A Vasvári nyerte Fut a város fődíját!

Szárszó Lajos - 2018. szeptember 29. 15:46

A Magyarország szeretlek! rendezvény keretein belül az idén harmadik alkalommal sikerült megmozgatni a városi intézmények tanulóit és szimpatizánsait.

A Carissa Sportegyesület, a DLSZ, a Tourinform iroda és a Dechatlon sportáruház által támogatott eseményen az idei évben ismét megtelt a Városháza tér annak érdekében, hogy a futást szeretők közösen tegyék meg a részükre kijelölt két táv egyikét. A kisebb, 1.5 kilométeres kört a legkisebbek, az óvodások, az alsós általános iskolások, valamint a családok teljesítették, míg a hosszabb, 3 kilométeres táv az edzettebbekre várt. A célba érkezést követően az összes induló részt vett egy játékban. Ennek célja az volt, hogy megtudják, melyik városi intézmények vették ki részüket a rendezvényből, és kiderüljön, hogy ezek közül melyik az, amelyet szavazatukkal a legtöbben támogattak.

 

Ezt az intézményt külön ajándékkal, egy 50.000 forintos sportszer utalvánnyal jutalmazták. A visszaérkezők között megjutalmazták a legidősebb hölgy és férfi futót, Klics Máriát és Török Jánost, a legfiatalabb lány és fiú indulót, Telek Fannit és Subecz Gábort, akik szüleikkel futottak a rövidebb távon. Ajándékban részesültek a legnagyobb, a Gere-Keszi, a Szalai és a Gál családok, valamint a legextrémebb személyek, Varga Kristóf Zalán, Beszedics Barbara, Deimel Dávid és Szoboszlainé Ecsedi Mónika. A fődíjat, a Dechatlon áruház 50000 forint értékű csomagját 571 szavazattal a Vasvári Pál Általános Iskola kapta.  

A rovat további hírei: Sport

Fényes érmek a Cegléden

Fényes érmek a Cegléden

2025. máj. 23.

Két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a DKSE ifjú birkózói az U15-ös korosztály kötöttfogású bajnokságának küzdelmeit.

DSTV: szőnyegen a sport napján

DSTV: szőnyegen a sport napján

2025. máj. 22.

A magyar sport napja apropóján tartott nyílt napok sorában helyet kaptak a DKSE birkózói is. Mint arról Telekné László Csilla beszámolt, az ovisokat, iskolásokat és felnőtteket egyaránt vártak – a legkisebbek persze először és elsősorban a mozgással és szőnyeggel ismerkedtek meg. Hangkép.

Balszerencsés dunaújvárosiak

Balszerencsés dunaújvárosiak

2025. máj. 22.

Betegség és sérülések miatt bajnoki érmekről és Európa-bajnoki szereplésről kellett lemondania a DKSE tehetséges birkózóinak.

Ezüstös hétvége Fadd-Domboriban

Ezüstös hétvége Fadd-Domboriban

2025. máj. 21.

Jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett a 9. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló versenyen.

DSTV: nyílt nap a röplabdázóknál

DSTV: nyílt nap a röplabdázóknál

2025. máj. 21.

Folytatjuk a visszatekintésünket a DKSE szakosztályainak nyílt napjaira. A sorban következő sportág a röplabda volt – a Dózsa iskolában Gelencsér Balázs foglalta össze, kiket vártak, mivel vártak, és milyen lehetőségeket kínál a gyerekeknek a röplabdasport. Hangkép.

Óriási izgalmak után bronzérmes az Eger

Óriási izgalmak után bronzérmes az Eger

2025. máj. 21.

Bár négygólos hátrányból fordított a DFVE az Eger ellen, az utolsó másodpercben egyenlítettek a vendégek, majd ötméteresekkel behúzták a bajnoki bronzcsata ötödik, dunaújvárosi mérkőzését.

DSTV: búcsú a csapattól és a szurkolóktól

DSTV: búcsú a csapattól és a szurkolóktól

2025. máj. 20.

A mögöttünk hagyott hétvégén az idei szezon utolsó mérkőzését játszotta a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese. A meccsről majd holnap beszélünk, hiszen a találkozó azért volt különleges, mert mert ezen a találkozón búcsúzott el a dunaújvárosi közönségtől Szalai Babett és Oguntoye Viktória, akik felhagynak aktív pályafutásukkal. Hangkép.