Szoros vereség a fővárosban

2018. szeptember 21. (péntek) 20:27 - spigott

A második harmad elején már háromgólos hátrányban volt, s bár nagyot hajrázott, végül 3-2-es vereséget szenvedett a DAB jégkorong csapata a Fradi otthonában.

A Brassó elleni hazai győzelmet követően ma már a fővárosban volt jelenése a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának, mely az első négy meccsén hat pontot szerző Ferencváros ellen korcsolyázott jégre. A DAB gárdája meglehetősen tartalékosan vágott neki idei ötödik meccsének, ugyanis eltiltás és sérülés miatt Hruby, Léránt, Mestyán és Saluga sem állhatott Antti Karhula rendelkezésére.
Nem is kezdődött túl jól a találkozó a mieink számára, mert Sevela kiállításából már a 7. perc legelején megszerezte a vezetést Rantanen a fővárosi alakulatnak, s hogy a helyzetünk még nehezebb legyen, arról Tóth Renátó gondoskodott a 11. percben (2-0). Nem sokkal később Németh ülhetett ki a büntetőpadra, ám ezt a kiállítást már kivédekezték a Bikák, ám a folytatásban is igen sok pontatlanság csúszott a mieink játékába, ráadásul a harmad végén kapott előnnyel sem tudtak élni, így az első szünetre a fővárosiak vonulhattak biztos vezetéssel (2-0).

A második felvonást ismét a Fradi kezdte jobban, s Leo Fitzgerald találatával tovább növelte előnyét a 25. percben. A folytatásban csak lövésekig jutottak a felek, a kapusok azonban mindkét oldalon tették a dolgukat, így sokáig nem változott az eredmény. A második harmad utolsó percében ismét emberelőnybe kerültek a DAB hokisai, ám ezzel sem tudtak élni, igaz a fővárosiak sem tudták megszerezni negyedik találatukat Turtiainen kiállítása alatt. Az 52. percben megtörte hosszú gólcsendjét az Acélbikák alakulata, miután Azari vette be Arany Gergely ketrecét, majd a 60. percben Jabornik suhintott nagy gólt a kékről emberhátrányban, ám az egyenlítésre már nem jutott idő, így a Fradi örülhetett a 3-2-es győzelemnek.

FTC-Telekom – DAB 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

FTC-Telekom: Arany – Rantanen 1 (1), Hegyi, Tóth A., Nagy G. (1), Pavuk, Karmeniemi, Jászai, Walls (1), Fitzgerald 1 (1), Switzer, Sarcia, Boros, Tóth G., Roczanov, Rafaj, Lengyel, Hardi, Tóth Renátó.1, Tóth Richárd (1), Farkas (1). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Sevela – Erdélyi, Jabornik 1, Nagy, Turtiainen (1), Uski, Franssila, Szabó, Azari 1, Iossafov (1), Westerling (1), Lencsés, Németh, Tóth, Török, Barna, Makovics, Pinczés. Vezetőedző: Antti Karhula.

Nagy pofonba szaladt bele a DPASE!

2019. augusztus 25. (vasárnap)

Négy gólt kapott Szekszárdon a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata az NB III Közép Csoportjának negyedik fordulójában.

Jonatán egy másodperccel csúszott le a dobogóról!

A Dunaferr SE kenusa, Hajdu Jonatán a szegedi kajak-kenu világbajnokság C1 200 méteres versenyszámában az ötödik helyen ért célba.

Fucsovics ismét Baszilasvilivel találkozik

Az egyedüli magyarként alanyi jogon főtáblás Fucsovics Márton a 17. helyen kiemelt Nikoloz Baszilasvilivel találkozik a hétfőn kezdődő 139. amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Jonatán magabiztosan evezett a döntőbe!

2019. augusztus 24. (szombat)

Hajdu Jonatán a szegedi NKM olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon a C1 200 méter középdöntőjét megnyerve remek evezéssel vitte be hajóját a döntőbe.

Kiss Balázsék harmadikok lettek a „B” döntőben

A szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon a Kiss Balázs – Mike Róbert kenu páros a C2-esek 1000 méteres versenyszámának „B” döntőjében a harmadik helyen végzett.

Végig koncentrálni kell!

A szintén három ponttal álló Szekszárd otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket vasárnap délután a DPASE labdarúgó csapata.

Győzelemmel rajtolt a Dunaferr

2019. augusztus 23. (péntek)

A futsal NBI első fordulójában a gól nélküli első félidő után Pál Patrik góljával győzött a Dunaferr DUE Dutrade FC az Aramis SE ellen.