Dunaújváros Hetilap

Új igazolvány a horgászoknak!

Molnár Emese - 2018. augusztus 3. 21:23

A Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület arról tájékoztatta a horgászokat, hogy a Magyar Országos Horgász Szövetség 2019. január 1-től bevezeti a plasztik kártya formátumú horgászigazolványt. A gyorsabb ügyintézés érdekében már ez év szeptember 1-től lehetőség nyílik a hozzá tartozó regisztrációra, kiváltásra.

Aki 2018.december 5-ig regisztrál, és a kártyadíjat is befizeti (amely 2.200 forint), nem csak időt nyer a jövő évi országos engedély kiváltásánál, hanem a MOHOSZ által kiírt 15 millió forint értékű nyereményjátékban is részt vesz, amelynek fődíja egy személygépkocsi és egy floridai horgászüdülés. Regisztrálni lehet a dunaújvárosi horgászirodában, nyitvatartási időben. Az ügyintézéshez szükséges a személyigazolvány, a lakcímkártya, és az adókártya, a regisztráció körülbelül 10-15 percet vesz igénybe.

A kártya díjának befizetése után a kártya kézbesítésének átfutási ideje körülbelül 1-1,5 hét, melyet a MOHOSZ postáz ki a regisztrált postai címre. A jövő évben csak az tud váltani területi jegyet és állami jegyet, aki rendelkezik az új típusú horgászigazolvánnyal. Az egyesületünk arról is tájékoztatja a pecásokat, hogy előreláthatólag augusztus 7-én (kedden) pontyokat telepítenek a felső-öbölbe és a kikötői öbölbe. Az egyesület horgászrendjének előírásai szerint, a telepítés okán augusztus 7-től 13-ig horgászni csak napkeltétől napnyugtáig szabad, ezen egy hét alatt legfeljebb hat ponty megtartása engedélyezett. Ha valaki egy napon két darab pontyot fog, illetve tart meg, ezt követően erre a halfajra a horgászatot be kell fejezni és kizárólag ragadozó halfajra szabad horgászni.

A rovat további hírei: Közélet

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

Már ma este parkolhatnak az autósok a volt ADU iskolánál

2022. jún. 20.

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy birtokba veheti a nagyközönség a parkolási gondokat enyhítő bázist. Címszavas örömhír.