Dunaújváros Hetilap

Épül-szépül Dunaújváros

2018. június 13. (szerda) 16:43 - Molnár Emese

Elkészült a kivitelező, így a mai napon ünnepélyes keretek között adták át a Vasvári iskola megújult épületét. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Az önkormányzat mintegy 303 millió forint támogatást nyert el a Vasvári Pál Általános Iskola energetikai korszerűsítésére. A beruházás magában foglalta az összes nyílászáró cseréjét korszerű ablakokra és ajtókra, valamint a főépület és az udvaron található technikai épület homlokzati hőszigetelését is. A kivitelezési munkálatokat a Renalpin Kft. végezte el. Az átadási ünnepségen jelen volt többek között dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára, dr. Galambos Dénes, Cserna Gábor polgármester, hivatali dolgozók, iskolaigazgatók, tankerületi vezetők.

Mint azt Cserna Gábor beszédében elmondta, a Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásából valósult meg a beruházás, amellyel megújulhatott az első belvárosi iskolánk. Dunaújváros büszkén viseli már 2000 óta a nemzet sportvárosa címet, a Vasvári iskola képzése pedig a sportra épül. Hogy az itt tanult és tanuló fiatalok milyen sokféle sportágban jeleskednek, azt a megnyitón is láthattuk, ugyanis a fiatalok élő-szoborparkként mutatták be választott sportágukat a tornászoktól kezdve az úszókon, búvárúszókon, jégkorongozókon, kézilabdázókon, vízilabdázókon, bokszolókon át a labdarúgókig. A polgármester arról is szólt, hogy az állagmegóvó munkálatok után szigetelték az épületet és új nyílászárókat szereltek fel, emellett a bejáratnál akadálymentesített feljárás is biztosított. Mint mondta, a kivitelező Renalpin Kft-nek nem volt egyszerű dolga, hiszen az épület műemléknek számít, így a felújítást speciális előírások mentén kellett elvégezni, és a bejárat fölötti domborművet is eredeti állapotában kellett hagyni.

Arról is szólt, hogy a diákok, a szülők, a pedagógusok, a kivitelező és az önkormányzat hatékony együttműködése kellett a projekt sikeres megvalósulásához. Hangsúlyozta, a kormány 2010 óta 550 milliárd forinttal többet költ az oktatásra, és kiemelte, hogy aki Dunaújváros jövőjében gondolkodik, az a bölcsődékkel, óvodákkal, iskolákkal tervez. Hasonló beruházást hajtanak végre a Petőfi iskolában (hamarosan elkészül), valamint a nyári szünetben a Dózsa iskolán is nagyszabású felújítást végeznek majd.

Kovács Erzsébet, a Vasvári iskola igazgatója úgy fogalmazott, hogy a mai nap az intézmény újjászületésének ünnepe. Az iskolát 1951-ben építették meg, és ekkora méretű beruházást, mint a mostanit, még soha nem hajtottak végre rajta, a megszépült épületnek örülnek mind a diákok, mind a pedagógusok. Mint mondta, bár az épület az évei számát tekintve elérte a nyugdíjas kort, de mindig zengő, fiatal gyermekek lelkével töltődik meg, nebulók ezrei nőttek fel az intézmény falai között, sport és tanulmányi sikereikkel pedig öregbítették a város hírnevét.

Ebbe az iskolába járt annak idején városunk díszpolgára, dr. Dorkota Lajos is, aki személyes emlékeit idézve méltatta az iskola sporttagozatos szellemiségét. A beruházás kapcsán gratulált a tervezőknek, a kivitelező Renapin Kft-nek, megköszönte a kivitelezésben nyújtott türelmét a pedagógusoknak és a szülőknek, valamint dr. Galambos Dénesnek azt, hogy országgyűlési képviselőként kiharcolta a forrásokat a projekthez. Mint mondta, az elmúlt nyolc évben számos fejlesztés valósult meg városunkban, épül-szépül Dunaújváros, és kívánta, hogy ez így folytatódjon a jövőben is.

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban

Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán
Felújítás utáni ünnepség a Vasváriban - fotó: Ónodi Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

D+ TV Híradó - Fejlesztés, felújítás

D+ TV Híradó - Fejlesztés, felújítás

2019. január 21. (hétfő)

Elkészültek a Vasmű úti zöld terület fejlesztésével, befejeződött a Dózsa iskola felújítása, győzött a röplabda csapat - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Két forinttal drágul a gázolaj

Két forinttal drágul a gázolaj

2019. január 21. (hétfő)

A Mol bruttó 2 forinttal emeli a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán, a 95-ös benzin ára nem változik - értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn.

Munkássága tovább él

Munkássága tovább él

2019. január 21. (hétfő)

Vajna 2016-ban indította újra a Rádió 1-et, amely vezetése alatt az ország legnagyobb kereskedelmi rádiós hálózatává vált. Munkássága tovább él.

D+ Híradó - Felvételi, kilátó

D+ Híradó - Felvételi, kilátó

2019. január 20. (vasárnap)

Megírták a központi felvételit az általános iskolások, elkészült a kilátó acélszerkezete - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

D+ Híradó - Ételosztás, köszöntés

D+ Híradó - Ételosztás, köszöntés

2019. január 19. (szombat)

 Ételosztás a Városháza téren, újabb szépkorút köszöntöttek, fényes futsal győzelem - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Idén is lesz kolbászfesztivál

Idén is lesz kolbászfesztivál

2019. január 19. (szombat)

dén immár kilencedik alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót január 26-án, szombaton délután egy órai kezdettel. Köszöntő beszédet mond majd Cserna Gábor polgármester. Íme a teljes program!

Energiahivatal: biztosított az ország földgázellátása

Energiahivatal: biztosított az ország földgázellátása

2019. január 19. (szombat)

A hazai tárolókban elhelyezett földgázkészlet 2,7 milliárd köbméter volt január 15-én, az ország téli földgázellátását a tárolói készletek, a folyamatos földgázimport és a hazai kitermelés együttesen biztosítják - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) pénteken az MTI-vel.