Marad a változékony idő
A héten is folytatódik a változékony időjárás, többször várhatók záporok, zivatarok. A szél zivatarok környezetében erős, akár viharos lehet, de nem okoz komoly lehűlést, többfelé 25, másutt továbbra is 30 fok közeli maximumok várhatók - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn és kedden is többfelé várható zápor, zivatar. Hétfőn a leghidegebb órákban 13-20, kedden 14-19 fok lesz. Hétfőn napközben a Dunántúlon 21-25, másutt 26-32, kedden 21-27 fokig melegszik a levegő.
Szerdán napos és erősebben felhős időszakok egyaránt lesznek, még több helyen lehet zápor, helyenként zivatar. A minimumhőmérséklet 13-18, a maximumhőmérséklet 23-28 fok között alakul. Csütörtökön a többórás napsütés mellet helyenként alakulhat ki zápor, egy-egy zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-17, a legmagasabb 25-29 fok között valószínű.
Pénteken szórványosan - főként nyugaton és északon - alakulhat ki zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 12-17 fok között valószínű. A nappali maximumok 24-29 fok között alakulnak. Szombaton és vasárnap napos és erősebben felhős időszakok egyaránt lesznek. Szombaton elsősorban a Dunántúlon és az Északi-középhegységben, és vasárnap is csak szórványosan valószínű zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap 14-19 fok között alakul. Szombaton napközben 21-29, vasárnap 25-30 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Tekercses etikett címkék a hatékonyság szolgálatában
2025. ápr. 16.
Amikor a termékek azonosítása és nyomon követése a cél, az etikett címkék nélkülözhetetlen eszközökké válnak a vállalkozások számára. A címkék segítségével könnyedén közvetíthetők a szükséges információk, legyen szó vonalkódok, termékleírások vagy gyártási adatok megosztásáról. (X)
Jótékonysági pedagóguskoncert – ismét a gyermekosztály javára
2025. ápr. 15.
Változatos és színes programmal, idén is rengeteg fellépővel csalogatják a karitatív koncert vendégeit – az idei, immár 28. akció helyszíne újra az evangélikus templom lesz szerdán délután!
Ajándékozzunk egy különleges pólót szülinapra!
2025. ápr. 15.
Mindig örömteli esemény, amikor a környezetünkben valakinek közeleg a születésnapja, legyen az az egyik ismerősünk, rokonunk, barátunk vagy munkatársunk. Van, akit ilyenkor csak üzenetben köszöntünk fel, míg másokkal személyesen is találkozunk, hogy méltó módon ünnepeljük meg ezt az eseményt. (X)
Élvezd otthon a strandot a gyerekekkel!
2025. ápr. 15.
Lassan itt a nyár, nyakunkon a kánikula, amit nem mindannyian viselünk túl jól. Kivéve akkor, ha van a kertünkben egy hely, ahol hűsíthetjük magunkat. Nem is beszélve a gyerekekről, akik minden pillanatát élvezik a fürdőzésnek. (X)
Hogyan lehet vadvirágos kerted? Segítenek!
2025. ápr. 14.
Folytatja a vadvirágos kertek, illetve önvető virágszigetek létrehozását szorgalmazó programját az ÖKO Klub Dunaújváros közössége. Tanácsadás és magbörze a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután, minden érdeklődőt virágos jókedvvel várnak!
Változékony, de néha már-már nyárias napok!
2025. ápr. 14.
Szeszélyes április?! Nem kifejezés: a hűvöskés kezdetek után csapadékos, de már a nyarat idéző napokat ígér a DO időjárási szakértője. A hét végén is változékony idő vár ránk.
Nők a munkaerőpiacon
2025. ápr. 14.
Az idei nőnapon is – csakúgy, mint korábban – a nők jogai és helyzete kötötte le a HR-területen dolgozók figyelmét. (X)