyermekek lelkével töltődik meg, nebulók ezrei nőttek fel az intézmény falai között, sport és tanulmányi sikereikkel pedig öregbítették a város hírnevét.

Ebbe az iskolába járt annak idején városunk díszpolgára, dr. Dorkota Lajos is, aki személyes emlékeit idézve méltatta az iskola sporttagozatos szellemiségét. A beruházás kapcsán gratulált a tervezőknek, a kivitelező Renapin Kft-nek, megköszönte a kivitelezésben nyújtott türelmét a pedagógusoknak és a szülőknek, valamint dr. Galambos Dénesnek azt, hogy országgyűlési képviselőként kiharcolta a forrásokat a projekthez. Mint mondta, az elmúlt nyolc évben számos fejlesztés valósult meg városunkban, épül-szépül Dunaújváros, és kívánta, hogy ez így folytatódjon a jövőben is.

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Dolgoznak a melegvíz szolgáltatás helyreállításán

Dolgoznak a melegvíz szolgáltatás helyreállításán

2019. május 25. (szombat)

A DVCSH tájékoztatása szerint szinte az egész város területén akadozik a melegvíz szolgáltatás csőtörés miatt. A cég szakemberei nagy erőkkel dolgoznak a hiba elhárításán, várhatóan délutánra újra lesz melegvíz a háztartásokban.

Beindult a Családi Hétvége

Beindult a Családi Hétvége

2019. május 25. (szombat)

Négy nagykoncerttel startolt el a 2019-es Családi Hétvége az Alsó Duna-parton. Az időjárás kegyes volt a látogatókkal, a legnagyobb buli pedig a Follow the Flow koncertjén volt, a legjobb muzsikát pedig a Zorall tolta.

Kilencvenévesen is jó kedélyű

Kilencvenévesen is jó kedélyű

2019. május 24. (péntek)

Pető János világéletében kedves természetéről volt híres, főleg a Barátság városrészben, ahol éveken át dolgozott az ABC-ben, ez pedig kilencven éves korában sem változott meg.

D+ Híradó - Konferencia és sportnap

D+ Híradó - Konferencia és sportnap

2019. május 24. (péntek)

Vasárnap választás, konferencia a városházán, sportnap az ovisoknak - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

A kanyarban sincs a dunaújvárosi ellenzéki összefogás

A kanyarban sincs a dunaújvárosi ellenzéki összefogás

2019. május 24. (péntek)

Lakossági fórumot tartott a Mindenki Magyarországa Mozgalom szerdán a Munkásművelődési Központban.

Minden, amit a Családi Hétvégéről tudni kell

Minden, amit a Családi Hétvégéről tudni kell

2019. május 24. (péntek)

Itt a legnagyobb és a legjobban várt városi nagyrendezvény, a Családi Hétvége. Csokorba szedtük a legfontosabb információkat. Programok, koncertek, időrend, hasznos tudnivalók egy helyen. Mindenki érezze jól magát, mutatjuk a táncrendet és az "étlapot".

D+ Híradó - Sajtóbejárás, arborétumi séta

D+ Híradó - Sajtóbejárás, arborétumi séta

2019. május 23. (csütörtök)

Sajtóbejárás a családi hétvége előtt, könyvtárosok az arborétumban, nyílt nap a kórházban - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.