Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 07. Attila, Ramóna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Rossi: bátor játék kell idegenben

Sport
labdarúgás
Marco Rossi
magyar válogatott
Nemzetek Ligája

facebook megosztás

doszerk - 2018. okt. 10., 13:01

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak bátor játékra lesz szüksége a Nemzetek Ligája soron következő két idegenbeli mérkőzésén a görögök és az észtek ellen.

A nemzeti csapat sajtótájékoztatóján az olasz szakvezető elmondta, minden játékos megérkezett, egyedül a szombati mérkőzését is kihagyó Nagy Gergő bajlódik kisebb sérüléssel. A görög válogatottról, amelyet szeptember 11-én hazai pályán 2-1-re legyőzött a magyar együttes, elmondta, rendkívül jól ismerik. "Technikailag nagyon képzett csapat, különösen hátul alkotják rendkívül erős játékosok. Otthon sokkal agresszívebben fognak játszani, így nagy meccs vár ránk. Ahhoz, hogy ezt a nyomást el tudjuk viselni, megfelelő lelkiállapot kell és bátorság, nem szabad megijednünk a körülményektől" - fogalmazott Rossi. "Reméljük, az eredmény nekünk kedvez majd ellenük és a teljesen más stílust képviselő észtek ellen is" - tette hozzá. Az 54 éves szakember utalt rá, játékosai a sikernek köszönhetően visszanyerték önbizalmukat, a mostani összetartásra pedig javult a játékosok kondíciója, hiszen előrehaladtak a bajnokságok. Kiemelte Willi Orban csatlakozását is, aki hétfőn érkezett meg lipcsei csapattársával, Gulácsi Péterrel együtt. Elmondta, ők ketten keddtől vesznek részt az edzéseken.

MTI-fotó (Illyés Tibor felvétele)

"A következő napokban taktikailag próbáljuk a csapatot felkészíteni, így Orbant is, aki egy nemzetközi szintű játékos. Nem véletlen, hogy folyamatosan szerepel a Leipzig együttesében. A következő két-három napban elválik, milyen módon tudjuk őt beépíteni a csapatba" - fejtette ki Rossi. A röviddel a sajtótájékoztató előtt Telkibe érkezett Willi Orban felidézte, sokat beszélgetett Gulácsival a válogatottról, a kapus sok pozitívumot említett, és méltatta a kapitányt is. "Hosszú ideig tartó, nehéz döntés volt, a görögök elleni meccs volt az a pont, hogy elhatároztam magamban: magyar színekben szeretnék játszani" - mondta a lipcseiek csapatkapitánya. A 25 éves Orban édesapja magyar, édesanyja pedig lengyel. A középhátvéd Kaiserslauternben született, s kétszer szerepelt az U21-es német nemzeti együttesben. Elmondta, gyermekként tanult magyarul, ám miután ötéves korában szülei elváltak, nem tudta folytatni a nyelvtanulást, azóta pedig sokat felejtett. Kiemelte, most mielőbb szeretne újra megtanulni magyarul. "A nyelvi kérdés talán kevésbé meghatározó a futballban, az összeszokottság viszont kiemelten fontos. A válogatott más, mint a klub, hisz kevesebb az együtt töltött idő és a közös játék, kevésbé összeszokottak a játékosok" - fejtette ki az újonc, aki leszögezte, alázattal készül.  "Játszottam már a Bajnokok Ligájában, ezt a tapasztalatot szeretném kamatoztatni a válogatottban is. Készen állok a játékra, a kapitány döntése lesz, hogy bevet-e pénteken".

