Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

A RockBox most sem okozott csalódást

doszerk - 2018. október 1. 18:05

Az idei "Itthon vagy! Magyarország, szeretlek!" kétnapos rendezvénysorozat egyfajta nyárbúcsúztatónak, vagy inkább őszköszöntő eseménynek is beillett. A Szent Mihály-napi tűzgyújtás előtt ismét a RockBox fűtötte fel a hangulatot és mozgatta meg a nemcsak fiatal, de a meglett nyugdíjas rockereket is.

A 6 éve létező hatosfogat (Somodi Zsolt - ének, Farkas Tibor - dobok, Turi János - basszusgitár, vokál, Turi Tamás - ritmusgitár, Turi Tibor - szólógitár, ének és Török Imre - szintetizátor, vokál) egy igazi party zenekar. Főleg a magyar hard rock élvonalának slágereiből válogatnak koncertjeikre. Néha egy-egy blues-tétel is befér a változó repertoárba, de például a vasárnap esti fellépésen - sokak örömére - még: két Republik nóta is elhangzott. A zenei időutazás sikert aratott: a szépszámú közönség jól fogadta és együtt énekelte a dalokat. A végső akkord a színpadon a közelgő tűzgyújtást, de egyben a szeptember elmúltát is jelezte. Aki lemaradt a RockBoxról, kárpótlásul tekintse meg a DO kamerájának felvételét, érdemes! - Szabó László -

A rovat további hírei: Kultúra

Száz százalék techno a római kőtárban

Száz százalék techno a római kőtárban

2025. okt. 02.

Nem mindennapi kezdeményezés helyszíne lesz az ókori Intercisa emlékeit őrző bázis szombaton: két dunaújvárosi fiatal szervez techno-estet a kőtárba! A program nyitott, mindenkit szeretettel látnak!

DSTV: új tárlat a zeneiskolában

DSTV: új tárlat a zeneiskolában

2025. okt. 02.

Folytatódott a kamarakiállítások sora a Sándor Frigyes Zeneiskolában, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény vendégei dr. Barna Erzsébet műveiből láthatnak válogatást, az összeállításban az alkotói hitvallásra is fény derül. Hangkép.

Gazdag pályától búcsúzik a "fémművész"

Gazdag pályától búcsúzik a "fémművész"

2025. szep. 30.

Rendhagyó dunaújvárosi vonatkozással bír a XV. Ötvösművészeti Biennálé – a fővárosi Klebersberg Kultúrkúriában múlt csütörtök óta látható seregszemlén vesz búcsút évtizedes pályájától Gombos István Ferenczy Noémi-díjas ötvös iparművész.

Ilyen hatalmas vásznon még nem vetítettek!

Ilyen hatalmas vásznon még nem vetítettek!

2025. szep. 29.

Dunaújvárosban jubilál a sorozat, a Kultik Mozi ad otthont a 70. Országos Függetlenfim Fesztivál elnevezésű eseménynek október első napjaiban. A Magyar Független Film és Videó Szövetség (MAFSZ) seregszemléjén a vetítések ingyenesek lesznek – minden mozivadászt szeretettel várnak!

Megnyílt Kim Corbisier emlékkiállítása

Megnyílt Kim Corbisier emlékkiállítása

2025. szep. 26.

Tragikusan korán, mindössze 27 évesen elhunyt művésznő emlékére nyitott tárlatot a Kortárs Művészeti Intézet – a dunaújvárosi kötődésű Kim Corbisier alkotásai díszítik az intézmény falait. A csütörtöki megnyitó eseményen a belga-magyar kulturális kapcsolati háló fontossága is fókuszba került.

Megnyílt a World Press Photo kiállítás Budapesten

Megnyílt a World Press Photo kiállítás Budapesten

2025. szep. 26.

Megnyílt a World Press Photo kiállítás csütörtökön Budapesten, a Biodómban.

DSTV: ösvényfestő cimborák

DSTV: ösvényfestő cimborák

2025. szep. 25.

Ösvényfestést szervezett a közelgő születésnapra készülve a Cimbora Klub, derül ki a DSTV összegzéséből. A József Attila Könyvtár közössége minden évben várja a lelkes különítmény akcióját – a közelmúltban is garantált volt a jókedv a délutáni elfoglaltságon. Hangkép.