Dunaújváros Hetilap

Épül-szépül Dunaújváros

2018. június 13. (szerda) 16:43 - Molnár Emese

Elkészült a kivitelező, így a mai napon ünnepélyes keretek között adták át a Vasvári iskola megújult épületét. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Az önkormányzat mintegy 303 millió forint támogatást nyert el a Vasvári Pál Általános Iskola energetikai korszerűsítésére. A beruházás magában foglalta az összes nyílászáró cseréjét korszerű ablakokra és ajtókra, valamint a főépület és az udvaron található technikai épület homlokzati hőszigetelését is. A kivitelezési munkálatokat a Renalpin Kft. végezte el. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Mint azt Cserna Gábor beszédében elmondta, a Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásából valósult meg a beruházás, amellyel megújulhatott az első belvárosi iskolánk. Dunaújváros büszkén viseli már 2000 óta a nemzet sportvárosa címet, a Vasvári iskola képzése pedig a sportra épül. Hogy az itt tanult és tanuló fiatalok milyen sokféle sportágban jeleskednek, azt a megnyitón is láthattuk, ugyanis a fiatalok élő-szoborparkként mutatták be választott sportágukat a tornászoktól kezdve az úszókon, búvárúszókon, jégkorongozókon, kézilabdázókon, vízilabdázókon, bokszolókon át a labdarúgókig. A polgármester arról is szólt, hogy az állagmegóvó munkálatok után szigetelték az épületet és új nyílászárókat szereltek fel, emellett a bejáratnál akadálymentesített feljárás is biztosított. Mint mondta, a kivitelező Renalpin Kft-nek nem volt egyszerű dolga, hiszen az épület műemléknek számít, így a felújítást speciális előírások mentén kellett elvégezni, és a bejárat fölötti domborművet is eredeti állapotában kellett hagyni.

Arról is szólt, hogy a diákok, a szülők, a pedagógusok, a kivitelező és az önkormányzat hatékony együttműködése kellett a projekt sikeres megvalósulásához. Hangsúlyozta, a kormány 2010 óta 550 milliárd forinttal többet költ az oktatásra, és kiemelte, hogy aki Dunaújváros jövőjében gondolkodik, az a bölcsődékkel, óvodákkal, iskolákkal tervez. Hasonló beruházást hajtanak végre a Petőfi iskolában (hamarosan elkészül), valamint a nyári szünetben a Dózsa iskolán is nagyszabású felújítást végeznek majd.

Kovács Erzsébet, a Vasvári iskola igazgatója úgy fogalmazott, hogy a mai nap az intézmény újjászületésének ünnepe. Az iskolát 1951-ben építették meg, és ekkora méretű beruházást, mint a mostanit, még soha nem hajtottak végre rajta, a megszépült épületnek örülnek mind a diákok, mind a pedagógusok. Mint mondta, bár az épület az évei számát tekintve elérte a nyugdíjas kort, de mindig zengő, fiatal gyermekek lelkével töltődik meg, nebulók ezrei nőttek fel az intézmény falai között, sport és tanulmányi sikereikkel pedig öregbítették a város hírnevét.

Ebbe az iskolába járt annak idején városunk díszpolgára, dr. Dorkota Lajos is, aki személyes emlékeit idézve méltatta az iskola sporttagozatos szellemiségét. A beruházás kapcsán gratulált a tervezőknek, a kivitelező Renapin Kft-nek, megköszönte a kivitelezésben nyújtott türelmét a pedagógusoknak és a szülőknek, valamint dr. Galambos Dénesnek azt, hogy országgyűlési képviselőként kiharcolta a forrásokat a projekthez. Mint mondta, az elmúlt nyolc évben számos fejlesztés valósult meg városunkban, épül-szépül Dunaújváros, és kívánta, hogy ez így folytatódjon a jövőben is.

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Aszály, Mesepont

D+ Híradó - Aszály, Mesepont

2018. augusztus 14. (kedd)

Aszályos időszak van mögöttünk, Mesepont lesz az MMK-ban, új kiállítás nyílt a KMI-ben - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Ingyenes az M6 egy szakasza

Ingyenes az M6 egy szakasza

2018. augusztus 14. (kedd)

Az M0-ás autóút fejlesztési munkálatai miatt díjmentesen közlekedhetnek az autósok keddtől az M6-os autópálya M0-ás autóút - Érd észak csomópont közötti szakaszán, Érd irányában, a visszafelé tartó szakasz azonban továbbra is fizetős - tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-t.

D+ Híradó - Kánikula, elkerülő út

D+ Híradó - Kánikula, elkerülő út

2018. augusztus 13. (hétfő)

Országos hőségriasztás, átadták a szabadegyházai elkerülőt, itthon nyertek az Acélbikák - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Szúnyogirtás lesz

Szúnyogirtás lesz

2018. augusztus 13. (hétfő)

Ezen a héten több mint háromszáz településen - köztük városunk térségében is - zajlik majd szúnyoggyérítés, amennyiben az időjárás ezt lehetővé teszi. 

Városrészi Nap idén is!

Városrészi Nap idén is!

2018. augusztus 13. (hétfő)

Szeptember 2-án ismét egy remek Városrészi Napra invitálják a szervezők az érdeklődőket a Március 15. térre. Délelőtt tíz órakor kezdődnek a színpadi programok, melyek délután négykor zárulnak a Bojtorján együttes koncertjével. Mutatjuk a részletes programot.

D+ Híradó - Ünnepi foci, véradás

D+ Híradó - Ünnepi foci, véradás

2018. augusztus 12. (vasárnap)

Szent István Kupa augusztus 20-án, önkéntes véradó program, Kohász Kupa ifiknek - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Zeleszkó Margitka és az átfésült múlt

Zeleszkó Margitka és az átfésült múlt

2018. augusztus 12. (vasárnap)

Nézzük a régi képeket. Gyönyörű mosolygós fiatalasszony fésűvel és ollóval a kezében. Különböző frizurák, különböző évek, különböző emberek. Több mint félévszádot töltött Zeleszkó Ferencné Margitka azzal, hogy emberek haját megszépítse itt a városban. És ez alatt a sok-sok évtized alatt férjhez ment, gyerekei születtek, majd unokái, eltemette a férjét, megélte a gyászt. Vendégek, kollégák, barátok jöttek, elmaradtak, a legtöbbjük csak a képeken nézhet vissza már  ránk.