Kép: mlsz.hu

Lehetséges társáról a védelem tengelyében, Kádár Tamásról elmondta, követi a játékát, s Gulácsi jókat mondott róla emberileg és szakmailag is, de meg kell ismernie őt a pályán és személyesen is, hogy eredményesen együtt tudjanak működni. Nagy Ádám kiemelte, a finnországi vereség nem volt jó kezdése a sorozatnak, ám az, hogy az előző összetartást sikerrel zárták, fontos, mert mindenki pozitív érzésekkel ment vissza a klubjához, s így is érkeztek az újabb edzőtáborba. "Nem szabad nagy teret adni nekik, bár minden bizonnyal ők fogják többet birtokolni a labdát. Nekünk ezt meg kell akadályozni, nem lesz könnyű mérkőzés, ám rendkívül fontos lesz számunkra. Nagyon fontos lenne, hogy jó játékkal és eredménnyel utazzunk Észtországba" - mondta Nagy. Kitért rá, idő kell, hogy beérjen a munka az új kapitánnyal, ez szerinte nem egyik pillanatról a másikra történik, de bizakodva várják a két találkozót. A két forduló után hárompontos magyar válogatott pénteken az athéni olimpiai stadionban, jövő hétfőn pedig Tallinnban lép pályára a Nemzetek Ligája C osztályának 2. csoportjában, mindkét összecsapás 20.45-kor kezdődik.

-MTI-

A rovat további hírei: Sport

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

2026. jan. 07.

2025-ben településünk birkózói is szép eredményekkel örvendeztették meg a sportkedvelőket. Mátyás Gábor a DKSE birkózó szakosztályának szakmai igazgatója idézte fel, remekül szerepeltek a fiatal versenyzőik, illetve a veteránok ismét bebizonyították, hogy a kor csak egy szám. Hangkép.

Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

2026. jan. 07.

A remények szerint már most hétvégére alkalmas lesz a sportolásra a létesítmény jégfelülete.

Kezdődik a harc a kajak-kenus kvótákért

2026. jan. 07.

Eseménydúsnak ígérkezik az idei versenyszezon a kajak-kenusok, így a dunaújvárosi versenyzők számára, akik már a Los Angeles-i kvóták szempontjából is jelentős hónapok elé néznek.

"Megvannak a képességeink ahhoz, hogy felvegyük a harcot a legjobbakkal"

2026. jan. 06.

Chema Rodriguez szövetségi kapitány szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott minden tagjának megvannak a képességei ahhoz, hogy felvegyék a harcot a kontinens legjobbjaival a jövő csütörtökön kezdődő Európa-bajnokságon.

Hullámvasút sikerekkel és sérülésekkel

2026. jan. 06.

Mozgalmas, ugyanakkor kifejezetten hullámzó évet tudhat maga mögött a magyar női torna-válogatott – értékelte a 2025-ös esztendőt Draskóczy Imre szövetségi kapitány, aki szerint a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt a dunaújvárosi Mayer Gréta nyújtotta. Bár nem olimpiai év volt, a szakember szerint a szezon mégis meghatározó tanulságokat hozott, elsősorban a sérülések és a kényszerű újratervezések miatt, de előrelépés is történt több tornász esetében.

Felemás évkezdés az Andersenben

2026. jan. 05.

A DAB-ASP a listavezető elleni vereséggel, míg a DUE-Worm Angels a Sportországi Cápák elleni győzelemmel kezdte a 2026-os esztendőt a jégkorongozók Andersen Ligájában.

Későn ébredtek röpiseink a MAFC ellen

2026. jan. 05.

Csak a harmadik szettben tudta megnehezíteni a vendég MAFC dolgát a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának idei első mérkőzésén.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ideiglenes melegedőhelyek és vörös kód Dunaújvárosban!

  2. DSTV: óév a birkózók szemszögéből

  3. Forró hangulat a télben – startol a Zenélő Cukrászda idei sorozata

  4. Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

  5. DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: óév a birkózók szemszögéből

DSTV: óév a birkózók szemszögéből

Embedded thumbnail for DSTV: havas hangulat, éles bevetés

DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Embedded thumbnail for DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

Top hírek

  1. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  2. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  3. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  4. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

  5. A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő