Dunaújváros Hetilap

Önkéntes munkával segítenek

Vass Ádám - 2018. július 31. 15:02

Hogy kik ezek a cseh fiatalok kendővel a nyakuk körül, akik énekelve járják a várost egész héten? Nos, ők is annak a közel hétszáz cserkésznek a tagjai, akik július 28. és augusztus 4. között városunkban táboroznak egy nemzetközi találkozón.

A Visegrádi Négyek országaiból közel hétszáz fiatal tölt el egy hetet a Szalki-szigeten július 28. és augusztus 4. között a  Közép-európai Cserkészdzsemborin. Valójában nem csak ebből a négy országból érkeztek hozzánk fiatalok, hanem további nyolc másik európai nemzet is képviseli magát a héten. A rendezvénynek idén Magyarország ad otthont, azon belül is városunk, illetve a Szalki-sziget.

Fő célja a közösségformálás, melynek keretein belül számtalan programon vesznek majd részt az ifjú cserkészek. A főleg vízi programokon és a sportolási lehetőségeken, szabadidős tevékenységeken túl önkéntes munkát is vállalnak, melynek során az ideérkezők a Jószoliban falfestést, a kórházban kertrendezést és a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményeiben udvarrendezést végeznek majd.

A hét elején az Eszterlánc tagóvodában végeztek kerti munkákat. Hétfőn huszonöten érkeztek, köztük magyarok és csehek, hogy besegítsenek a kertgondozásba. Chrenóczy-Nagy Attiláné tagintézmény-vezető elmondta, a fiatalok a feladatokat maguk közt gyorsan elosztották és neki is álltak a munkának, többek közt rendbe tették, fertőtlenítették a tornatermi szertárt és az udvari játékok raktárát, kigyomlálták a kiskertet és visszametszették a növényeket, de még a 72 méter hosszú folyosó ablakait is megtisztították.

A keddi napon tizenkilenc cseh és szlovák fiatal érkezett, valamint két tolmács. Ők a kerítés melletti növényekkel, illetve az udvaron található kiskertekkel foglalkoztak. Chrenóczy-Nagy Attiláné elmondta, nagyon jó hangulatban folytak a munkák, a cserkészek énekeltek, nevettek közben, ők pedig üdítőkkel és rágcsálnivalóval hálálták meg az önkéntes munkájukat. Az Eszterlánc tagóvodában végeztek, de szerdán és csütörtökön már a Római tagóvodába látogatnak a cserkészek, hogy ott is segítsenek, ahol tudnak.

A rovat további hírei: Közélet

 Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

2025. máj. 16.

Mint minden esztendőben, úgy idén is a Szalamander városjárásával, vagyis lámpás-fáklyás felvonulással búcsúztak a végzős hallgatók – a Dunaújvárosi Egyetem selmeci hagyományőrzői ismét méltó módon köszöntek el az alma matertől és a várostól csütörtökön este. 

Újra teljes útzár a Pentele hídon – most szombattól

Újra teljes útzár a Pentele hídon – most szombattól

2025. máj. 16.

A szombati munkanapra tekintettel módosítottak a teljes útzár időzítésén az MKIF szakemberei: szombaton 17 órától kell Földvár felé kerülniük a közlekedőknek. Várhatóan vasárnap estig.

Plusz pénz jut az intézményeknek

Plusz pénz jut az intézményeknek

2025. máj. 15.

A közgyűlés csütörtöki nyílt ülése elején Pintér Tamás polgármester átadta az idei évi Dunaújváros Ifjúságáért díjat Kovács István görögkatolikus parókusnak, majd 26 témát tárgyalt a testület nyílt ülésen, egyet pedig zárt ajtók mögött.

Dunaújvárosi Estek: folytatás Vályi Istvánnal

Dunaújvárosi Estek: folytatás Vályi Istvánnal

2025. máj. 15.

A népszerű autós újságíró, műsorvezető lesz a Dunaújvárosi Estek sorozatának következő vendége: az érdeklődőket a Városháza "C" szárnya házasságkötő termében várják – figyelem, rendhagyó időpontban, pénteken délután! Meghívó.

Kovács István érdemelte a Dunaújváros Ifjúságáért díjat

Kovács István érdemelte a Dunaújváros Ifjúságáért díjat

2025. máj. 15.

A térség görögkatolikus parókusa, a Dunaújvárosi Görögkatolikus Egyházközség vezetője, Kovács István a közgyűlés előtt vehette át az elismerést Pintér Tamás polgármestertől. Méltatás.

Két keréken Dunaújváros – százak tekertek a 39. Bringatúra közösségi programján (galériával)

Két keréken Dunaújváros – százak tekertek a 39. Bringatúra közösségi programján (galériával)

2025. máj. 14.

Pazar időjárás, vidám hangulat és remek közösségépítő sportesemény – ismét sokan vettek részt a már hagyományos bringatúrán múlt szombaton délelőtt. A kezdeményezés már a 39. alkalmat számolta – kisebbek és nagyobbak is százával pattantak kerékpárra, hogy letekerjék a 30 kilométeres távot.

Hálával az ápolók elhivatott munkájáért

Hálával az ápolók elhivatott munkájáért

2025. máj. 14.

Az ápolók nemzetközi napjának megünneplése egy egész délelőttöt ölelt fel városunkban. A Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben felavatták az Ápolók kertjét, ahol már egy hársfa is szimbolizálja munkájukat. A faültetést követően a vendégeket a „C” szárnyban fogadták, ahol kitüntetést vehettek át azok, akik sokat tettek, tesznek a dunaújvárosiak egészségéért.