A parlagfüves területet kizárják a támogatásból
A parlagfűvel szennyezett területet kizárják az agrártámogatásból, ha a támogatási szerv tudomására jut a nem megengedett mértékű fertőzöttség, például a helyszíni ellenőrzések során - közölte Nagy István agrárminiszter a parlament honlapján.
A miniszter Oláh Lajos DK-s országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére adott válaszában kifejtette: az uniós szabályok értelmében a támogathatóság feltétele az, hogy a területen mezőgazdasági tevékenységet kell végezni, ez pedig kizárja az elgyomosodottságot.
Ha a támogatásra bejelentett területről a lágyszárú gyomnövény bármely szomszédos földterületre átterjed, vagy ha a vizsgált parcellán virágzó veszélyes gyom van jelen, vagy a földterület 50 százalékát meghaladó mértékű lágyszárú gyomnövény található a területen, nem teljesül a mezőgazdasági tevékenység folytatásának kritériuma, és a terület a vizsgált évben nem támogatható területté válik - jelezte a miniszter.
Hozzátette: az uniós jog támogatható mezőgazdasági területnek tartja azokat a parcellákat is, amelyeken a tárgyévben nem folyik mezőgazdasági termelés, viszont kulturállapotban tartják. Ennek kritériuma a folyamatos gyommentesség megőrzése, ami ha nem teljesül, a terület az adott évben nem támogatható területté válik - közölte az agrárminiszter válaszában.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
Mezőföldvíz: látható, de nem veszélyes a víztorony dőlése
2025. dec. 12.
Tételes tájékoztatással szolgált a Martinovics utcai víztorony szabad szemmel is látható dőléséről a Mezőföldvíz Kft. – a közleményt a téma érzékenységére tekintettel betűhíven közöljük!
Sokszáz fiatal mozizott ingyen a Kultikban
2025. dec. 12.
A Kultik Mozi idén is folytatta az egyik legszebb hagyományát az önkormányzat és az Útkeresés Segítő Szolgálat közreműködésével. Csütörtök délután sokszáz gyerkőc láthatta a „Lilo és Stitch – A csillagkutya” című mesét – az élményt pedig újfent pattogatott kukorica és üdítő tette teljessé.
Karácsonyi díszben pompázik a körforgó
2025. dec. 12.
Városunk egyik legforgalmasabb körforgóját évek óta a Pannon Oktatási Központ és Magángimnázium közössége díszíti fel karácsony közeledtével – idén is csodás látványt nyújt a közlekedőknek. A körzetszépítést Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is megköszönte az iskolának.
Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen
2025. dec. 11.
Az esztendő utolsó tervezett ülését tartotta városunk közgyűlése most csütörtökön délelőtt. A fontos döntések előtt ünnepélyes keretek között adta át Pintér Tamás polgármester a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat.
Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést
2025. dec. 11.
Kitűnő sebészt díjaztak, dr. Al-Sheraji Mohamed vette át az egészségügyi szféra legrangosabb önkormányzati elismerését. A "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat Pintér Tamás polgármester adta át az ünnepi közgyűlés előtt a több évtizede a pályán dolgozó sebésznek a Városházán ma délelőtt.
Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok
2025. dec. 11.
A közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt tragédia – a gyermekeink életét vigyázó „angyalkákat” köszöntötte Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester.
Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában
2025. dec. 10.
Az élhető jövőért most kell cselekedni – szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő. A PET Kupa Egyesület célja, hogy megismertessék a gyerekekkel az újrahasznosításban rejlő csodákat, egyúttal tudatos hulladékgyűjtővé nevelve őket.









