Támogatottból támogató

Vass Ádám - 2018. június 26. 18:07

A hetedik Akarat Ereje Kupa más volt, mint a többi, hiszen Szatmári Ádám ezúttal arra kérte a torna szervezőit, hogy az adományokat továbbjuttatva inkább a kórház gyermekosztályának segítsenek. Az összegből vásárolt játékok és eszközök kedden délután értek célba.

A pünkösdhétfőn megrendezett VII. Akarat Ereje Kupa volt az első a sorozatban, melyen nem elsősorban Szatmári Ádámnak gyűjtöttek a résztvevők. Mindez az ő kérése volt a szervező Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség felé, akik készséggel segítettek Ádámnak az adományok koordinálásban. Az idén tizenhét esztendős Ádám a tavalyi évben a Szent Pantaleon Kórház Gyermekosztályán töltött el néhány napot, ahol láthatta, hogy nem minden gyereknek jut táblagép, vagy játék. Ezért arra gondolt, hogy az idei tornán a felajánlásokból összegyűlt pénzből olyan eszközöket vásárolna, ami megkönnyíti a kis betegek ott tartózkodását.

Petrás Gábor, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség főtitkára elmondta, kezdetben Ádám gyógykezelése volt a torna célja, azóta viszont egy barátság is kialakult köztük és a résztvevő csapatok közt, akik közül sokan csak miatta érkeznek minden évben. A kezdetek óta a kezelés segítése mellett rengeteg élményt is szereztek Ádámnak a támogatóknak hála, például egy barcelonai meccsen is részt vehetett, idén pedig fókával úszhatott egy hazai aquaparkban. Most azonban azzal a kéréssel fordult feléjük, hogy ezúttal hadd segítsen ő másokon. A DLSZ csapata Ádám ötlete nyomán felvette a kapcsolatot a kórház gyermekosztályával, akik elmondták, mire lenne szükségük a gyerekeknek. Végül kedden délután a delegáció megérkezett az osztályra, méghozzá egy összesen több, mint 570 ezer forintból álló ajándékcsomaggal.

Ez többek közt összesen nyolc gyermek-táblagépet, öt pelenkázó szekrényt, két komódot, három csomag Legot, egy mikrohullámú sütőt, több társas- és gyerekjátékot és egy színes játékasztalt is jelentett. Az átadón részt vett dr. Mészáros Lajos, a kórház főigazgatója is, aki mindenek előtt megköszönte Ádámnak a nagyszerű ötletet és az önzetlenségét, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetségnek pedig a hatalmas segítséget az adományok átadásának megszervezésében.

A rovat további hírei: Sport

Bravúros eredmények grundbirkózásban

Bravúros eredmények grundbirkózásban

2025. feb. 19.

Remek versenyzéssel, két ezüstéremmel zárták a grundbirkózók országos diákolimpiai döntőjét a DKSE fiókszakosztályainak csapatai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Véget ért a szezon a DAB számára

Véget ért a szezon a DAB számára

2025. feb. 19.

Debrecenben is kikapott kedden este, így nem jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

2025. feb. 18.

Szépen fénylő éremmel és egy újabb korosztályos elismeréssel térhettek haza a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a sportág első felnőtt bajnoki fordulójáról.

A harmadik meccsért küzdenek

A harmadik meccsért küzdenek

2025. feb. 18.

Debrecenben, a DEAC otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a bajnoki rájátszás második találkozóján ma este fél héttől.

Tornával készültek a kispályások

Tornával készültek a kispályások

2025. feb. 17.

A Pizza Paradise csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIV. Felkészülési Farsang Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna.

DSTV: komoly tervekkel idén is

DSTV: komoly tervekkel idén is

2025. feb. 17.

Már az elmúlt esztendő végén megkezdték a tornászok a felkészülést a 2025-ös versenyszezonra. Február elején ellátogattunk egy edzésükre, ahol Trenka János beszélt a felkészülésről, illetve az időszak legfontosabb eseményeiről. Hangkép.

Előnyben a Debrecen

Előnyben a Debrecen

2025. feb. 17.

Az emberelőnyeit hibátlanul kihasználó DEAC háromgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen magyar bajnoki rájátszás első, dunaújvárosi mérkőzésén.